Krzywy nos

Kategoria: Twarz

Krzywy nos
Spis treści

  Krzywy nos – nie tylko operacja plastyczna nosa!

  Krzywy nos to problem estetyczny, który spędza sen z powiek wielu z nas. Ponieważ nos jest na środku twarzy, jego kształt bardzo przyciąga uwagę i determinuję czy wyglądamy mniej lub bardziej atrakcyjnie. Jeżeli nos jest krzywy, to jest duża szansa, że sporo tracimy na korzystnym wyglądzie. Dlatego dzisiaj porozmawiamy co można zrobić z tym problemem.

  Najczęstsze problemy z nosem wypisuję poniżej. Sprawdź czy masz któryś z nich:

  • Niekorzystny wygląd nosa
  • Kształt spowodowany zapadniętym grzbietem nosa
  • Krzywa przegroda nosowa
  • Problemy w okolicy części chrzęstnej grzbietu nosa

  Przede wszystkim – krzywy nos to nie musi być wyrok. Lata temu, kiedy medycyna nie była rozwinięta, a ludzie nie przejmowali się takimi problemami, krzywy nos po prostu był. W obecnych czasach są różne metody, które skutecznie poprawiają kształt nosa.

  Najważniejsze, że część z tych metod jest nieinwazyjna i właściwie nie jest potrzebny okres rekonwalescencji. Dzisiaj omówimy sobie kilka z nich, a także wyjaśnimy różnice pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Zaczynajmy!

  Krzywy nos przyczyny

  Przede wszystkim zajmijmy się odpowiedzią na pytanie dlaczego mamy krzywy nos. Praktycznie zawsze to wybór pomiędzy jedną z dwóch przyczyn:

  • Uwarunkowania genetyczne
  • Zdarzenia, które spowodowały skrzywienie nosa (np. wypadek)

  Jeśli mówimy o uwarunkowaniach genetycznych, to tutaj sprawa jest prosta. To wszystkie przypadki, kiedy z krzywym nosem po prostu się urodziliśmy. Niezależnie czy „trafił” nam się garbaty nos, czy skrzywienie przegrody lub opadająca końcówka nosa – tacy się urodziliśmy I JUŻ. Czy należy rozpaczać? Absolutnie NIE.

  Po drugie, możemy mieć pożądanego kształtu nosa ze względu na sytuację, która spotkała nas w życiu. Do tej kategorii zaliczymy wypadki, złamania i inne uszkodzenia z dzieciństwa lub dorosłego życia. Ponieważ w grę wchodzą typowo uwarunkowania zdrowotne, to sprawa jest bardziej skomplikowana.

  Przejdźmy zatem do sposobów jak dojść do pożądanego kształtu i wyglądu nosa.

  Zabieg korekty nosa

  W zależności od stopnia skrzywienia nosa i jego kształtu mamy różne metody poradzenia sobie z tym problemem. Dobra wiadomość jest taka, że najczęściej zabieg chirurgiczny wcale nie jest jedyną opcją i możliwy jest niechirurgiczny zabieg korekty nosa. Ale od początku.

  Kwas hialuronowy (bo o nim mowa), to wypełniacz, który doskonale sprawdza się w zabiegach poprawiających krzywy nos. Jego właściwości pozwalają na modelowanie kształtu nosa, co w rękach dobrego specjalisty daje OGROMNE możliwości. Jeżeli na przykład doskwiera Ci garbaty nos, lub jego proporcje nie są właściwe, to kwas hialuronowy jest doskonałym rozwiązaniem. Nie raz spotkałam się z przypadkiem, kiedy Pacjent myślał, że w jego przypadku jedyną opcją jest inwazyjna operacja plastyczna. I nie raz okazywało się, że zabieg z kwasem hialuronowym w zupełności wystarczył. Dlatego, jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu swojego nosa, a operacja to za dużo, to korekta nosa kwasem hialuronowym jest ciekawą propozycją.

  Zaletą zabiegu z kwasem hialuronowym jest niewielka inwazyjność. Sam zabieg trwa tylko kilkanaście minut i właściwie nie jest potrzebny okres rekonwalescencji. Cena takiego zabiegu to ok. 1200zł za 1ml preparatu. Co ważne, w porównaniu do operacji efekty takiego zabiegu są całkowicie odwracalne. Wypełnienie utrzymuje się około rok. Warto tutaj także wspomnieć, że nos to okolica mocno ukrwiona, dlatego jest stosunkowo trudna w wykonywaniu zabiegów. Z tego powodu zabieg z kwasem hialuronowym warto jest wykonać u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który specjalizuje się w takich zabiegach.

  Drugą metodą na poprawienie krzywego nosa jest… botoks. Tak, ten sam botoks, którego używamy na zmarszczki np. na czole. Zakres działania tego preparatu jest jednak ograniczony do końcówki nosa. Przy pomocy botoksu lekarz medycyny estetycznej może taką końcówkę nosa podnieść. Efekt? Twój nos, który opada ku dołowi ma nowy i lepszy kształt.

  Na koniec poruszę temat jakim jest operacja plastyczna nosa. Ich zaletą jest to, że efekty są trwałe. Ich wadą jest cena (min. kilka tysięcy złotych) oraz dłuższa rekonwalescencja po zabiegu (kilka, kilkanaście dni lub dłużej). Jest to zabieg z pewnością inwazyjny i taki, na który trudniej się zdecydować niż np. na kwas hialuronowy. Zapewni on jednak poprawę kształtu nosa właściwie na zawsze. Operacje krzywego nosa są także niezastąpione w leczeniu powypadkowym. A także wszędzie tam, gdy kwas hialuronowy to zbyt mały kaliber.

  Podsumowując: ten problem to nie jest wyrok. Jeżeli kształt Twojego nosa Ci doskwiera to warto zainteresować się możliwościami, które daje medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.  Warto w tym celu umówić się na konsultację. Lekarz w gabinecie medycyny estetycznej doradzi optymalny zabieg na problem Pacjenta. Jest duża szansa, że obejdzie się bez operacji plastycznej 😉 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  01.10.2021 Katalin

  Pani Doktor Monika to bardzo sympatyczna, dokładna i kompetentna osoba. Wszytko zostało dokładnie wytłumaczone i przeprowadzone. Serdecznie polecam!

  15.07.2021 Kasia

  Polecam serdecznie Panią Monikę
  Wszystko sprawnie przeprowadzone.
  Miła i przyjazna atmosfera.

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".