Kurze łapki oczy

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Kurze łapki oczy – ani kurze, ani łapki

  Kurze łapki oczy – chyba wiem skąd wzięła się ta nazwa. Pamiętacie jak chatka Baby Jagi była na kurzej nóżce? Wydaje mi się, że chodzi właśnie o to, jak układają się zmarszczki w okolicy oka, potocznie nazywane „kurzymy łapkami”. Choć przyznaję, że ja tego w ogóle nie widzę 😉

  Widzę za to kurze łapki u swoich Pacjentów. Widzę je zdecydowanie za często. Kurze łapki to zmarszczki wokół oczu. Rozchodzą się od krawędzi oka w kierunku skroni. Mówi się, że to szczęśliwe zmarszczki, ponieważ pojawiają się wtedy kiedy się śmiejemy. Sprawdź sam, warto!

  Kurze łapki to chyba jedyny przypadek zmarszczek, które kojarzą się… dobrze. O ile np. zmarszczki pod oczami dodają jednoznacznie złego wyglądu, to kurze łapki działają trochę inaczej. Wszyscy podświadomie wiemy, że te zmarszczki pojawiają się w DOBRYCH chwilach. A to znaczy, że osoby, które je mają dużo się śmieją i ogólnie są radosne.

  No dobrze, to w takim razie dlaczego medycyna estetyczna w ogóle się tym zajmuje? Albo – dlaczego to dla ludzi jest problem? Sprawa jest bardzo prosta.

  Otóż, kurzych łapek może być po prostu za dużo. Ponieważ każdy z nas starzeje się inaczej, to dość popularne jest, że Pacjent ma ogólnie gładką i młodą cerę, ale mocno rozwinięte zmarszczki wokół oczu.

  Niektórzy z nas są predysponowani do tego, żeby tworzyły się u nich kurze łapki. O ile na genetykę niewiele możemy poradzić, to na kurze łapki – z pewnością tak!

  Skąd biorą się kurze łapki?

  Czy kurze łapki to wyznacznik ilości szczęścia w życiu? Być może, ale tylko w niektórych przypadkach 🙂

  Proces powstawania tych zmarszczek ma miejsce kiedy często się uśmiechamy. Choć nie chodzi o sam uśmiech, ale o podniesienie policzków i marszczenie się skóry w okolicy oka. Taki sam efekt możemy wywołać na przykład często mrużąc oczy – przed czym również przestrzegam.

  Kurze łapki należą do grupy zmarszczek mimicznych. To znaczy, że są tylko i wyłącznie naszą zasługą. Szczególnie, gdy budowa naszej twarzy sprzyja ich powstawaniu. Mówiąc prościej, niektórym z nas łatwiej jest doprowadzić do zagięcia się skóry w tej okolicy.

  To dlatego często widujemy młode osoby, które mogą pochwalić się kurzymi łapkami. Albo osoby starsze, które tego problemu w ogóle nie mają. Po raz kolejny potwierdza się, że wiek to tylko liczba i nie ma za wiele wspólnego z wyglądem. Elastyczność skóry spada, więc jeśli w młodym wieku jest predyspozycja do kurzych łapek, to będzie tylko gorzej 🙁 .

  Podsumowując – zamiast szukać przyczyny kurzych łapek, lepiej skupić się na rozwiązaniu tego problemu.

  Kurze łapki oczy i botoks

  Botoks na kurze łapki to zabieg, który rekomenduję w większości przypadków. To dlatego, że efekty zabiegu są bardzo naturalne, niewidoczne dla innych. Poza tym, zabieg jest szybki, skuteczny i nie ma potrzeby ponawiać go jeśli się nie chce. Efekty utrzymują się do ok. 5 miesięcy.

  Kurze łapki i botoks idą ze sobą w parze. Podczas zabiegu podajemy preparat (toksynę botulinową) w okolicę oka. Już po kilku dniach, kiedy Pacjent będzie się uśmiechał lub mrużył oczy, skóra w tych okolicach nie będzie się tak zaginać. To dlatego, że toksyna botulinowa (botoks) nieco osłabi te mięśnie mimiczne.

  Efekt botoksu na kurze łapki będzie dwojaki. Po pierwsze, w ramach profilaktyki uniemożliwimy powstawanie nowych zmarszczek wokół oczu. To super, bo Pacjent wie, że za pół roku od dzisiaj nie będzie gorzej!

  Po drugie, botoks może przynieść także efekt wygładzenia już powstałych zmarszczek. To dlatego, że skóra w leczonej okolicy będzie bardziej rozprężona. A ponieważ nie będzie już się tak marszczyć – to będzie mogła pozostać gładka. To pozwoli nam pozbyć się pierwszych objawów starzenia. Fajnie, prawda? 🙂

  Drugą opcją jak możemy rozwiązać problem kurzych łapek jest laser medyczny. To taki Thermomix wśród zabiegów medycyny estetycznej 😀 Mówię tak dlatego, że jednym możemy obsłużyć całą twarz, szyję, dłonie i włosy – odpowiednio dobierając parametry zabiegowe.

  W przypadku leczenia kurzych łapek laserem skupimy się na takim dobraniu parametrów, żeby:

  1. Wzmocnić skórę w tej okolicy – bo jest ona naturalnie cienka, a przez to słabsza
  2. Zredukować drobne zmarszczki – laser frakcyjny może także redukować powstałe już zmarszczki. Kurze łapki są dobrym terytorium dla tego urządzenia, ponieważ zmarszczki tam nie są głębokie.

  Do tego wszystkiego pamiętaj także o codziennym stosowaniu kremem z filtrem. To ograniczy szkodliwe działanie promieni UV i spowolni proces starzenia.

  To, którą metodę leczenia wybrać żeby pozbyć się kurzych łapek zależy od Ciebie i od Twojego lekarza. Popularniejszą metodą jest botoks, ponieważ działa również profilaktycznie, a efekty są szybsze. Jeśli jednak przypadek jest uzasadniony, albo bardzo nie lubisz igieł – wybierz laser frakcyjny i ciesz się efektami! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.02.2021 Marta

  Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

  27.04.2021 Karolina

  Jak zawsze super, polecam :)

  22.09.2021 Karolina

  Doktor Monika to profesjonalistka pełna empatii. Świetne podejście do pacjenta, spokój i opanowanie. Polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".