Laserowe usuwanie tatuażu

Kategoria: Tatuaże i znamiona

Laserowe usuwanie tatuażu
Spis treści

  Laserowe usuwanie tatuażu – kiedy?

  Jedyna rzecz, która jest pewna w życiu to zmiana. Dlatego niekiedy decyzje, które podejmujemy „na stałe” są tak trudne do odwrócenia. Jedną z takich decyzji jest zrobienie sobie tatuażu permanentnego. Od razu Cię uspokoję – jest masa innych wyborów, których odwrócić się nie da. W przypadku tatuaży, jest taka możliwość 🙂 .

  Nie znaczy to jednak, że laserowe usuwanie tatuażu to kaszka z mleczkiem. To dlatego, że cały proces jest skomplikowany i czasochłonny. W tym wpisie postaram się to wszystko wyjaśnić, żebyś wiedział jaką decyzję podjąć. Dokładnie poopowiadam Wam o zabiegu laserowego usuwania tatuażu, który rekomenduję na ten problem.

  Często Pacjenci pytają mnie KIEDY zdecydować się na laserowe usuwanie tatuażu. Akurat tutaj odpowiedź jest prosta. Jeśli tylko czujemy, że bez tatuażu na ciele będziemy czuli się lepiej – warto rozważyć tą opcję. Ostateczną decyzję warto podjąć z lekarzem na konsultacji, ważąc wszystkie za i przeciw. Od razu jednak powiem, że laserowe usunięcie tatuażu jest dla ludzi i jeśli widzisz taką potrzebę, to zdecydowanie zachęcam 🙂 Każdy ma prawo do jak najlepszej jakości życia!

  Laserowe usuwanie tatuaży – jak wygląda usunięcie tatuażu?

  Laserowe usuwanie tatuaży to według mnie najlepsza metoda na to, żeby pozbyć się pigmentu ze skóry. Uważam tak ponieważ alternatywne metody (chirurgiczna, IPL), mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli mamy pecha, to mogą po nich zostać niepotrzebne blizny, które również trudno zredukować.

  Metody takie jak laserowe usuwanie tatuaży nie mają takich obciążeń. Strumień lasera jest w stanie dotrzeć tam, gdzie potrzebujemy i nigdzie dalej. Jego głównym zadaniem jest rozbić większe cząsteczki pigmentu w skórze. Z takich dużych, pod wpływem lasera, robią się mniejsze. Dzięki temu komórki żerne organizmu (makrofagi) są w stanie zareagować i rozpuścić taki pigment w skórze. W efekcie koloru jest coraz mniej, a tatuaż zanika.

  Dlatego, jeśli tylko jest to możliwe w Twoim przypadku, to zdecydowanie polecam Ci rozważyć laserowe usuwanie tatuaży.

  Koszty zabiegu laserowego usuwania tatuażu

  Jakie są koszty zabiegu laserowego usuwania tatuażu? Jeśli rozważasz laserowe usuwanie tatuażu, to musisz liczyć się z ceną kilkuset złotych za zabieg. W przypadku zabiegów tego typu jeden zabieg zdecydowanie nie wystarczy, żeby zredukować tatuaż. Będzie to proces, który potrwa min. 3 zabiegi, ale pewnie więcej. Czymś zupełnie normalnym jest np. 10 (!) zabiegów laserowych żeby usunąć tatuaż. Nie jest to jednak reguła, bowiem dużo zależy od pokrycia na skórze, rodzaju (gęstości) użytego preparatu czy koloru ozdoby. A skoro o kolorze mowa…

  Laser nie usunie wszystkich kolorów. Światło lasera jest tak skonstruowane, że niestety nie zadziała z kolorem żółtym, białym, zielonym i pomarańczowym. Jeśli jakieś elementy tatuażu masz akurat w tych kolorach, to one po prostu zostaną na skórze.

  Dopóki nie zaczniemy robić zabiegów, trudno powiedzieć jaki będzie efekt. Wtedy dowiadujemy się jak Twoja skóra reaguje na wiązkę lasera. Stopniowo tatuaż będzie zanikał – to na pewno. Jednak czy uda się go całkowicie zlikwidować, to już zależy od konkretnego przypadku. Całkiem dużo można powiedzieć jednak na spotkaniu w ramach konsultacji. Oceniając zdobienie można już przyjąć pewne założenia, które będą dla Ciebie pomocne w podjęciu decyzji.

  Podsumowując, laserowe usuwanie tatuażu to problem złożony. Przede wszystkim dlatego, że wiele rzeczy wpływa na to, jak skuteczny będzie zabieg. Jednak za tym wszystkim kryje się coś bardzo ważnego – POTRZEBA. Jeśli wiec odczuwasz potrzebę pozbycia się tatuażu i będzie Ci lepiej bez niego – to wiesz co robić 🙂 . Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  02.01.2022 Maciej

  Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, troskliwa i dokladna. Polecam również ze sprawami medycznymi, nie tylko estetycznymi. Duży plus za miejsce, punktulanosc i dobry system przypomnień o wizycie. Pozdrawiam serdecznie :)

  26.09.2021 Agnieszka

  To była moja pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i pierwsza styczność z botoksem. Planowałam zrobić botoks lwiej zmarszczki. Pani doktor wszystko wyjaśniła. Odpowiadała na moje dodatkowe pytania cierpliwie i z uśmiechem. Ostatecznie miałam robiony botoks lwiej zmarszczki + czoło. Warto rozumieć, że czasem zabieg na całe czoło ma sens, żeby efekt był lepszy. Doktor Monika mi to logicznie wyjaśniła :). Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Pierwsze efekty zaczęły się pojawiać od 3 dnia po zabiegu. Dla osób, które rozważają botoks, polecam Dr Monikę!

  04.09.2021 Joanna

  Polecam zabiegi u Doktor Moniki! Doktor Monika wszystko dokładnie wytłumaczyła i odpowiadała na moje pytania. Profesjonalnie wykonany zabieg w miłej atmosferze. Jestem bardzo zadowolona :) Polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".