Lifting twarzy

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Lifting twarzy bez skalpela – czy to możliwe?

  Fakt 1: Twoja twarz z wiekiem opada. Fakt 2: Dotyczy to każdego. Fakt 3: Lifting twarzy bez skalpela to skuteczne rozwiązanie.

  To powyższe to było w telegraficznym skrócie 🙂 W tym artykule chciałabym wyjaśnić Wam wszystko o liftingu twarzy. A ponieważ jestem lekarzem medycyny estetycznej (a nie chirurgiem plastycznym) to skupię się na liftingu twarzy bez skalpela.

  Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ poczułeś potrzebę zrobienia „czegoś” ze swoją twarzą. W szczególności z tymi wkurzającymi zmarszczkami – na przykład liniami marionetki lub zmarszczkami nosowo wargowymi. Mam rację?

  Lifting twarzy to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie na tego typu problemy. Po pierwsze dlatego, że jest w zasadzie nieinwazyjny (poza nakłuciami). Rekonwalescencja jest dużo szybsza niż w przypadku liftingu u chirurga. Jednym słowem – jest łatwiej, taniej i wygodniej.

  Zanim przejdziemy do możliwości zabiegów, zastanówmy się jakie są powody, dla których wykonujemy lifting twarzy.

  Dlaczego potrzebujesz liftingu twarzy?

  Zastanawiałeś się jakie są PRZYCZYNY, dla których wykonuje się lifting twarzy? Już tłumaczę.

  Już od około 25 roku życia skóra człowieka zaczyna się starzeć. Starzenie się daje się zaobserwować przez to, że bardzo drastycznie spada produkcja kolagenu w skórze. Kolagen to taki „pierwiastek życia” dla naszej skóry. Kiedy jest go dużo, to wyglądamy młodo i zdrowo, a skóra szybko odnawia się. Kiedy jest go mało… no cóż, zaczynają się problemy i objawy starzenia się.

  Z czasem, nasza skóra na twarzy i znajdująca się pod nią tkanka podskórna stają się coraz cieńsze. To właśnie malejąca ilość tkanki podskórnej powoduje największe spustoszenie. Na tkance podskórnej skóra trzyma się na miejscu. Kiedy tej tkanki zaczyna brakować, skóra zaczyna opadać – i wtedy potrzebny jest lifting twarzy. Likwidując objawy starzenia skupiamy się więc na dolnych partiach twarzy.

  Zaieg liftingu twarzy to nic innego jak uniesienie tych obszarów, które opadły. Nie musi to być uniesienie per se – wystarczy bowiem przywrócić utraconą objętość w tkankach, a wtedy skóra wróci na swoje miejsce.

  Teraz, kiedy znasz już przyczyny i powody kiedy wykonujemy lifting twarzy – odpowiedzmy sobie na pytanie JAK go robimy.

  Lifting twarzy bez skalpela – zabiegi

  Są trzy sposoby na lifting twarzy bez skalpela. Kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia oraz nici liftingujące. Cel jest jeden – wyeliminować objawy starzenia.

  Zabieg z kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu (wypełniacza) igłą w skórę. Kwas podajemy tam, gdzie chcemy uzupełnić ubytki w tkance podskórnej. Taki wypełniacz dodaje utraconej objętości. Efekt? Lifting twarzy i przywrócenie utraconych, „młodych” rysów twarzy. Rezultaty takiego liftingu utrzymują się ok. roku. Kwas hialuronowy wysokiej jakości kosztuje w gabinetach ok. 1200zł za 1ml, co uwzględnia także kwotę samego zabiegu.

  Zabieg z hydroksyapatytem wapnia jest co prawda nieco droższy (1800zł za 1,5ml), ale równie skuteczny w liftingu twarzy. Szczególnie polecam go tam, gdzie twarz jest jeszcze młoda i ma duże zdolności w samodzielnej stymulacji. A to dlatego, że hydroksyapatyt nie tylko delikatnie dodaje objętości, ale także bardzo mocno stymuluję skórę do produkcji kolagenu. Efekty hydroksyapatytu utrzymują się nawet do pół roku dłużej niż po kwasie hialuronowym. Więc stosunek ceny do czasu trwania kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu jest bardzo podobny.

  Trzecią możliwością liftingu twarzy są nici liftingujące. Pisałam o nich obszerny artykuł, ponieważ chyba nie ma drugiego takiego zabiegu, który wywołuje tyle kontrowersji. Jednak prawda jest zupełnie inne. Nici liftingujące to dobry i skuteczny sposób na lifting twarzy bez skalpela. Zabieg polega na wprowadzeniu nici z mikrohaczykami pod skórę. Następnie lekarz naciąga delikatnie te nici, żeby haczyki osadziły się w skórze. Przy okazji delikatnie unosi to skórę twarzy w strategicznych miejscach. Owal twarzy poprawia się, a Twoja twarz dostaje świeży wygląd.

  Wiem, że brzmi to… brutalnie 🙂 Prawda jest jednak taka, że zabieg ten prowadzi tylko i wyłącznie do naturalnego wyglądu, nie boli oraz nie wywołuje wrażenia dyskomfortu u Pacjenta, który go wykonał.

  Jak widzicie, jest przynajmniej kilka sposobów na lifting twarzy bez skalpela. To, który zostanie wybrany w Twoim przypadku zależy od dwóch rzeczy. Po pierwsze – od Twoich oczekiwań. Ważne jest robić zabiegi w zgodzie ze sobą. Po drugie – od rekomendacji lekarza. Podczas konsultacji w gabinecie ustalany jest plan leczenia, który jest najlepszy właśnie dla Ciebie. Każdy z nas jest inny i to właśnie jest piękne! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.09.2021 Szymon

  Doktor Monika to profesjonalistka pod każdym względem. W prosty i rzeczowy sposób odpowiedziala na moje pytania i rozwiała wątpliwości, a przede wszystkich doradziła odpowiedni zabieg. Wszystko w bardzo milej atmosferze. Duzy plus za dostępność i szybki konktat przez FB. Gorąco polecam!

  11.04.2021 Anna

  "Witam.
  Z wizyty u Pani Doktor jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor przemiła i przesympatyczna. Cierpliwie odpowiadała na moje pytania i wątpliwości. Swoim stoickim spokojem rozwiała wszelkie moje obawy. Spokojnie wytłumaczyła na czym będzie polegał zabieg, jakie są zalecenia i czego mogę się spodziewać po zabiegu. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Była to moja pierwsza wizyta ale z pewnością nie ostatnia."

  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".