Lwia zmarszczka

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Powstawanie lwiej zmarszczki

  Lwia zmarszczka pojawia się na Twoim czole wtedy, gdy się złościsz.  Lwia zmarszczka to pionowa bruzda (jedna lub więcej), która idzie prostopadle między brwiami. Nie ma nic dziwnego w tym, że takie linie widać kiedy chcesz pokazać złość. Problem pojawia się wtedy, gdy takie zmarszczki nie znikają w spoczynku.

  Jeśli masz całkiem dobry humor, ale patrząc w lustro widzisz lwią bruzdę – to niedobrze. Dzięki temu będziesz częściej postrzegany jako osoba o negatywnym usposobieniu. Częściej Twoim rozmówcom będzie się wydawało, że jesteś zły lub zmęczony, nawet gdy będzie inaczej. Dlatego lwia zmarszczka należy do grupy problemów, które jak najszybciej powinniśmy zlikwidować.

  W tym wpisie omówimy sobie powstawanie zmarszczek na czole i to, jak wesprzeć produkcję kolagenu w tej okolicy zabiegami medycyny estetycznej.

  Lwia bruzda – przyczyny

  Jak powstaje lwia zmarszczka? Powstawanie lwiej zmarszczki to prosta sprawa. Pamiętasz, jak Mama mówiła Ci, żebyś nie robił min, bo tak Ci zostanie? No właśnie 😉

  W powiedzeniu naszych Mam jest trochę prawdy, ponieważ lwia zmarszczka to zmarszczka mimiczna. To znaczy, że rozwija się ona właśnie podczas robienia min. Im więcej się złościsz, tym szybciej zaobserwujesz ten problem na swoim czole. Ale sprawa nie jest taka prosta. Otóż, nie zawsze musisz być złośnikiem żeby lwia zmarszczka na stałe zagościła na Twoim czole.

  Niektórzy z nas mają skłonności genetyczne do mocniejszej ekspresji podczas mówienia. Mięśnie mimiczne tych osób są silniejsze, a lwia bruzda powstaje szybciej. Dlatego naprawdę nie ma reguły i warto upewnić się, że ten problem nie będzie dotyczył Ciebie.

  Pozbądź się lwiej zmarszczki botoksem

  Podstawową metodą żeby lwia zmarszczka zniknęła z Twojej twarzy jest botoks. Toksyna botulinowa, podana w okolice brwi zadziała na dwa sposoby. Po pierwsze, osłabi mięśnie mimiczne w tej okolicy. To sprawi, że kiedy będziemy chcieli zmarszczyć brwi, to lwia bruzda nie pojawi się tak mocno jak wcześniej. Ale spokojnie – zarówno odczucie Pacjenta, jak i wygląd tej okolicy dla otoczenia będzie zupełnie naturalny 😉

  Po drugie, lwia zmarszczka, jeśli dostrzegasz ją w spoczynku, nieco się wygładzi. Ponieważ mięśnie będą rozluźnione, to skóra w tej okolicy także się rozpręży i wygląd tej okolicy się poprawi.

  Pierwszy efekt botoksu pojawi się ok 3 dnia po zabiegu, a w pełni rozwinie się do ok. 2 tygodni po zabiegu i będzie utrzymywał się nawet 5 miesięcy. Po tym okresie wszystko wraca dokładnie do takiego samego stanu jak przed zabiegiem. Nie ma potrzeby ponawiania zabiegu z botoksem, jeżeli nie zechcesz. Botoks nie daje żadnego sztucznego odczucia dla Pacjenta, u którego go podawaliśmy. Wiem, bo sama stosuję go na sobie 😉

  Zła wiadomość jest taka, że botoks nie pomoże na głębokie zmarszczki i bruzdy, które już powstały. Choć tutaj też jest rozwiązanie!

  Lwia zmarszczka kwas hialuronowy

  Jeżeli lwia bruzda na Twoim czole jest głęboka to warto zainteresować się zabiegiem z kwasem hialuronowym. Ten preparat służy do wypełniania zmarszczek, czyli uzupełniania ubytków w tkance podskórnej. W przypadku głębokiej lwiej zmarszczki kwas hialuronowy zadziała tak, że spłyci to zagłębienie. Dzięki temu lwia zmarszczka będzie mniej widoczna (lub wcale), a Ty nabierzesz z powrotem bardziej radosnego wyglądu jak przed kilkoma laty.

  W większości przypadków żeby pozbyć się lwiej zmarszczki wystarczy botoks, choć nierzadko podaje się także kwas hialuronowy albo substancje, które mają na celu stymulować skórę w tym obszarze do naprawy. Plan wyleczenia lwiej zmarszczki botoksem i kwasem hialuronowym ustalany jest bezpośrednio z lekarzem medycyny estetycznej.

  Ani botoksu ani kwasu hialuronowego z pewnością jednak nie należy się obawiać 🙂 . W gabinecie można także rozważyć laserowe usuwanie lwiej zmarszczki. Rolą lekarza jest żeby efekty były naturalne i dostosowane do Pacjenta. Dlatego zdecydowanie zachęcam Was do znalezienia odpowiedniego specjalisty. Jedno jest pewne – medycyna estetyczna z takim problemem na pewno sobie poradzi 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  22.12.2021 Magdalena

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty, pani Monika to sympatyczna i znająca się na rzeczy osoba :) Robiłam botoks w celu złagodzenia objawów bruksizmu, efekt już po 2 dniach odczuwalny. Polecam szczególnie dla osób które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o zabiegu, otrzymać poradę i oczywiście mieć super efekt :)

  29.05.2021 MP

  Bardzo miła, kompetentna, dokładna i empatyczna Pani Doktor. Zabieg niemal bezbolesny, efekty widoczne natychmiast po wyjściu z gabinetu. Gdybym wiedziała , że tak to będzie wyglądało już wieki temu bym się zdecydowała!! Polecam każdej Pani, która chce poczuć się piękna;)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".