Lwia zmarszczka

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Powstawanie lwiej zmarszczki

  Lwia zmarszczka pojawia się na Twoim czole wtedy, gdy się złościsz.  Lwia zmarszczka to pionowa bruzda (jedna lub więcej), która idzie prostopadle między brwiami. Nie ma nic dziwnego w tym, że takie linie widać kiedy chcesz pokazać złość. Problem pojawia się wtedy, gdy takie zmarszczki nie znikają w spoczynku.

  Jeśli masz całkiem dobry humor, ale patrząc w lustro widzisz lwią bruzdę – to niedobrze. Dzięki temu będziesz częściej postrzegany jako osoba o negatywnym usposobieniu. Częściej Twoim rozmówcom będzie się wydawało, że jesteś zły lub zmęczony, nawet gdy będzie inaczej. Dlatego lwia zmarszczka należy do grupy problemów, które jak najszybciej powinniśmy zlikwidować.

  W tym wpisie omówimy sobie powstawanie zmarszczek na czole i to, jak wesprzeć produkcję kolagenu w tej okolicy zabiegami medycyny estetycznej.

  Lwia bruzda – przyczyny

  Jak powstaje lwia zmarszczka? Powstawanie lwiej zmarszczki to prosta sprawa. Pamiętasz, jak Mama mówiła Ci, żebyś nie robił min, bo tak Ci zostanie? No właśnie 😉

  W powiedzeniu naszych Mam jest trochę prawdy, ponieważ lwia zmarszczka to zmarszczka mimiczna. To znaczy, że rozwija się ona właśnie podczas robienia min. Im więcej się złościsz, tym szybciej zaobserwujesz ten problem na swoim czole. Ale sprawa nie jest taka prosta. Otóż, nie zawsze musisz być złośnikiem żeby lwia zmarszczka na stałe zagościła na Twoim czole.

  Niektórzy z nas mają skłonności genetyczne do mocniejszej ekspresji podczas mówienia. Mięśnie mimiczne tych osób są silniejsze, a lwia bruzda powstaje szybciej. Dlatego naprawdę nie ma reguły i warto upewnić się, że ten problem nie będzie dotyczył Ciebie.

  Pozbądź się lwiej zmarszczki botoksem

  Podstawową metodą żeby lwia zmarszczka zniknęła z Twojej twarzy jest botoks. Toksyna botulinowa, podana w okolice brwi zadziała na dwa sposoby. Po pierwsze, osłabi mięśnie mimiczne w tej okolicy. To sprawi, że kiedy będziemy chcieli zmarszczyć brwi, to lwia bruzda nie pojawi się tak mocno jak wcześniej. Ale spokojnie – zarówno odczucie Pacjenta, jak i wygląd tej okolicy dla otoczenia będzie zupełnie naturalny 😉

  Po drugie, lwia zmarszczka, jeśli dostrzegasz ją w spoczynku, nieco się wygładzi. Ponieważ mięśnie będą rozluźnione, to skóra w tej okolicy także się rozpręży i wygląd tej okolicy się poprawi.

  Pierwszy efekt botoksu pojawi się ok 3 dnia po zabiegu, a w pełni rozwinie się do ok. 2 tygodni po zabiegu i będzie utrzymywał się nawet 5 miesięcy. Po tym okresie wszystko wraca dokładnie do takiego samego stanu jak przed zabiegiem. Nie ma potrzeby ponawiania zabiegu z botoksem, jeżeli nie zechcesz. Botoks nie daje żadnego sztucznego odczucia dla Pacjenta, u którego go podawaliśmy. Wiem, bo sama stosuję go na sobie 😉

  Zła wiadomość jest taka, że botoks nie pomoże na głębokie zmarszczki i bruzdy, które już powstały. Choć tutaj też jest rozwiązanie!

  Lwia zmarszczka kwas hialuronowy

  Jeżeli lwia bruzda na Twoim czole jest głęboka to warto zainteresować się zabiegiem z kwasem hialuronowym. Ten preparat służy do wypełniania zmarszczek, czyli uzupełniania ubytków w tkance podskórnej. W przypadku głębokiej lwiej zmarszczki kwas hialuronowy zadziała tak, że spłyci to zagłębienie. Dzięki temu lwia zmarszczka będzie mniej widoczna (lub wcale), a Ty nabierzesz z powrotem bardziej radosnego wyglądu jak przed kilkoma laty.

  W większości przypadków żeby pozbyć się lwiej zmarszczki wystarczy botoks, choć nierzadko podaje się także kwas hialuronowy albo substancje, które mają na celu stymulować skórę w tym obszarze do naprawy. Plan wyleczenia lwiej zmarszczki botoksem i kwasem hialuronowym ustalany jest bezpośrednio z lekarzem medycyny estetycznej.

  Ani botoksu ani kwasu hialuronowego z pewnością jednak nie należy się obawiać 🙂 . W gabinecie można także rozważyć laserowe usuwanie lwiej zmarszczki. Rolą lekarza jest żeby efekty były naturalne i dostosowane do Pacjenta. Dlatego zdecydowanie zachęcam Was do znalezienia odpowiedniego specjalisty. Jedno jest pewne – medycyna estetyczna z takim problemem na pewno sobie poradzi 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  08.07.2021 Agnieszka

  Bardzo polecam Panią dr. Monikę. Obserwowałam ją na Instagramie i w końcu zdecydowałam się na zabieg z botoksem. Było dokładnie tak jak oczekiwałam: konkretnie, rzeczowo i bardzo sympatycznie. Za trzy tygodnie mam wizytę kontrolną, a to bardzo duży plus, bo można sprawdzić efekt zabiegu. Znalazłam już swojego lekarza i wiem, że będę wracać.

  26.09.2021 Agnieszka

  To była moja pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i pierwsza styczność z botoksem. Planowałam zrobić botoks lwiej zmarszczki. Pani doktor wszystko wyjaśniła. Odpowiadała na moje dodatkowe pytania cierpliwie i z uśmiechem. Ostatecznie miałam robiony botoks lwiej zmarszczki + czoło. Warto rozumieć, że czasem zabieg na całe czoło ma sens, żeby efekt był lepszy. Doktor Monika mi to logicznie wyjaśniła :). Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Pierwsze efekty zaczęły się pojawiać od 3 dnia po zabiegu. Dla osób, które rozważają botoks, polecam Dr Monikę!

  29.09.2021 Szymon

  Doktor Monika to profesjonalistka pod każdym względem. W prosty i rzeczowy sposób odpowiedziala na moje pytania i rozwiała wątpliwości, a przede wszystkich doradziła odpowiedni zabieg. Wszystko w bardzo milej atmosferze. Duzy plus za dostępność i szybki konktat przez FB. Gorąco polecam!

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".