Łysienie plackowate

Kategoria: Włosy

Spis treści

    Łysienie plackowate – przyczyny, opis problemu i zabiegi

    Łysienie plackowate to choroba, która powoduje, że tracimy część włosów na pewnym obszarze skóry. Nazwa wzięła się z wyglądu tej przypadłości, kiedy na skórze pojawiają się nieowłosione „placki”.

    Choroba ta dotyka częściej mężczyzn niż kobiet, ale te drugie także są zagrożone. Przy łysieniu plackowatym uszkadzają się mieszki włosowe, przez co w tym miejscu tracimy włosy. Co ciekawe, łysienie plackowate wcale nie musi dotyczyć głowy, a dowolnego obszaru na naszym ciele. U większości Pacjentów pierwsze objawy łysienia plackowatego pojawiają się jeszcze przed 30 rokiem życia.

    Jedno jest pewne. Łysienie plackowate ma wiele twarzy i różne oblicza, a my musimy z każdym sobie poradzić.

    Rozgraniczenie zdrowego i chorego obszaru na skórze jest dość wyraźne. Dlatego tak trudno jest ukryć ten rodzaj łysienia. Jest też dobra wiadomość – włosy na tym obszarze mogą odrastać, jeżeli zostanie rozwiązana przyczyna problemu. Właśnie w tym momencie ważne jest wsparcie skóry głowy na wszystkie możliwe sposoby. Bo to, że włosy odrastać MOGĄ to nie znaczy jeszcze, że BĘDĄ 😉

    Dlatego w tym artykule chciałabym Wam przedstawić co może zrobić dla Was medycyna estetyczna. Dla Was i dla Waszego łysienia plackowatego 😉

    Łysienie plackowate przyczyny

    Uważa się, że łysienie plackowate jest spowodowane chorobami autoimmunologicznymi. Choroba autoimmunologiczna to taka, gdzie organizm sam stwarza sobie zagrożenie i próbuje z nim walczyć. Mimo, że tak naprawdę nic mu nie dolega. Takie działanie powoduje jednak obciążenia i negatywne skutki dla organizmu.

    Dodatkowe przyczyny łysienia plackowatego to m.in.:

    • Chorobach tarczycy (np. Hashimoto)
    • Zapaleniu stawów
    • Autoimmunologicznych zaburzeniach na tle alergicznym
    • Bielactwie
    • Astmie
    • Alergiach
    • Cukrzycy

    Walczymy więc z wrogiem o wielu twarzach. Dlatego szczególnie ważne jest uporanie się z przyczyną występowania problemu. W tym celu koniecznie należy skonsultować się z lekarzem w zakresie rozpoznania i wyleczenia źródła problemu. ALE…

    Nawet jeżeli zlokalizujesz przyczynę łysienia plackowatego u siebie i uda Ci się ją wyleczyć, to nie licz na to, że włosy same się odbudują. Albo, mówiąc inaczej – warto jest wesprzeć odbudowę nowych włosów w uszkodzonych okolicach.

    Z perspektywy medycyny estetycznej właśnie to możemy zaoferować Pacjentom. Czyli, wsparcie w przywróceniu włosów na obszar łysienia. Co więcej, szanse na dobre rezultaty przy łysieniu plackowatym są bardzo obiecujące.

    Leczenie łysienia plackowatego

    Zanim opowiem Wam o konkretnych zabiegach, najpierw określmy ich cel. Żeby przywrócić włosy na uszkodzoną okolicę potrzebujemy odżywić skórę głowy. Czyli nie wzmacniamy włosów naokoło (to nie są kwiaty i nie pylą 😉 ), ale staramy się poprawić kondycję podłoża. I to daje efekty!

    W leczeniu łysienia plackowatego w medycynie estetycznej stosujemy różne podejścia. To 3 różne zabiegi, które można stosować osobno lub w ramach terapii łączonej. Szczególnie polecam rozważenie właśnie połączenia wszystkich 3 zabiegów. Dzięki temu stymulacja i szansa na odbudowę będą największe.

    Zabieg 1 to osocze bogatopłytkowe. Procedura polega na podaniu igłą w leczoną okolicę osocza pozyskanego bezpośrednio z krwi Pacjenta. Takie osocze uzyskujemy na miejscu przy pomocy specjalnego urządzenia – wirówki. Sam zabieg trwa około 30 min. Ma on wiele zalet, m.in. to, że podajemy wyłącznie naturalną substancję z krwi Pacjenta bez ŻADNYCH dodatków. To szczególnie dobra wiadomość dla alergików. Po zabiegu możecie liczyć na odżywienie i wzmocnienie skóry w leczonej okolicy. A to doskonałe warunki do wzrostu włosów!

    Zabieg 2 to mezoterapia na włosy. O mezoterapii na pewno wszyscy słyszeliście. W przypadku tego konkretnego problemu korzystamy jednak z dedykowanego preparatu XL Hair. Ten produkt ma specjalne dobrane składniki, które bardzo korzystnie działają na poprawę ukrwienia skóry głowy i na jej wzmocnienie. Mezoterapię na włosy trzeba wykonać w serii zabiegów, podobnie jak każdy inny zabieg z tutaj proponowanych.

    Zabieg 3 to laser frakcyjny. Laser medyczny ma specjalne właściwości, które pozwalają dotrzeć wiązce lasera bardzo głęboko. Ich dużą zaletą jest to, że nie trzeba używać igieł. Przede wszystkim jednak są bardzo skuteczne w terapii, gdy trzeba pobudzić skórę do wzrostu. Laser jest wskazany, żeby pobudzić skórę do produkcji nowych mieszków włosowych na obszarze uszkodzonym przez łysienie plackowate.

    Na koniec – gorąco polecam rozważenie terapii łączonej przy leczeniu łysienia plackowatego. Takie połączenie spowoduje, że Wasze szanse na przywrócenie owłosienia będą maksymalne. Mimo, że łączna cena i Wasze zaangażowanie w zabiegi będzie duże, to warto rozważyć to podejście. W końcu chodzi o coś więcej niż tylko o włosy – a pewność siebie jakość życia nie mają ceny.

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    24.04.2021 Renata

    To moja druga wizyta u Pani Moniki i ponownie jestem zadowolona. Zabieg wykonany profesjonalnie. Efekty widoczne tuż po aplikacji substancji odżywczych. Dodatkowo uzyskałam wyczerpujące informacje o innych zabiegach, z których mam zamiar skorzystać. Pani doktor doradziła mi, które z nich będą dla mnie najbardziej korzystne. Polecam szczerze i w 100%.

    30.05.2021 ER

    Zabieg wykonany niemal bezbolesnie, Pani doktor wszystko szczegółowo wyjaśniła, wizyta przebiegała w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze. Zdecydowanie polecam:)

    24.05.2021 Honorata

    Doktor Monika najlepsza! Super dobrane zabiegi, efekt swiezy i naturalny, idealne wyczucie i troska o to, aby nic nie bylo przesadzone.100% zaangazowania, podczas kazdej wizyty czuje, ze jestem w rekach profesjonalisty. Efekt wspanialy, skora promienna, nawilzona - szczerze polecam!

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".