Łysienie telogenowe

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Łysienie telogenowe – ratuj mieszki włosowe

  Łysienie telogenowe jest wtedy, kiedy coś wpłynęło na cykl życia włosa. Co mam na myśli? Popatrz na to w ten sposób. Ludzie bez komplikacji i chorób są w stanie dożyć 100 lat. Jeżeli coś przydarzy im się „po drodze” (np. choroba, wypadek samochodowy) to ich życie się skraca. Dokładnie tak samo jest z łysieniem telogenowym.

  Nasze włosy też mają swój cykl życia. Jeśli wszystko gra to są w stanie być w świetnym stanie przez całe nasze życie. Niestety, nikt nie jest idealny i każdemu z nas różne rzeczy się przydarzają. Nie zawsze śmiertelne (uff), ale często takie, które odbijają się na naszych włosach.

  Kiedy rozmawiam o włosach z moimi Pacjentami to zawsze powtarzam, że ich stan jest odzwierciedleniem stanu naszego organizmu. Mówi się, że jeśli masz dużo problemów to możesz posiwieć a w stresujących sytuacjach „rwiesz sobie włosy z głowy”. A czy łysienie telogenowe się do tego kwalifikuje? Absolutnie TAK.

  Jak pewnie wiecie, nasz organizm cały czas produkuje nowe włosy, a pozbawia się starych. To zupełnie normalne. Problem pojawia się wtedy, kiedy tracisz tych włosów więcej (np. łysienie telogenowe), albo gdy ich stan pogarsza się.

  Cykl wzrostu włosa można podzielić na trzy fazy:

  1. Anagen (młodość)
  2. Katagen (wiek średni – bardzo krótka faza)
  3. Telogen (starość)

  Faza anagenu, czyli młodości, jest wtedy gdy włos wzrasta. Telogen to faza dorosłości (starości) włosa, kiedy już nic się z nim dobrego nie dzieje. Dokładnie jak w życiu, prawda? 😉

  Łysienie telogenowe wzięło swą nazwę stąd, że przy tym problemie masz na głowie dużo „starych” włosów, będących w fazie telogenu. Postawmy sprawę jasno – zdrowa osoba ma tylko 10-15% włosów telogenowych, osoba z problemem – nawet 80%! Skrócenie fazy wzrostu włosa na korzyść fazy telogenu to właśnie istota problemu.

  Dlatego tak ważne jest odpowiednio zareagować. Po pierwsze – znaleźć przyczynę problemu i usunąć ją. Po drugie – wykonać odpowiednie zabiegi, żeby ratować to, co zostało.

  Łysienie telogenowe przyczyny

  Mam dla Ciebie dobrą informację. Szukając przyczyny łysienia telogenowego, na pewno poradzisz sobie bez problemu. Dlaczego jestem tego taka pewna?

  Dlatego, że łysienie telogenowe jest powiązane z jakąś istotną sytuacją z Twojego życia. I to nie w sensie pozytywnym. Przyczyny łysienia to na przykład:

  • Ogromny stres (czyli DOWOLNA sytuacja, która dla Ciebie jest stresująca i trwa w czasie)
  • Poród i wszystko to, co przed i po
  • Wypadki, cięższe urazy
  • Choroby, leczenie i farmakologia
  • Zaburzenia hormonalne

  Objawy łysienia telogenowego to oczywiście utrata włosów. Uwaga – nie musi pojawić się ona od razu po zaistniałej sytuacji! Czyli może to być na kilka miesięcy po tym, kiedy coś z powyższej listy się stanie.

  Takie opóźnione objawy związane są z tym, że faza telogenu trwa do 4 miesięcy. Dlatego pierwsze objawy zaczniesz zauważać, gdy ilość włosów telogenowych będzie coraz większa na Twojej głowie. Utrata włosów jest więc opóźniona w czasie względem procesów, które zachodzą w mieszku włosowym. Mówiąc brutalnie – łysienie telogenowe objawia się ZA PÓŹNO.

  Kiedy ustalenie przyczyny problemu łysienia telogenowego jest już za Tobą, zdecydowanie warto przejść do naprawy sytuacji na Twojej głowie. Pomoże w tym medycyna estetyczna.

  Łysienie telogenowe – leczenie zabiegami medycyny estetycznej

  Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Kiedy już rozprawiłeś się z przyczyną tego problemu, to jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Stan Twoich włosów powinien stopniowo się poprawiać, jednak nigdy nie możesz być pewien do jakiej kondycji włosy wrócą na stałe. Dlatego warto jest wspomóc ich odbudowę zabiegami medycyny estetycznej.

  W tym zakresie mamy trzy możliwości: osocze bogatopłytkowe, mezoterapię igłową na skórę głowy, oraz zabiegi laserowe.

  Osocze bogatopłytkowe to zabieg w którym do stymulacji skóry głowy wykorzystujemy Twoje własne osocze krwi. Na początku zabiegu pobieramy niewielką ilość krwi z żyły, a później uzyskujemy z niej „magiczne” osocze. Użyłam takiego zwrotu, ponieważ preparat ten jest bogaty w tzw. czynniki wzrostu, które prawie że czarodziejsko, są w stanie wspomóc Twoje włosy. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań (przeczytaj więcej w karcie zabiegu). To dlatego, że podajemy dokładnie TO SAMO, co pozyskaliśmy od Pacjenta.

  Mezoterapia igłowa to zabieg bardzo podobny do osocza, ale nie ma tam pobierania krwi 🙂 Zamiast podawać osocze, podajemy igłą w skórę głowy specjalny mezokoktajl. To zbiór składników, które korzystnie i potężnie poprawiają jakość skóry na głowie. A dobra jakość skóry głowy równa się dobra jakość włosów. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór takiego preparatu i zadbanie o to, żeby był najwyższej możliwej jakości.

  Laser medyczny to trzecia, ale wcale nie ostatnia opcja na poprawę jakości włosów. Wiązka lasera () intensywnie stymuluje skórę na różnych głębokościach. Tak naprawdę to taki laser powoduje mikrouszkodzenia. To z kolei motywuje skórę do dalszego wzrostu i wzmocnienia się. Dzięki temu Twoje mieszki włosowe mają więcej „paliwa” do tego, żeby stać się z powrotem tak mocne jak kiedyś.

  Jeśli nie wiesz który z tych zabiegów jest odpowiedni dla Ciebie – nie martw się. Warto w tej sprawie zaufać lekarzowi medycyny estetycznej, który doradzi najlepszy zabieg na Twój problem. Możecie wspólnie rozważyć także terapię łączoną, składającą się z dwóch lub trzech rodzajów zabiegów. To najlepszy pomysł, jeżeli chcesz zrobić wszystko, żeby wyleczyć łysienie telogenowe i przywrócić swoim włosom dawną siłę. I tego Ci z całego serca życzę!

  Zarezerwuj konsultację

  Opinie pacjentów

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  31.03.2021 Agnieszka

  Co tu dużo pisać 😄. Żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi. Wszystko klarownie wyjaśnione. Efekty super. Zawsze czuje się zaopiekowana i jeśli ktoś chce się zdecydować na jakiś zabieg, czy to poprawiający urodę czy leczniczy (bruksizm) to będę polecać i głośno wołać: idź do doktor Moniki!!! 🥰🥰🥰

  10.09.2021 Anna

  Polecam !!! Za każdym razem 100% satysfakcji i zadowolenia z zabiegu :) kompleksowe podejście do pacjenta i pełna profeska

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".