Łysienie u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Łysienie u mężczyzn – wstęp

  Z łysieniem jest trochę jak z odchudzaniem się. Napisano i powiedziano przynajmniej tyle samo na jeden i drugi temat. Do tego stopnia, że ktoś kto chce schudnąć i ten, kto chce przestać łysieć ma ZA DUŻO informacji. Ciężko się w tym wszystkim połapać, znaleźć priorytety. Jedni rwią sobie z tego powodu włosy z głowy, inni się przejadają – i tak koło się zamyka 😉 .

  Mówiąc poważniej, łysienie u mężczyzn (łysienie typu męskiego) to temat skomplikowany. Z nadmiaru możliwości często facet wybiera… szampon za 2x większą kwotę i uważa, że zrobił wszystko w tym temacie. Jeśli należysz do tej grupy, to bardzo się cieszę, że trafiłeś na ten artykuł.

  Zbiorę tutaj najważniejsze informacje na temat łysienia u mężczyzn. Moim celem jest uświadomienie Wam co zadziała, a co nie. Czy zatrzyma u Was łysienie na 100%? Trudno powiedzieć, bo przypadków i stopni zaawansowania problemu jest wiele. Jedno jest pewne – nie zadziała, jeśli TY nie zaczniesz działać najpierw.

  Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

  Co jest przyczyną wypadania włosów u mężczyzn? Ustalmy priorytety od samego początku. Kiedy mówimy o łysieniu u mężczyzn to prawie zawsze chodzi o łysienie androgenowe – czyli to spowodowane hormonami. Żeby nie stracić uwagi, na tym rodzaju skupimy się w tym artykule. Po inne rodzaje łysienia (np. telogenowe, plackowate) – zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki zabiegów 🙂 .

  Za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada JEDEN potwór 😉 .Dihydrotestosteron (DHT)– to przyczyna całego zamieszania. To aktywna forma męskiego hormonu, testosteronu. Kiedy łysiejesz, DHT jest temu winne. Może to się dziać na dwa sposoby:

  1. Twój organizm produkuje za dużo DHT
  2. Masz nadwrażliwość na ten hormon i nawet małe ilości szkodzą.

  Mieszki włosowe bardzo nie lubią DHT. W normalnych ilościach są w stanie sobie z tym poradzić, jednak jeśli pkt. 1 lub 2 są spełnione – to źle. Obie te rzeczy dziedziczymy w genach.

  Problemy z DHT to główna przyczyna i „zapalnik” do tego, że pojawia się wypadanie włosów u mężczyzn. Jest także szereg innych przyczyn, które w powiązaniu przyśpieszają (a nawet powodują) łysienie:

  • Przyjmowanie sterydów (tak, tych z siłowni też)
  • Stres
  • Nieprawidłowa dieta
  • Źle dobrane kosmetyki
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przyjmowanie hormonów i niektórych leków
  • Grzybica skóry głowy

  Jak widzisz, w przypadku wypadania włosów typu męskiego często dość łatwo jest zlokalizować przyczyny. Dlatego jeśli któraś z nich dotyczy Ciebie – to wiesz co robić.

  Jak zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn – zabiegi

  Jak wspomniałam wcześniej, łysienie androgenowe ma swoje przyczyny w genetyce i ciężko jest w jakikolwiek sposób na to wpłynąć. Aby zatrzymać lub spowolnić łysienie zachęcam do tego, żeby zrobić dwie rzeczy:

  1. Udaj się do trychologa – to lekarz zajmujący się włosami. Pomoże Ci wybrać odpowiednie leki, w zależności od wieku i stanu mieszków włosowych.
  2. Przekonaj się do zabiegów medycyny estetycznej.

  Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej to ich cel jest prosty. Słabe i wypadające włosy to wina złego stanu skóry głowy. Żeby poprawić ich kondycję, staramy się poprawić ukrwienie i odżywienie skóry na głowie. Służą do tego trzy zabiegi:

  1. Osocze bogatopłytkowe – to zabieg, gdzie na początku pobieramy od Pacjenta niewielką ilość krwi, którą później odwirowujemy. Uzyskujemy z niej bogate w dobre składniki osocze, które podajemy igłą w skórę głowy. Poprawia to stan mieszków włosowych, a przez to – ogranicza łysienie androgenowe.

   

  1. Mezoterapia na włosy – jest podobna do osocza jeśli chodzi o sposób podania. Preparat jednak nie pochodzi z krwi, ale jest syntetyczną kombinacją najważniejszych składników dla skóry głowy i włosów

   

  1. Laserowe wzmocnienie włosów – to doskonały wybór, żeby połączyć go z mezoterapią lub osoczem. Podczas zabiegu wiązką lasera stymulujemy skórę głowy do odżywienia. Dzięki temu dostaje inny bodziec niż w przypadku igły i strzykawki, poprawia się jej stan i ukrwienie.

   

  Podsumowując, jeśli do tej pory na problem łysienia stosowałeś lepszy szampon – nie tędy droga. Im wcześniej sięgniesz po większy kaliber (trycholog, zabiegi), tym dłużej będziesz się cieszył dobrymi włosami. W tym wpisie omówiliśmy wypadanie włosów u mężczyzn, przyczyny i zabiegi na łysienie. Ale żebyś faktycznie zaobserwował zmianę – musisz zacząć działać 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  01.02.2022 JK

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu. W ostatnim czasie wykonywałam u Pani Doktor zabieg z użyciem botoksu i efekt jest taki jak sobie wymarzyłam, a dzięki atmosferze, która panuje w gabinecie, czuję się bardzo wyluzowana. Pani Doktor bardzo dba o każdy szczegół w tym pięknym miejscu. Korzystam z usług Pani Doktor już długo i na pewno wrócę. Polecam bardzo!

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  15.08.2021 Kasia

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę! Posiada ogromna wiedzę, potrafi perfekcyjnie doradzić, aby nie przesadzić z efektem końcowym. Bardzo rzetelna i miła osoba, a efekt końcowy okazał się taki jak oczekiwałam :)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".