Łysienie u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Łysienie u mężczyzn – wstęp

  Z łysieniem jest trochę jak z odchudzaniem się. Napisano i powiedziano przynajmniej tyle samo na jeden i drugi temat. Do tego stopnia, że ktoś kto chce schudnąć i ten, kto chce przestać łysieć ma ZA DUŻO informacji. Ciężko się w tym wszystkim połapać, znaleźć priorytety. Jedni rwią sobie z tego powodu włosy z głowy, inni się przejadają – i tak koło się zamyka 😉 .

  Mówiąc poważniej, łysienie u mężczyzn (łysienie typu męskiego) to temat skomplikowany. Z nadmiaru możliwości często facet wybiera… szampon za 2x większą kwotę i uważa, że zrobił wszystko w tym temacie. Jeśli należysz do tej grupy, to bardzo się cieszę, że trafiłeś na ten artykuł.

  Zbiorę tutaj najważniejsze informacje na temat łysienia u mężczyzn. Moim celem jest uświadomienie Wam co zadziała, a co nie. Czy zatrzyma u Was łysienie na 100%? Trudno powiedzieć, bo przypadków i stopni zaawansowania problemu jest wiele. Jedno jest pewne – nie zadziała, jeśli TY nie zaczniesz działać najpierw.

  Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

  Co jest przyczyną wypadania włosów u mężczyzn? Ustalmy priorytety od samego początku. Kiedy mówimy o łysieniu u mężczyzn to prawie zawsze chodzi o łysienie androgenowe – czyli to spowodowane hormonami. Żeby nie stracić uwagi, na tym rodzaju skupimy się w tym artykule. Po inne rodzaje łysienia (np. telogenowe, plackowate) – zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki zabiegów 🙂 .

  Za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada JEDEN potwór 😉 .Dihydrotestosteron (DHT)– to przyczyna całego zamieszania. To aktywna forma męskiego hormonu, testosteronu. Kiedy łysiejesz, DHT jest temu winne. Może to się dziać na dwa sposoby:

  1. Twój organizm produkuje za dużo DHT
  2. Masz nadwrażliwość na ten hormon i nawet małe ilości szkodzą.

  Mieszki włosowe bardzo nie lubią DHT. W normalnych ilościach są w stanie sobie z tym poradzić, jednak jeśli pkt. 1 lub 2 są spełnione – to źle. Obie te rzeczy dziedziczymy w genach.

  Problemy z DHT to główna przyczyna i „zapalnik” do tego, że pojawia się wypadanie włosów u mężczyzn. Jest także szereg innych przyczyn, które w powiązaniu przyśpieszają (a nawet powodują) łysienie:

  • Przyjmowanie sterydów (tak, tych z siłowni też)
  • Stres
  • Nieprawidłowa dieta
  • Źle dobrane kosmetyki
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przyjmowanie hormonów i niektórych leków
  • Grzybica skóry głowy

  Jak widzisz, w przypadku wypadania włosów typu męskiego często dość łatwo jest zlokalizować przyczyny. Dlatego jeśli któraś z nich dotyczy Ciebie – to wiesz co robić.

  Jak zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn – zabiegi

  Jak wspomniałam wcześniej, łysienie androgenowe ma swoje przyczyny w genetyce i ciężko jest w jakikolwiek sposób na to wpłynąć. Aby zatrzymać lub spowolnić łysienie zachęcam do tego, żeby zrobić dwie rzeczy:

  1. Udaj się do trychologa – to lekarz zajmujący się włosami. Pomoże Ci wybrać odpowiednie leki, w zależności od wieku i stanu mieszków włosowych.
  2. Przekonaj się do zabiegów medycyny estetycznej.

  Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej to ich cel jest prosty. Słabe i wypadające włosy to wina złego stanu skóry głowy. Żeby poprawić ich kondycję, staramy się poprawić ukrwienie i odżywienie skóry na głowie. Służą do tego trzy zabiegi:

  1. Osocze bogatopłytkowe – to zabieg, gdzie na początku pobieramy od Pacjenta niewielką ilość krwi, którą później odwirowujemy. Uzyskujemy z niej bogate w dobre składniki osocze, które podajemy igłą w skórę głowy. Poprawia to stan mieszków włosowych, a przez to – ogranicza łysienie androgenowe.

   

  1. Mezoterapia na włosy – jest podobna do osocza jeśli chodzi o sposób podania. Preparat jednak nie pochodzi z krwi, ale jest syntetyczną kombinacją najważniejszych składników dla skóry głowy i włosów

   

  1. Laserowe wzmocnienie włosów – to doskonały wybór, żeby połączyć go z mezoterapią lub osoczem. Podczas zabiegu wiązką lasera stymulujemy skórę głowy do odżywienia. Dzięki temu dostaje inny bodziec niż w przypadku igły i strzykawki, poprawia się jej stan i ukrwienie.

   

  Podsumowując, jeśli do tej pory na problem łysienia stosowałeś lepszy szampon – nie tędy droga. Im wcześniej sięgniesz po większy kaliber (trycholog, zabiegi), tym dłużej będziesz się cieszył dobrymi włosami. W tym wpisie omówiliśmy wypadanie włosów u mężczyzn, przyczyny i zabiegi na łysienie. Ale żebyś faktycznie zaobserwował zmianę – musisz zacząć działać 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.03.2021 Anna

  "Pierwsza wizyta u dr Moniki okazała się strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo czasu zajęło mi szukanie odpowiedniej osoby. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej podejścia do pacjenta i umiejętności.
  Nie wyobrażam sobie, żeby kolejne zabiegi wykonywał ktoś inny."

  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  15.08.2021 Kasia

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę! Posiada ogromna wiedzę, potrafi perfekcyjnie doradzić, aby nie przesadzić z efektem końcowym. Bardzo rzetelna i miła osoba, a efekt końcowy okazał się taki jak oczekiwałam :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".