Łysienie

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Łysienie objawy i przyczyny

  Łysienie to problem, który pojawia się zbyt wcześnie. Niezależnie czy masz 20 czy 50 lat 🙂 . Oglądanie coraz większej ilości włosów na szczotce czy ściankach umywalki potrafi zasmucić. Kiedy tracimy włosy tracimy także pewność siebie. Czy w każdym włosie znajduje się jej niewielka cząstka? Nie wiem, ale lepiej się tego nie dowiadywać 🙂 .

  Łysienie odzwierciedla często stan organizmu. Jeżeli zaczynamy tracić włosy, to jest duża szansa, że przyczyniło się do tego coś konkretnego. Dlatego łysienie to coś, co nie powinno być ignorowane. W dzisiejszym wpisie chciałabym wyjaśnić dla Was przyczyny tego problemu. Przy okazji zapowiadam, że w gabinetach medycyny estetycznej skutecznie walczymy z wypadaniem włosów.

  Łysienie może pojawić się w różnym wieku, może dotykać nie tylko mężczyzn, ale tez kobiety, czy nawet dzieci.

  Domyślasz się pewnie, że każdy włos ma swój cykl życia. Włos może znajdować się w fazie wzrostu, utrzymania i w fazie przed wypadnięciem. Zdrową sytuacją jest to, kiedy ok. 80% włosów znajduje się w fazie wzrostu.

  Do przyczyn nadmiernego wypadania włosów należą:

  • Uwarunkowania genetyczne
  • Zmiany hormonalne
  • Ciąża
  • Przyjmowane leki
  • Choroby
  • Nieprawidłowa pielęgnacja na skórze skóry
  • Niedobór witamin A, B, D3
  • Zła dieta
  • Stosowane używki
  • Antykoncepcja hormonalna
  • Stres
  • Traumatyczne przeżycia
  • Pory roku
  • Przyjmowanie niektórych leków

  Jak widzicie, przyczyn wypadania włosów jest całe mnóstwo. Aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną łysienia u Ciebie, potrzebny jest pełny wywiad lekarski i przegląd Twojego zdrowia. Jedno jest pewne – łysienie nie bierze się znikąd.

  Poza tym, łysienie pokazuje stan Twojego organizmu. Wymienione przyczyny mniej lub bardziej wpływają na stan skóry głowy. A to właśnie skóra głowy jest miejscem, gdzie znajdują się mieszki włosowe. Zasilają one włosy w substancje odżywcze. Kiedy ten proces jest zaburzony, to… jest problem. Sprawa jednak nie jest taka oczywista, bo rodzajów łysienia jest wiele.

  Łysienie rodzaje

  Wracając jeszcze na chwilę do przyczyn łysienia, mogłeś zauważyć, że masz wpływ tylko na część z nich. Reszta (np. geny) pozostaje poza Twoją kontrolą. Rodzaje łysienia, które możemy wyróżnić są z tym powiązane. Należą do nich:

  Łysienie androgenowe – najpopularniejsza przyczyna, dlaczego łysiejemy (występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w różnym stopniu). Polega na zwiększonej ilości włosów w stanie dojrzałym, przy niewielkiej produkcji nowych włosów w fazie wzrostu. Łysienie androgenowe jest najczęściej występującym typem łysienia

  Łysienie telogenowe – jest wtedy, gdy faza wzrostu jest skrócona. Można to porównać do sytuacji, jak gdyby trzylatek stawał się nagle starcem 🙂 . Przy łysieniu telogenowym dość trudno jest odnaleźć przyczynę, ponieważ mogła mieć ona miejsce nawet kilka miesięcy w przeszłość.

  Łysienie plackowate – które polega na pozbawieniu owłosienia tylko konkretnych obszarów na głowie, gdy inne pozostają nienaruszone. Pojawiają się nieestetyczne „łatki”, które szczególnie odróżniają się od innych, owłosionych miejsc. Jeśli chodzi o łysienie plackowate, to szczególnie istotne jest zidentyfikowanie przyczyn. Często bowiem tylko likwidując przyczynę można przywrócić włosy w tej okolicy. Przy innych rodzajach niekoniecznie jest tak dobrze…

  Łysienie bliznowaciejące – takie, gdzie skóra łysiejąc uszkadza jednocześnie mieszki włosowe. To trudny rodzaj łysienia, o nie do końca wyjaśnionych przyczynach. Uszkodzone mieszki nie mają już możliwości produkcji nowych włosów, co szczególnie utrudnia leczenie.

  Jak widzicie, rodzajów łysienia jest wiele. Rodzaje łysienia można uzależnić także od płci (łysienie u mężczyzn lub u kobiet) czy wieku (łysienie u dzieci, łysienie w okresie dorastania czy w dorosłości).

  Leczenie łysienia zabiegami estetycznymi

  Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów? Jeśli podchodzimy do sprawy łysienia na serio, to trzeba wytoczyć najcięższe działa. Sama zachęcam często moich Pacjentów do tego, żeby udali się do trychologa, czyli specjalnego lekarza od włosów. Dzięki temu będą mogli profesjonalnie poszukać przyczyn problemu i zaplanować długotrwałą terapię na łysienie.

  No właśnie – bo łysienie to choroba przewlekła. To znaczy, że rzadko kiedy da się je tak po prostu zatrzymać. W większości przypadków musimy walczyć przez dłuższy czas, korzystając z wielu metod. Dlatego tak warto konsultować się z różnymi lekarzami i łączyć metody, które pomagają w Twoim przypadku.

  Medycyna estetyczna zna przynajmniej trzy takie metody. Są to: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe i lasery medyczne.

  Mezoterapia polega na podaniu w skórę głowy specjalnego preparatu wzmacniającego (tzw. Mezokoktajlu). Możesz myśleć o tym zabiegu jak o bardzo mocnej odżywce do włosów, którą podajemy igłą w skórę 🙂 . Podczas kilkunastu minut zabiegu robimy 50+ nakłuć, podając niewielkie ilości preparatu. Efekt jest odżywczy i nawilżający. Dzięki temu włosy mają z czego czerpać, wzmacniają się, a łysienie jest ograniczane.

  Osocze bogatopłytkowe wygląda podobnie do mezoterapii. Różni się jednak podawanym preparatem. Przy tym zabiegu korzystamy z osocza krwi Pajcenta, które pobraliśmy na początku zabiegu. Takie osocze jest bogate w tzw. Czynniki wzrostu. Wzmacniają one skórę głowy, powodując że jest ona bogatsza w substancje odżywcze. A mocna skóra głowy oznacza mocne włosy 🙂 .

  Lasery medyczne to trzecia metoda jak możemy ograniczyć łysienie. Wiązka lasera, której lekarz odpowiednio dobiera parametry, dociera głęboko w skórę głowy. Taki laser potrafi zastymulować skórę do odnowy bez użycia igieł. Dzięki temu uzyskujemy efekt rewitalizacji i wzmocnienia.

  Jak widzicie, w medycynie estetycznej łysienie zwalczamy wzmacnianiem fundamentów – czyli skóry na głowie. To bezpieczne i skuteczne zabiegi, które można (a nawet warto!) ze sobą łączyć. Jeśli jesteś zainteresowany który z tych zabiegów będzie najlepszy dla Ciebie, to koniecznie umów się na konsultację z medycyny estetycznej w Twoim mieście. Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  09.06.2021 Agata

  Gorąco polecam tego lekarza! Pełen profesjonalizm!

  26.09.2021 Agnieszka

  To była moja pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i pierwsza styczność z botoksem. Planowałam zrobić botoks lwiej zmarszczki. Pani doktor wszystko wyjaśniła. Odpowiadała na moje dodatkowe pytania cierpliwie i z uśmiechem. Ostatecznie miałam robiony botoks lwiej zmarszczki + czoło. Warto rozumieć, że czasem zabieg na całe czoło ma sens, żeby efekt był lepszy. Doktor Monika mi to logicznie wyjaśniła :). Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Pierwsze efekty zaczęły się pojawiać od 3 dnia po zabiegu. Dla osób, które rozważają botoks, polecam Dr Monikę!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".