Migrena z aurą

Spis treści

  Migrena z aurą objawy

  Migrena z aurą to szczególny rodzaj migreny. To dlatego, że bóle głowy są poprzedzone dodatkowymi objawami i problemami. Tak, jak gdyby same bóle migrenowe nie wystarczyły żeby było odpowiednio ŹLE…

  Migrena z aurą występuje u około 20-25% cierpiących na migreny. Aura pojawia się na godziny lub nawet dni przed bólem. Towarzyszą jej następujące objawy:

  • Niedowidzenie jakiegoś obszaru w zasięgu Twojego wzroku
  • Plamy przed oczami lub mroczki
  • Migocząca linia w kształcie zygzaka
  • Drętwienie kończyn
  • Zaburzenia mowy
  • Zawroty głowy
  • Szumy w uszach

  I inne. Objawów aury migrenowej może być bardzo, bardzo wiele. Po aurze (choć niekoniecznie od razu) pojawia się ból migrenowy.

  Migrena z aurą skutecznie wyłącza Pacjenta z codziennego życia. Mimo, że migreny nie da się zobaczyć, to każdy kto choć raz ją przeżył wie, że nie jest to łatwa rzecz. Podczas ogromnie silnego bólu głowy Pacjenci mogą także odczuwać nudności, zawroty głowy czy światłowstręt.

  Aura migrenowa i bóle głowy jak z nimi żyć

  Aura migrenowa czasami może się… przydać. Znam przypadek osoby, która ma zawsze takie same objawy aury – szczęśliwie nie tak dotkliwe. Aura migrenowa jest dla niej jak gong dla boksera. Kiedy tylko się pojawia, osoba ta wchodzi w tryb bojowy żeby przygotować się na migrenę. Oczywiście już wtedy musi zostawić wszystkie obowiązki, odwołać plany. Bowiem wie, że najbliższy dzień-dwa będą wyjęte z jej życia…

  To chyba jedyny przypadek, gdy aura migrenowa może się na coś przydać. Mówiąc ogólnie, życie z migreną jest niesamowicie skomplikowane. Jeśli ten problem jest nieleczony to może się nasilać jeśli chodzi o ból i częstość napadów. W poważniejszych przypadkach migreny mogą trwać przez większą część miesiąca!

  Dlatego, jeśli pojawiła się u Ciebie migrena z aurą to pierwszym krokiem powinno być udanie się do neurologa. Przede wszystkim dlatego, żeby sprawdzić, czy bóle głowy, które masz są spowodowane migrenami. Jak pewnie domyślasz się, bóle głowy mogą być symptomem także przy innych sytuacjach i chorobach. Warto więc je wykluczyć zanim podejmiemy walkę z aurą migrenową i bólami.

  Kiedy migrena z aurą u Ciebie zostanie już stwierdzona, to nie pozostaje nic innego jak DZIAŁAĆ. Oczekiwanie na kolejny napad aury migrenowej i ból z paczką Ibupromu w kieszeni to niekoniecznie najlepsza strategia.

  Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o niezwykle skutecznej metodzie, którą wykonujemy w gabinetach medycyny estetycznej.

  Migrena z aura botoks

  Migrena z aura może być wyleczona przy pomocy botoksu. Tak, tego samego preparatu, który wykorzystujemy do leczenia zmarszczek 🙂 . Właściwością toksyny botulinowej jest blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. W uproszczeniu możesz myśleć o takim zabiegu jako czymś, co delikatnie rozluźnia mięśnie.

  Jeśli jest leczona migrena z aura, to preparat oczywiście jest podawany w inne miejsca niż przy leczeniu zmarszczek. Botoks podawany jest w:

  • Kark
  • Potylicę
  • Czoło
  • Skronie

  Oraz inne okolice, które są zakwalifikowane przez lekarza, wykonującego zabieg. Ta procedura sprawia, że migrena z aura osłabia się lub całkowicie zanika. Terapia z botoksem funkcjonuje w medycynie już od kilkunastu lat. Jest niezwykle skuteczna i bardzo dobrze przebadana. Jeśli nie wierzycie – sprawdźcie w Google 🙂 .

  Prawda jest taka, że migrena z aura nie powinna zostać zignorowana. Każdy z nas zasługuje na jak najlepszą jakość życia. Jeśli botoks to dla Ciebie nowe słowo i nie wiesz jeszcze co sądzić o takiej terapii to zachęcam do odrobienia pracy domowej i poczytania badań w tym temacie. Możesz tam znaleźć procentowe ujęcia skuteczności na poszczególnych próbach badawczych. Zapewne pozytywnie się zdziwisz, że migrena z aurą potrafi odejść w niepamięć 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  28.07.2021 Kasia

  Bardzo miłe i, co najważniejsze, skuteczne wizyty. Pani Doktor podchodzi indywidualnie i potrafi świetnie doradzić. Polecam!

  11.07.2021 Mariola

  Polecam dr Monikę. Zaangażowanie, wiedza oraz przesympatyczne podejście do Pacjenta budzi zaufanie i chęć powrotu do gabinetu :)
  Zabieg usuwania rumienia prawie bezbolesny, przyniósł oczekiwane rezultaty.

  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".