Migrena z aurą

Spis treści

  Migrena z aurą objawy

  Migrena z aurą to szczególny rodzaj migreny. To dlatego, że bóle głowy są poprzedzone dodatkowymi objawami i problemami. Tak, jak gdyby same bóle migrenowe nie wystarczyły żeby było odpowiednio ŹLE…

  Migrena z aurą występuje u około 20-25% cierpiących na migreny. Aura pojawia się na godziny lub nawet dni przed bólem. Towarzyszą jej następujące objawy:

  • Niedowidzenie jakiegoś obszaru w zasięgu Twojego wzroku
  • Plamy przed oczami lub mroczki
  • Migocząca linia w kształcie zygzaka
  • Drętwienie kończyn
  • Zaburzenia mowy
  • Zawroty głowy
  • Szumy w uszach

  I inne. Objawów aury migrenowej może być bardzo, bardzo wiele. Po aurze (choć niekoniecznie od razu) pojawia się ból migrenowy.

  Migrena z aurą skutecznie wyłącza Pacjenta z codziennego życia. Mimo, że migreny nie da się zobaczyć, to każdy kto choć raz ją przeżył wie, że nie jest to łatwa rzecz. Podczas ogromnie silnego bólu głowy Pacjenci mogą także odczuwać nudności, zawroty głowy czy światłowstręt.

  Aura migrenowa i bóle głowy jak z nimi żyć

  Aura migrenowa czasami może się… przydać. Znam przypadek osoby, która ma zawsze takie same objawy aury – szczęśliwie nie tak dotkliwe. Aura migrenowa jest dla niej jak gong dla boksera. Kiedy tylko się pojawia, osoba ta wchodzi w tryb bojowy żeby przygotować się na migrenę. Oczywiście już wtedy musi zostawić wszystkie obowiązki, odwołać plany. Bowiem wie, że najbliższy dzień-dwa będą wyjęte z jej życia…

  To chyba jedyny przypadek, gdy aura migrenowa może się na coś przydać. Mówiąc ogólnie, życie z migreną jest niesamowicie skomplikowane. Jeśli ten problem jest nieleczony to może się nasilać jeśli chodzi o ból i częstość napadów. W poważniejszych przypadkach migreny mogą trwać przez większą część miesiąca!

  Dlatego, jeśli pojawiła się u Ciebie migrena z aurą to pierwszym krokiem powinno być udanie się do neurologa. Przede wszystkim dlatego, żeby sprawdzić, czy bóle głowy, które masz są spowodowane migrenami. Jak pewnie domyślasz się, bóle głowy mogą być symptomem także przy innych sytuacjach i chorobach. Warto więc je wykluczyć zanim podejmiemy walkę z aurą migrenową i bólami.

  Kiedy migrena z aurą u Ciebie zostanie już stwierdzona, to nie pozostaje nic innego jak DZIAŁAĆ. Oczekiwanie na kolejny napad aury migrenowej i ból z paczką Ibupromu w kieszeni to niekoniecznie najlepsza strategia.

  Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o niezwykle skutecznej metodzie, którą wykonujemy w gabinetach medycyny estetycznej.

  Migrena z aura botoks

  Migrena z aura może być wyleczona przy pomocy botoksu. Tak, tego samego preparatu, który wykorzystujemy do leczenia zmarszczek 🙂 . Właściwością toksyny botulinowej jest blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. W uproszczeniu możesz myśleć o takim zabiegu jako czymś, co delikatnie rozluźnia mięśnie.

  Jeśli jest leczona migrena z aura, to preparat oczywiście jest podawany w inne miejsca niż przy leczeniu zmarszczek. Botoks podawany jest w:

  • Kark
  • Potylicę
  • Czoło
  • Skronie

  Oraz inne okolice, które są zakwalifikowane przez lekarza, wykonującego zabieg. Ta procedura sprawia, że migrena z aura osłabia się lub całkowicie zanika. Terapia z botoksem funkcjonuje w medycynie już od kilkunastu lat. Jest niezwykle skuteczna i bardzo dobrze przebadana. Jeśli nie wierzycie – sprawdźcie w Google 🙂 .

  Prawda jest taka, że migrena z aura nie powinna zostać zignorowana. Każdy z nas zasługuje na jak najlepszą jakość życia. Jeśli botoks to dla Ciebie nowe słowo i nie wiesz jeszcze co sądzić o takiej terapii to zachęcam do odrobienia pracy domowej i poczytania badań w tym temacie. Możesz tam znaleźć procentowe ujęcia skuteczności na poszczególnych próbach badawczych. Zapewne pozytywnie się zdziwisz, że migrena z aurą potrafi odejść w niepamięć 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  22.05.2021 Zofia

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  11.09.2021 Manu

  Great professional and treatment resulted exactly as expected. During consultation she detailed all steps and how progression would look over time. We had a follow up session free of charge to make sur I was satisfied with results and to any fixes if necessary
  On a more human aspect, she is kind and friendly, making the whole visit a pleasure moment

  04.07.2021 Ewa

  Bardzo polecam Panią doktor. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze, Pani doktor chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania, dokładnie tłumaczy i opisuje każdy wykonywany zabieg. Jestem bardzo zadowolona z wizyty, wiem, że jestem w dobrych rękach.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".