Migrena

Spis treści

  Migrena – czy ból migrenowy da się wyleczyć?

  Migrena to coś, czego nie da się zmierzyć. Ból głowy tego typu potrafi skutecznie wyłączyć chorego z życia na kilka godzin. Migrena jest bólem silnym, napadowym i często skojarzonym z nudnościami, światłowstrętem i wymiotami. Ból potrafi być na tyle ciężki, że nie da się zrobić niczego, poza oczekiwaniem aż przestanie boleć.

  Jeśli ta wizja narysowana powyżej jest Ci bliska, to prawdopodobnie nie jesteś tutaj bez powodu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy migrena może być usunięta z Twojego życia – to jest to wpis dla Ciebie!

  SPOILER ALERT: Migrena daje się wyleczyć bądź skutecznie ograniczyć przy pomocy botoksu. W dalszej części wpisu omówię jak dokładnie może być leczona migrena, jednak już teraz chciałam żebyś wiedział, że jest dla Ciebie nadzieja 🙂 .

  Na wstępie powiem, że kwalifikacją do rozpoznania migreny zajmuje się neurolog. „Ale skoro mam ból głowy, to przecież jest to migrena, prawda?” Cóż, niekoniecznie. Zanim ktokolwiek potwierdzi u Ciebie, że cierpisz na tą przypadłość, to należy wykonać odpowiednie badania.

  W innym przypadku, gdybyś to Ty decydował, że „to tylko migrena”, to mógłbyś nieźle się wkopać. Nie ze względu na botoks – to nie jest problem zrobić ten zabieg gdy nie masz migren. Chodzi o to, że za bóle głowy wyglądające jak migrena może odpowiadać dużo więcej przypadłości.

  Jakie są przyczyny migreny? Nie będę nawet wymieniać jakie one mogą być, bo mogą dotyczyć błahych lub bardzo poważnych spraw. Dlatego też warto wraz z neurologiem wykluczyć te przypadki. To wszystko powinno nastąpić ZANIM będziemy rozważali leczenie. Czasami, czego absolutnie Ci nie życzę, wolelibyśmy żeby to była „tylko” migrena…

  Dlatego też warto udać się do neurologa, kiedy zaczęły się u Ciebie pojawiać objawy jakie daje migrena (opisane poniżej). Warto też zapytać go o terapię botoksem w Twoim przypadku, którą można wykonać m.in. w gabinecie medycyny estetycznej.

  Objawy migreny – migrena jest NUDNA 😉

  Objawy migreny są dość… oczywiste. Występowanie migreny w społeczeństwie jest tak częste, że każdy podświadomie zdaje sobie sprawę kiedy myślimy o słowie „migrena”. Podstawowe objawy w przypadku migreny to:

  • Pulsujący ból głowy trwający od kilku do kilkudziesięciu godzin
  • Objawy składające się na tzw. Aurę migrenową (np. pogorszenie nastroju, brak apetytu, złość) na pewien czas przed wystąpieniem ataku migreny
  • Powracające bóle głowy, które powtarzają się często (nawet 15 dni lub więcej na miesiąc)
  • Mogą pojawić się: nudności, wymioty, zawroty głowy, łzawienie oczu, ból karku, zaburzenia przytomności
  • Światłowstręt

  Dla każdego migrena może objawiać się i dawać odczuć nieco inaczej. Niektórzy np. nie mają aury migrenowej czy nudności, ale mają tylko potężne bóle głowy. Objawy migreny są różne, ale cierpienie często takie samo…

  Jednych boli np. w okolicach skroni, a innych – np. potylicy. Jednak łącznikiem pomiędzy wszystkimi osobami jest paraliżujący ból głowy. Uniemożliwia od właściwie jakąkolwiek aktywność w trakcie ataku.

  Właśnie dlatego migrena przewlekła jest takim trudnym schorzeniem. Nigdy nie wiemy kiedy się zdarzy, a to determinuje nasze życie. Poza tym, występowanie migreny może nasilać się jeśli chodzi o częstotliwość i bóle głowy jeśli nie jest leczone. Migrenowe bóle głowy mogą pojawiać się w ciągu miesiąca nawet częściej niż dni bez bólu! Osoby, które cierpią na ten problem biorą wiele leków przeciwbólowych. Z tego powodu może często dochodzić do nadużyć w tym zakresie.

  W tym całym szaleństwie jest sposób – zabieg z botoksem, o którym piszę poniżej. To jedna z niewielu rzeczy, pod którymi migrena może się ugiąć.

  Leczenie migreny – ból głowy migrenowy i BOTOKS

  Jak wygląda leczenie migreny? Ustaliliśmy już, że ból migrenowy to nie jest bułka z masłem. Często ma podłoże genetyczne, dlatego kiedy neurolog stwierdza u nas ten problem to może dla nas nie być niespodzianka. Na przykład dlatego, że ktoś z naszej rodziny również choruje na ból migrenowy.

  Od kilkunastu lat migrena jest leczona na świecie BOTOKSEM. Tak, ten sam botoks, który stosujemy na zmarszczki. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Tak właściwie to „skuteczny” to mało powiedziane. Wiele badań naukowych wskazuje na ogromne sukcesy tej terapii przy leczeniu chronicznych bólów głowy. Możecie znaleźć w google „botox headache”.

  Zabieg jest „wygodny” dla Pacjenta, bowiem nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Po zabiegu można wrócić od razu do działania. Już po ok. 3 dniach od podania preparatu zauważane są pierwsze efekty. Ból migrenowy osłabia się aż do 14 dnia od zabiegu – wtedy jest już pełny efekt.

  Botoks podawany jest w różne obszary głowy i karku po to, żeby zmniejszyć przewodnictwo mięśniowo-nerwowe w tych okolicach. To osłabia wrażenia bólowe podczas bólów migrenowych. A przy okazji – jest wspaniałą profilaktyką przed powstawaniem zmarszczek 🙂 . Czego chcieć więcej?

  Po zabiegu migrena powinna ustąpić na okres do ok. 5 miesięcy. Po tym czasie efekty botoksu wycofają się, a migrena może wrócić. Nie ma natomiast przeciwwskazań żeby powtórzyć taki zabieg. Dzięki temu ponownie sprawisz, że migrena „uciszy się” na kolejne miesiące. Botoks NIE JEST szkodliwy dla zdrowia w podawanych dawkach. W przeciwieństwie np. do uszkodzeń, które mogą nam zafundować leki przeciwbólowe w dużych ilościach 😉 .

  Podsumowując, jeśli masz stwierdzony migrenowy ból głowy to zdecydowanie rozważ zabieg z botoksem. Wyleczona migrena może w bezpieczny sposób zdjąć Ci wiele problemów… z głowy. Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  22.12.2021 Magdalena

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty, pani Monika to sympatyczna i znająca się na rzeczy osoba :) Robiłam botoks w celu złagodzenia objawów bruksizmu, efekt już po 2 dniach odczuwalny. Polecam szczególnie dla osób które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o zabiegu, otrzymać poradę i oczywiście mieć super efekt :)

  21.05.2021 Gosia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  22.05.2021 Izabela

  Doktor Monika Lyzwa to profesjonalistka w kazdym calu. Bardzo skrupulatna i dokladna, potrafi bardzo dobrze doradzic odpowiedni zabieg, wytlumaczyc zarowno zalety jak i potencjalne efekty uboczne, a takze dac odpowiednie zalecenia. Na pewno skorzystam z uslug ponownie!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".