Migrenowe bóle głowy

Spis treści

  Migrenowe bóle głowy objawy

  Jeśli miałeś kiedyś migrenowe bóle głowy, to pewnie nie zastanawiałeś się „czy to jest to”. Ból był tak silny i charakterystyczny, że pewnie od razu odróżniłeś go od typowego pobolewania…

  Napad migreny ma dość charakterystyczne objawy. To przede wszystkim ból z przodu głowy, w obrębie skroni i oczu. Bardzo często obejmuje on jedną stronę głowy – lewą albo prawą. Często w trakcie ataku migreny pojawiają się nudności i wymioty. Główne objawy to:

  • Pulsujący ból głowy
  • Światłowstręt
  • Nudności, wymioty
  • Omdlenia, słabość
  • Nadwrażliwość na dźwięki i zapachy
  • Łzawiące oczy

  Każdy z chorych inaczej przeżywa napad migreny i ból głowy z tym związany. Może on przebiegać łagodnie, jednak najczęściej są to ataki o ciężkim przebiegu. Skutecznie wyłączają nas z życia. Jedyne co możemy zrobić to wziąć tabletki, położyć się i… czekać. Ile? Ból migrenowy może potrwać od kilku do nawet 24 godzin. ALE…

  U ok. 20% osób cierpiących na migrenowe bóle głowy, może pojawić się tzw. aura migrenowa. To taka „zapowiedź” ataku migreny. Podczas aury migrenowej często dochodzi do zaburzeń widzenia. Widzimy na przykład zniekształcone kolory, mroczki przed oczami, linie. Czasami możemy doświadczyć ograniczenia pola widzenia. Migrenowe bóle głowy mogą pojawiać się od razu po aurze, albo dopiero w odstępie kilku godzin.

  Gdyby tego było mało, po ataku migreny i ustąpieniu bólu głowy też nie czujemy się wspaniale 🙂 . Kiedy przez kilkanaście godzin towarzyszył nam ból migrenowy to jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni i czujemy się trochę jak na kacu.

  A gdybym teraz powiedziała Ci, że zdiagnozowane migreny można skutecznie wyleczyć? Co więcej, że można to zrobić w gabinecie medycyny estetycznej? Jeśli jesteś pozytywnie zaskoczony, to czytaj dalej 🙂 .

  Bol migrenowy przyczyny

  Przyczyny migrenowych bólów głowy nie są do końca ustalone. Jedni je mają, a inni – nie. Są jednak prawdy uniwersalne. Czyli czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo bólów migrenowych. Należą do nich:

  • Przewlekły stres
  • Zmęczenie
  • Nieodpowiednia dieta
  • Używki
  • Mocne dźwięki lub intensywne światło
  • Zmiana pogody
  • Zmiany hormonalne (w tym np. ciąża)
  • Choroby
  • Nadciśnienie

  Jak pewnie zauważasz, przyczyn tego problemu jest dużo i są one różne. Co więcej, u wielu osób te rzeczy nie powodują tego problemu. Dlatego podsumuję to tak. Jeśli nie cierpisz na ataki migreny, to np. zmiana pogody nie spowoduje u Ciebie migren. A jeśli regularnie miewasz ataki migreny – to ta sama zmiana pogody pewnie je pogorszy. I gdzie tu sprawiedliwość? 🙂

  Powiem Ci gdzie! W tym, że zdiagnozowane migreny możesz wyleczyć. Co więcej, zrobisz to w gabinecie medycyny estetycznej, przy pomocy popularnego botoksu. Czytaj dalej i dowiedz się więcej co zrobić na ból głowy 🙂 .

  Bóle migrenowe – leczenie migreny botoksem

  Jak powinno wyglądać leczenie migreny? Przede wszystkim, jeśli od niedawna doskwierają Ci migrenowe bóle głowy, to warto wykonać badania. Szczególnie jeśli pojawiły się dodatkowe objawy, które wskazują, że to jednak nie migreny. Wielu z Was na pewno jednak wie, że ma migrenowe bóle głowy. Do Was właśnie kieruję informację o zabiegach z botoksem 🙂 .

  Botoks to preparat, który podany w mięsień robi jedną, ciekawą rzecz. Osłabia on impuls między nerwem, a mięśniem. Dzięki temu, ten nie napina się tak mocno jak by mógł. Ale jaki ma to związek z bólem migrenowym?

  Taki, że migreny są wzmacniane przez napięcie mięśni wokół głowy. Na przykład mięśni na czole, szyi, karku, głowie czy żuchwie. Kiedy zaczyna nas coś boleć (pojawia się czynnik stresowy), to pojawiają się napięcia. W przypadku bólów migrenowych potęgują one jeszcze wrażenia. Tworzy się błędne koło, które naprawdę trzeba powstrzymać.

  Udowodniono, że zmniejszenie takich napięć przy pomocy botoksu skutecznie ogranicza lub w ogóle eliminuje migrenowe bóle głowy. Botoks na ten problem jest stosowany już od dawna, choć w Polsce nie cieszy się wielką popularnością. Niesłusznie – ponieważ jest jedną z najskuteczniejszych terapii na ten problem.

  Leczenie migreny botoksem jest szybkie i polega na podaniu botoksu igłą w obszary takie jak: czoło, skronie, szyja, kark, tył głowy. Dzięki temu wokół czaszki napięcie jest mniejsze. Skutkiem ubocznym jest ograniczenie zmarszczek na czole. Ale taki skutki uboczne chyba każdy lubi, prawda? 🙂 . Terapia jest jednorazowa i trwa kilkanaście minut, a efekty utrzymują się nawet do 5 miesięcy.

  Zabieg z botoksem na migrenowe bóle głowy można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli więc cierpisz na ten problem, udaj się do takiego gabinetu i skonsultuj tą sprawę z lekarzem. Ból głowy naprawdę ma szansę zniknąć. Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  04.05.2021 Mateusz

  Wszystko super, polecam!

  08.09.2021 Bartosz

  Pełen profesjonalizm - szybko, sprawnie, a przede wszystkim wszystko wyjaśnione. Pani dr daje szereg możliwości do wyboru i przede wszystkim ustawiona jest na dialog z pacjentem. Polecam.

  09.06.2021 Agata

  Gorąco polecam tego lekarza! Pełen profesjonalizm!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".