Modelowanie ust – czy to coś dla Ciebie?
Modelowanie ust to zwrot, który jest zdecydowanie rzadziej używany niż standardowe „powiększanie ust”. Czy chodzi o to samo? I tak i nie. Już tłumaczę 😉 .
Powiększanie ust to jeden z wariantów modelowania ust. Ponieważ taki kierunek jest najpopularniejszy, to termin „powiększania” skradł zupełnie show wśród społeczeństwa. Dlatego niewiele słychać o „modelowaniu”, a bardzo dużo o „powiększaniu”. Czy to robi jakąś różnicę? Moim zdaniem tak.
Chodzi o to, że termin modelowania jest dużo szerszy. Ja zdecydowanie wolę mówić o modelowaniu w mojej pracy niż o samym powiększaniu. To dlatego, że cały zabieg z kwasem hialuronowym na usta nie polega na tym, że bierzemy usta i je powiększamy 😉 .
Pracując jako lekarz z kwasem hialuronowym to ciekawe doświadczenie. Trzymając w ręku igłę masz coś na kształt ołówka, którym możesz wpłynąć na twarz Pacjenta. Jednak podchwytliwe jest to, że do ołówka nie ma gumki do zmazywania 😉 I spróbuj teraz coś namalować!
Używam przenośni z malowaniem dlatego, że taki kwas hialuronowy plus odpowiednia technika wykonania zabiegu daje ogromne możliwości w zakresie tego jak mogą wyglądać usta. Totalnie nie chodzi o odpowiedź na pytanie „mniejsze czy większe?”. Modelowanie ust to właśnie nadanie odpowiedniego kształtu ustom Pacjenta.
Dlatego tak ważne jest zrozumieć nie tylko różnicę w nazwie zabiegu, ale także to wszystko, co z tego wynika.
Modelowanie ust – kiedy go potrzebujesz
Wydawać by się mogło, że modelowanie ust jest potrzebne wtedy, gdy usta są zbyt małe. To prawda, ale nie do końca. Absolutnie wystarczającą sytuacją do tego, żeby rozważyć modelowanie ust jest także asymetria. Taka asymetria może mieć dwie twarze.
Po pierwsze, różnica w wielkości Twojej dolnej i górnej wargi może być zaburzona. Typowy i korzystny wygląd to taki, kiedy dolna warga jest nieco większa od górnej. Usta nie powinny się zawijać do środka, ale powinny mieść zgrabny kształt, składający się na różne łuki.
Po drugie, jest możliwość że Twoje usta nie są równe jeśli chodzi o lewą i prawą stronę. Nikt z nas nie jest symetryczny (i to jest okej), choć zdarza się, że różnica w kształcie ust czasami… przytłacza. Prowadzi to do mniej korzystnego wyglądu.
Dlatego, jak widzicie, modelowanie ust sprowadza się do kreowania kształtu ust Pacjenta. Opiszmy teraz zabieg i to, jak sprawić żeby efekt końcowy był jak najlepszy.
Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym
Jak wspomniałam wcześniej, kwasem hialuronowym i techniką wykonania zabiegu można osiągnąć naprawdę dużo. To duża okazja, ale i duża odpowiedzialność. Dlatego wykonując u siebie powiększanie ust kwasem hialuronowym warto zadbać o poniższe aspekty.
Po pierwsze, modelowanie ust powinno prowadzić do naturalnego wyglądu. To, że Twoja koleżanka ma duże i pełne usta o określonym kształcie, nie znaczy jeszcze, że z dokładnie takimi ustami Tobie będzie do twarzy. To ważne, żeby zrozumieć ten proces od samego początku. Jest to trochę jak z pójściem do fryzjera i spróbowaniem nowej fryzury. Ale fryzurę da się łatwo odkręcić.
Dlatego, podczas wizyty warto zaufać propozycji dobrego lekarza, który jest fachowcem w swojej dziedzinie. Dobierze on odpowiedni kontur ust i zadba, ze powiększenie ust będzie zabiegiem w 100% bezpiecznym. Gorąco zachęcam do konsultacji, rozmowy i zadawania pytań na wizycie, żeby wszystko zrozumieć.
Po drugie, technika ma znaczenie. To, że akurat modna jest teraz technika Russian Lips lub modelowanie ust na płasko nie znaczy jeszcze, że ta technika będzie najlepsza dla Ciebie. Lekarze medycyny estetycznej dobierają technikę do Pacjenta. Tak jak kreacja na miarę. To bardzo dobrze! Chodzi o to, żeby poprawić wygląd ust, podnieść kąciki ust (gdy jest taka potrzeba) i nigdy nie doprowadzić do nieestetycznego wrażenia sztuczności.
Podsumowując, modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który na pewno warto rozważyć. Mam nadzieję, że po tym tekście jasna jest dla Was różnica między modelowaniem, a powiększaniem. Wiecie już, że czepiam się nie bez powodu 😉 . Lekarz medycyny estetycznej zadba o piękne usta, optyczne powiększenie i bezpieczeństwo. Buziaki!