Naczynka na nogach

Kategoria: Naczynka

Naczynka na nogach
Spis treści

  Naczynka na nogach – objawy

  Widoczne naczynka na nogach to jedna z tych rzeczy, których nie chcemy, a pojawiają się same. Wolelibyśmy, żeby ten problem nas nie dotyczył. Niestety, często życie ma dla nas inne plany. Na szczęście coś, co teraz nie wygląda zbyt korzystnie, wcale nie musi być z nami do końca życia.

  Naczynka na nogach stają się widoczne, kiedy rozszerzyły się. Nieprawidłowo funkcjonujące naczynia krwionośne mają tendencję do przebijania się na powierzchnie. Nie kurczą się one tak jak powinny i są widoczne przez naskórek. Wtedy właśnie patrzymy na nasze nogi w lustrze i następuje pierwsze pytanie: „czy to żylaki?”.

  Cóż – bez wizyty w gabinecie trudno powiedzieć na odległość. Naczynka na nogach mogą zapowiadać problem nadciśnienia żylnego (żylaków), ale nie muszą. Dlatego obserwuj skórę i jeśli zauważysz dodatkowe objawy to skontaktuj się z lekarzem internistą.

  Przyjmijmy jednak, że naczynka na nogach to Twój jedyny problem. Opowiem Ci teraz skąd się on bierze i jak sobie z nim poradzić.

  Naczynka na nogach – przyczyny uszkodzonych naczyń krwionośnych

  Skąd się biorą popękane naczynka? Jest wiele przyczyn, dla których możesz mieć naczynka na nogach. Wiek, płeć, styl życia, choroby, dieta, genetyka, obciążenie organizmu, hormony – to tylko niektóre z nich. Wszystkie te rzeczy prowadzą do jednego, czyli gorszego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Ale co to tak naprawdę znaczy?

  Wyobraź sobie, że Twój układ krwionośny to jest jak sieć dróg w najbardziej zatłoczonym mieście. Każda droga gdzieś prowadzi, są różne zakamarki, autostrady i drogi boczne. W takim tłoku nie trudno o stłuczki, które blokują niektóre drogi z użytku.

  Kiedy jest stłuczka, to droga robi się nieprzejezdna. W takiej sytuacji, jeśli nie pojedziesz objazdem – to stoisz godzinami. Podobnie jest z naczynkami krwionośnymi 🙂 .

  To dlatego, że układ krwionośny to cała rozbudowana sieć. W zależności od tego jak dobrze jest zorganizowany układ krwionośny w Twoim organizmie to mniej lub więcej dróg jest wyłączonych z użytku. Jeśli masz skłonności genetyczne, choroby lub inne przyczyny, to siłą rzeczy takich wyłączonych dróg jest więcej.

  Każde jedno naczynko to jedna droga – nitka. Jeśli jest w niej problem z transportem, to od razu jest to widoczne na mapie dróg tego wymyślonego miasta. W Twoim przypadku, uszkodzone naczynka przebijają się przez skórę i dają niekorzystny wygląd.

  O ile miasto z reguły naprawia takie uszkodzone drogi, to lekarz medycyny estetycznej USUWA nieprawidłowe naczynka. Organizm nie poczuje różnicy bez jednego czy dwóch, ale wizualnie sytuacja ulegnie znacznej poprawie.

  Laserowe usuwanie pękających naczynek na nogach

  Laserowe usuwanie naczynek na nogach to dobry kierunek ku lepszemu wyglądowi. Skoro zależy nam, żeby pęknięte naczynka nie były widoczne – to usuwamy je. W gabinetach medycznych używamy do tego specjalnych laserów, które robią to bez dotykania. Dzięki temu leczenie pękających naczynek jest wygodne i skuteczne. Jeśli chodzi o metody leczenia teleangiektazji, to zamykanie naczynek laserem jest moim rekomendowanym sposobem 🙂 .

  Strumień takiego lasera potrafi dotrzeć daleko poza nasz wzrok. Działa to w ten sposób, że laser dociera do naczynka i podwyższa w nim temperaturę. Dzieje się to na zasadzie impulsu. Jeden taki impuls potrafi zamknąć światło naczynka na nogach. Kiedy się to stanie, takie naczynie przestaje funkcjonować i staje się bezużyteczne. Po kilkunastu dniach jest wchłaniane przez okoliczne tkanki i znika z Twojego życia 🙂 . Leczenie pękających naczynek wymaga jednak często więcej niż jednego zabiegu. Od razu wszystkie pajączki naczyniowe raczej nie znikną, ale po ok. 3 razach jak najbardziej to możliwe 🙂 .

  Zabiegi laserowe to często najlepszy kierunek na wkurzające naczynka na nogach. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej w ramach konsultacji.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  19.01.2022 AM

  Przesympatyczna Pani Doktor, empatyczna, wszystko dokładnie wytłumaczyła. Sam zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Warto dodać, że gabinet jest przepiękny, a Norah Jones, która leciała w tle bardzo pomogła mi się zrelaksować. :). Na pewno chętnie będę wracać do Pani Doktor jeśli zajdzie taka potrzeba :).

  06.04.2021 Renata

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki.

  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".