Nadmierne pocenie

Kategoria: Nadpotliwość

Spis treści

  Nadmierne pocenie – wstęp

  Nadmierne pocenie może być problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym. Estetycznym dlatego, że jeśli występuje u Ciebie, to chwilę później zobaczą ją wszyscy w tym samym pomieszczeniu. Zdrowotnym dlatego, że przyczyny tego problemu mogą wskazywać na choroby, z których nie zdajesz sobie sprawy.

  W obecnych czasach nadmierne pocenie to coś, co może skutecznie pokrzyżować nam wszystkie ważne plany. Randka, spotkanie biznesowe, długa podróż – to tylko kilka przykładów, kiedy nadmierne pocenie jest prawdziwym utrapieniem. A co jeśli powiedziałabym Ci, że można się go pozbyć na 100% na naprawdę długi czas? Jeśli jesteś zainteresowany – czytaj dalej 🙂 .

  Nadmierne wydzielanie potu może być powiązane z konkretną okolicą, np. dłońmi, pachami, stopami, pachwinami czy plecami. Niektóre obszary na naszym ciele mogą mieć większą skłonność do tego problemu. Oczywiście objawy będą nasilały się w okresie letnim, kiedy to temperatura wymusza na organizmie dodatkowe działanie w tym zakresie. Wszystko jest jednak w porządku, jeśli są podstawy do tego, żeby organizm produkował pot.

  Jeśli za to temperatura jest umiarkowana, a Ty aktualnie nie robisz dużego wysiłku fizycznego, to nadmierne pocenie nie powinno mieć miejsca. Dlatego w tym wpisie przybliżę Wam jakie są przyczyny tego problemu oraz co medycyna estetyczna ma do zaoferowania w tym zakresie.

  Nadmierne pocenie – przyczyny

  Przyczyny nadmiernego pocenia możemy podzielić na dwie grupy – wrodzone i nabyte. Przyczyna wrodzona jest bardzo prosta do zidentyfikowania. Często ten problem jest przekazywany nam przez rodziców z pokolenia na pokolenie. W takiej sytuacji wystarczy spojrzeć na członków swojej rodziny. Jeśli nadmierne pocenie to problem rodzinny – to prawdopodobnie znalazłeś swoją przyczynę.

  Inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o przyczyny nabyte. Należą do nich m.in.:

  • Cukrzyca
  • Problemy z tarczycą
  • Okres przekwitania u kobiet
  • Zmiany hormonalne (okres dojrzewania)
  • Zła dieta
  • Przewlekły stres
  • Nowotwory
  • Choroby serca
  • Otyłość
  • Nadczynność tarczycy

  Jak widzicie, możliwości jest całe mnóstwo. Jeżeli jednak zauważyłeś, że nadmierne pocenie pojawiło się niedawno – to warto to zbadać. Podobnie jeśli nadmierne pocenie jest stowarzyszone z jakimś innym objawem, który pojawił się u Ciebie. W jednej i drugiej sytuacji warto zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Skieruje on Cię na odpowiednie badania.

  Jeśli natomiast masz pewność, że nadmierne pocenie to jedyny objaw i chcesz się go pozbyć, to mam dla Ciebie dobrą informację. Z powodzeniem pozbędziesz się tego problemu w gabinecie medycyny estetycznej! Takie miejsca specjalizują się w leczeniu nadpotliwości, o czym nie każdy (jeszcze) wie.

  Nadmierne pocenie – zabiegi

  Skutecznym i bezpiecznym zabiegiem na nadmierne pocenie jest botoks. Tak, chodzi dokładnie o ten sam botoks, który stosujemy na zmarszczki. Ten ma działanie zmniejszające aktywność gruczołów potowych. Dzięki podaniu toksyny botulinowej w miejsca, które generują pot, pozbywamy się tego problemu na długi czas. Jak długi?

  Od razu po zabiegu… nie zobaczysz żadnych efektów. Pierwsza różnica pojawi się dopiero po ok. 3 dniach. Pełnego efektu możesz spodziewać się po dwóch tygodniach. Rezultat będzie taki, że przestaniesz się zupełnie pocić w tej okolicy. Niezależnie od pogody, stresu czy sytuacji, w której się znajdujesz. Fajnie? Pewnie, że fajnie! 🙂 .

  Zabieg z botoksem na nadmierne pocenie będzie skuteczny przez 6-9 miesięcy. To dużo, w szczególności, że sezon na pocenie się w Polsce jest krótszy 🙂 . Wielu spośród moich Pacjentów decyduje się na taką terapię raz w roku. Z reguły to wystarczy, żeby żyć w komforcie i spokoju.

  Podsumowując, nadmierne pocenie to NIE JEST coś, z czym musisz żyć. Wręcz przeciwnie. Nowoczesna medycyna estetyczna i leczenie nadpotliwości to bezpieczne i skuteczne rozwiązania, które dodają pewności siebie.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.08.2021 Ula

  Polecam Panią doktor, jej bardzo profesjonalne, ale też osobiste podejście do Pacjenta. Porady dostosowane do każdego indywidualnie, tak aby efekt był piękny, naturalny i nie na siłę.

  21.05.2021 Gosia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  29.05.2021 Klaudia

  Bardzo miła, kompetentna, dokładna i empatyczna Pani Doktor. Zabieg niemal bezbolesny, efekty widoczne natychmiast po wyjściu z gabinetu. Gdybym wiedziała , że tak to będzie wyglądało już wieki temu bym się zdecydowała!! Polecam każdej Pani, która chce poczuć się piękna;)

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".