Nadmierne pocenie

Kategoria: Nadpotliwość

Spis treści

  Nadmierne pocenie – wstęp

  Nadmierne pocenie może być problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym. Estetycznym dlatego, że jeśli występuje u Ciebie, to chwilę później zobaczą ją wszyscy w tym samym pomieszczeniu. Zdrowotnym dlatego, że przyczyny tego problemu mogą wskazywać na choroby, z których nie zdajesz sobie sprawy.

  W obecnych czasach nadmierne pocenie to coś, co może skutecznie pokrzyżować nam wszystkie ważne plany. Randka, spotkanie biznesowe, długa podróż – to tylko kilka przykładów, kiedy nadmierne pocenie jest prawdziwym utrapieniem. A co jeśli powiedziałabym Ci, że można się go pozbyć na 100% na naprawdę długi czas? Jeśli jesteś zainteresowany – czytaj dalej 🙂 .

  Nadmierne wydzielanie potu może być powiązane z konkretną okolicą, np. dłońmi, pachami, stopami, pachwinami czy plecami. Niektóre obszary na naszym ciele mogą mieć większą skłonność do tego problemu. Oczywiście objawy będą nasilały się w okresie letnim, kiedy to temperatura wymusza na organizmie dodatkowe działanie w tym zakresie. Wszystko jest jednak w porządku, jeśli są podstawy do tego, żeby organizm produkował pot.

  Jeśli za to temperatura jest umiarkowana, a Ty aktualnie nie robisz dużego wysiłku fizycznego, to nadmierne pocenie nie powinno mieć miejsca. Dlatego w tym wpisie przybliżę Wam jakie są przyczyny tego problemu oraz co medycyna estetyczna ma do zaoferowania w tym zakresie.

  Nadmierne pocenie – przyczyny

  Przyczyny nadmiernego pocenia możemy podzielić na dwie grupy – wrodzone i nabyte. Przyczyna wrodzona jest bardzo prosta do zidentyfikowania. Często ten problem jest przekazywany nam przez rodziców z pokolenia na pokolenie. W takiej sytuacji wystarczy spojrzeć na członków swojej rodziny. Jeśli nadmierne pocenie to problem rodzinny – to prawdopodobnie znalazłeś swoją przyczynę.

  Inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o przyczyny nabyte. Należą do nich m.in.:

  • Cukrzyca
  • Problemy z tarczycą
  • Okres przekwitania u kobiet
  • Zmiany hormonalne (okres dojrzewania)
  • Zła dieta
  • Przewlekły stres
  • Nowotwory
  • Choroby serca
  • Otyłość
  • Nadczynność tarczycy

  Jak widzicie, możliwości jest całe mnóstwo. Jeżeli jednak zauważyłeś, że nadmierne pocenie pojawiło się niedawno – to warto to zbadać. Podobnie jeśli nadmierne pocenie jest stowarzyszone z jakimś innym objawem, który pojawił się u Ciebie. W jednej i drugiej sytuacji warto zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Skieruje on Cię na odpowiednie badania.

  Jeśli natomiast masz pewność, że nadmierne pocenie to jedyny objaw i chcesz się go pozbyć, to mam dla Ciebie dobrą informację. Z powodzeniem pozbędziesz się tego problemu w gabinecie medycyny estetycznej! Takie miejsca specjalizują się w leczeniu nadpotliwości, o czym nie każdy (jeszcze) wie.

  Nadmierne pocenie – zabiegi

  Skutecznym i bezpiecznym zabiegiem na nadmierne pocenie jest botoks. Tak, chodzi dokładnie o ten sam botoks, który stosujemy na zmarszczki. Ten ma działanie zmniejszające aktywność gruczołów potowych. Dzięki podaniu toksyny botulinowej w miejsca, które generują pot, pozbywamy się tego problemu na długi czas. Jak długi?

  Od razu po zabiegu… nie zobaczysz żadnych efektów. Pierwsza różnica pojawi się dopiero po ok. 3 dniach. Pełnego efektu możesz spodziewać się po dwóch tygodniach. Rezultat będzie taki, że przestaniesz się zupełnie pocić w tej okolicy. Niezależnie od pogody, stresu czy sytuacji, w której się znajdujesz. Fajnie? Pewnie, że fajnie! 🙂 .

  Zabieg z botoksem na nadmierne pocenie będzie skuteczny przez 6-9 miesięcy. To dużo, w szczególności, że sezon na pocenie się w Polsce jest krótszy 🙂 . Wielu spośród moich Pacjentów decyduje się na taką terapię raz w roku. Z reguły to wystarczy, żeby żyć w komforcie i spokoju.

  Podsumowując, nadmierne pocenie to NIE JEST coś, z czym musisz żyć. Wręcz przeciwnie. Nowoczesna medycyna estetyczna i leczenie nadpotliwości to bezpieczne i skuteczne rozwiązania, które dodają pewności siebie.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  01.02.2022 JK

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu. W ostatnim czasie wykonywałam u Pani Doktor zabieg z użyciem botoksu i efekt jest taki jak sobie wymarzyłam, a dzięki atmosferze, która panuje w gabinecie, czuję się bardzo wyluzowana. Pani Doktor bardzo dba o każdy szczegół w tym pięknym miejscu. Korzystam z usług Pani Doktor już długo i na pewno wrócę. Polecam bardzo!

  15.07.2021 Kasia

  Polecam serdecznie Panią Monikę
  Wszystko sprawnie przeprowadzone.
  Miła i przyjazna atmosfera.

  27.04.2021 Karolina

  Jak zawsze super, polecam :)

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".