Nadpotliwość

Kategoria: Nadpotliwość

Spis treści

  Nadpotliwość objawy

  Nadpotliwość to dość wstydliwy problem estetyczny. Wstydliwy, ponieważ nikt nie chce, żeby inni widzieli, że się pocimy. W naszej kulturze pocenie się wskazuje na stres, problemy z kondycją, zmęczenie oraz problemy z higieną. W żadnym z tych przypadków nie musi to być prawda – ale takie skojarzenia po prostu wchodzą do głowy.

  Nadpotliwość jest nie tylko przypadłością estetyczną, ale także zdrowotną. Może to być objaw poważniejszej choroby i to też musimy mieć na uwadze. Dlatego w tym wpisie chciałbym powiedzieć Wam wszystko na ten temat. Objawy, przyczyny i leczenie – całość w jednym miejscu 🙂 . Zaczynajmy!

  Nadpotliwość ma dość oczywiste objawy – pocisz się wtedy, kiedy nie trzeba. A co to dokładnie znaczy? Wyobraź sobie chłodny dzień, kiedy nie jesteś specjalnie grubo ubrany. Siedzisz. Nic się nie dzieje. A Twoje stopy pocą się tak, że na podłodze zostawiasz w skarpetkach plamy.

  To wcale nie jest niecodzienny scenariusz. Pocenie się to nic złego, jeśli jest uzasadnione np. temperaturą czy wysiłkiem fizycznym. Jednak w sytuacji kiedy pocenie się nie jest potrzebne, to sprawia Tobie tylko niepotrzebny problem.

  Nadmierne wydzielanie potu przyczyny

  Omawiając przyczyny nadpotliwości od razu podzielmy je na dwie grupy – przyczyny pierwotne oraz nabyte. Zacznijmy od przyczyn pierwotnych, które są proste w interpretacji. Chodzi o to, że nadpotliwość mogłeś po prostu… odziedziczyć. Jeśli myślisz sobie, że lepiej byłoby odziedziczyć spadek po dalekim krewnym niż spocone dłonie – to pewnie masz rację 🙂 .

  Nadpotliwość pierwotną łatwo rozpoznać. W skrócie – członkowie Twojej rodziny też mają taki problem, a Ty masz tak od dziecka. Jeśli nie pojawiają się jakiekolwiek inne (nowe) objawy, to prawdopodobnie masz swoją przyczynę.

  Przyczyny nabyte są nieco trudniejsze w interpretacji. To dlatego, że jest całkiem dużo możliwości. Nadpotliwość może wynikać z:

  • Nieprawidłowej diety
  • Stresu
  • Otyłości
  • Zmian hormonalnych (dojrzewanie, przekwitanie)
  • Nadczynności tarczycy
  • Nowotworów
  • Skutków ubocznych przyjmowanych leków
  • Chorób

  Jak widzicie, ciężko na tej podstawie ustalić, że nadpotliwość u Ciebie jest spowodowana czymś konkretnym. Jeśli jednak dostrzegasz u siebie inne objawy, które niedawno pojawiły się u Ciebie to KONIECZNIE udaj się najpierw do lekarza w celu zbadania sprawy. Może (i prawdopodobnie będzie) to błahostka, jednak takich rzeczy naprawdę nie warto lekceważyć.

  Ogólną przyczyną nadpotliwości jest nadmierna aktywność gruczołów potowych. Szczęśliwie się składa, że w gabinetach medycyny estetycznej wiemy jak te gruczoły potowe… uspokoić 🙂 .

  Leczenie nadpotliwości botoksem

  Zabiegiem medycyny estetycznej, który stosujemy na nadpotliwość jest botoks. Leczenie nadpotliwości, która polega na podaniu przez lekarza igłą preparatu w miejsca, gdzie zbyt mocno się pocisz. Mogą to być dłonie, pachy, plecy, stopy, pachwiny czy inny obszar, który w szczególności sprawia u Ciebie problem. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych (kilkadziesiąt nakłuć igłą), ale ma DWIE ogromne zalety.

  Po pierwsze, efekty są PEWNE. To znaczy, że niezależnie w jakiej sytuacji się znajdujesz możesz liczyć na to, że botoks Cię nie zawiedzie 🙂 .

  Po drugie, efekty trwają DŁUGO. To znaczy, że po zabiegu z botoksem możesz na 6-9 miesięcy zapomnieć o problemie. Na tak długi czas toksyna botulinowa blokuje pracę gruczołów potowych. W praktyce wygląda to tak, że większość moich Pacjentów w gabinecie w Krakowie przychodzi na ten zabieg raz w roku – w sezonie najwyższej temperatury otoczenia. Takie podejście z reguły wystarcza na to, żeby przez całą wiosnę, lato i jesień czuć się w 100% komfortowo.

  Podsumowując, nadpotliwość należy do grupy problemów FAJNYCH. Wiecie dlaczego? Bo mocno doskwiera Pacjentom, ale leczenie nadpotliwości jest stosunkowo łatwe dla lekarza medycyny estetycznej. Bardzo lubię takie problemy, a Pacjenci bardzo lubią takie proste rozwiązania. Polecam i zapraszam 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację

  Opinie pacjentów

  24.05.2021 Honorata

  Doktor Monika najlepsza! Super dobrane zabiegi, efekt swiezy i naturalny, idealne wyczucie i troska o to, aby nic nie bylo przesadzone.100% zaangazowania, podczas kazdej wizyty czuje, ze jestem w rekach profesjonalisty. Efekt wspanialy, skora promienna, nawilzona - szczerze polecam!

  12.01.2022 Süveyda

  Monika is a very professional and trustful doctor. She is very honest and warm too:) each time i visit her i enjoy her treatments and always feel very comfortable. I 100% recommend her! She is the best doctor i found in Krakow! Thank you Monika for your great treatments and for being always so lovely!

  29.05.2021 Suveyda

  I chose doctor Monika based on positive feedbacks on Znany Lekarz and i couldn't agree more. She is definitely nice and friendly doctor! She listened to me carefully and answered all my questions. For me what was really important that she really looked honest and natural doctor. For sure i will go for other treatments to her! Also big plus she speaks good english so for foreigners like me it makes the visit much more smoother :)

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".