Nadpotliwość

Kategoria: Nadpotliwość

Spis treści

  Nadpotliwość objawy

  Nadpotliwość to dość wstydliwy problem estetyczny. Wstydliwy, ponieważ nikt nie chce, żeby inni widzieli, że się pocimy. W naszej kulturze pocenie się wskazuje na stres, problemy z kondycją, zmęczenie oraz problemy z higieną. W żadnym z tych przypadków nie musi to być prawda – ale takie skojarzenia po prostu wchodzą do głowy.

  Nadpotliwość jest nie tylko przypadłością estetyczną, ale także zdrowotną. Może to być objaw poważniejszej choroby i to też musimy mieć na uwadze. Dlatego w tym wpisie chciałbym powiedzieć Wam wszystko na ten temat. Objawy, przyczyny i leczenie – całość w jednym miejscu 🙂 . Zaczynajmy!

  Nadpotliwość ma dość oczywiste objawy – pocisz się wtedy, kiedy nie trzeba. A co to dokładnie znaczy? Wyobraź sobie chłodny dzień, kiedy nie jesteś specjalnie grubo ubrany. Siedzisz. Nic się nie dzieje. A Twoje stopy pocą się tak, że na podłodze zostawiasz w skarpetkach plamy.

  To wcale nie jest niecodzienny scenariusz. Pocenie się to nic złego, jeśli jest uzasadnione np. temperaturą czy wysiłkiem fizycznym. Jednak w sytuacji kiedy pocenie się nie jest potrzebne, to sprawia Tobie tylko niepotrzebny problem.

  Nadmierne wydzielanie potu przyczyny

  Omawiając przyczyny nadpotliwości od razu podzielmy je na dwie grupy – przyczyny pierwotne oraz nabyte. Zacznijmy od przyczyn pierwotnych, które są proste w interpretacji. Chodzi o to, że nadpotliwość mogłeś po prostu… odziedziczyć. Jeśli myślisz sobie, że lepiej byłoby odziedziczyć spadek po dalekim krewnym niż spocone dłonie – to pewnie masz rację 🙂 .

  Nadpotliwość pierwotną łatwo rozpoznać. W skrócie – członkowie Twojej rodziny też mają taki problem, a Ty masz tak od dziecka. Jeśli nie pojawiają się jakiekolwiek inne (nowe) objawy, to prawdopodobnie masz swoją przyczynę.

  Przyczyny nabyte są nieco trudniejsze w interpretacji. To dlatego, że jest całkiem dużo możliwości. Nadpotliwość może wynikać z:

  • Nieprawidłowej diety
  • Stresu
  • Otyłości
  • Zmian hormonalnych (dojrzewanie, przekwitanie)
  • Nadczynności tarczycy
  • Nowotworów
  • Skutków ubocznych przyjmowanych leków
  • Chorób

  Jak widzicie, ciężko na tej podstawie ustalić, że nadpotliwość u Ciebie jest spowodowana czymś konkretnym. Jeśli jednak dostrzegasz u siebie inne objawy, które niedawno pojawiły się u Ciebie to KONIECZNIE udaj się najpierw do lekarza w celu zbadania sprawy. Może (i prawdopodobnie będzie) to błahostka, jednak takich rzeczy naprawdę nie warto lekceważyć.

  Ogólną przyczyną nadpotliwości jest nadmierna aktywność gruczołów potowych. Szczęśliwie się składa, że w gabinetach medycyny estetycznej wiemy jak te gruczoły potowe… uspokoić 🙂 .

  Leczenie nadpotliwości botoksem

  Zabiegiem medycyny estetycznej, który stosujemy na nadpotliwość jest botoks. Leczenie nadpotliwości, która polega na podaniu przez lekarza igłą preparatu w miejsca, gdzie zbyt mocno się pocisz. Mogą to być dłonie, pachy, plecy, stopy, pachwiny czy inny obszar, który w szczególności sprawia u Ciebie problem. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych (kilkadziesiąt nakłuć igłą), ale ma DWIE ogromne zalety.

  Po pierwsze, efekty są PEWNE. To znaczy, że niezależnie w jakiej sytuacji się znajdujesz możesz liczyć na to, że botoks Cię nie zawiedzie 🙂 .

  Po drugie, efekty trwają DŁUGO. To znaczy, że po zabiegu z botoksem możesz na 6-9 miesięcy zapomnieć o problemie. Na tak długi czas toksyna botulinowa blokuje pracę gruczołów potowych. W praktyce wygląda to tak, że większość moich Pacjentów w gabinecie w Krakowie przychodzi na ten zabieg raz w roku – w sezonie najwyższej temperatury otoczenia. Takie podejście z reguły wystarcza na to, żeby przez całą wiosnę, lato i jesień czuć się w 100% komfortowo.

  Podsumowując, nadpotliwość należy do grupy problemów FAJNYCH. Wiecie dlaczego? Bo mocno doskwiera Pacjentom, ale leczenie nadpotliwości jest stosunkowo łatwe dla lekarza medycyny estetycznej. Bardzo lubię takie problemy, a Pacjenci bardzo lubią takie proste rozwiązania. Polecam i zapraszam 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  30.05.2021 ER

  Zabieg wykonany niemal bezbolesnie, Pani doktor wszystko szczegółowo wyjaśniła, wizyta przebiegała w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze. Zdecydowanie polecam:)

  09.07.2021 Monika

  Jestem po drugiej wizycie u Pani dr Moniki, czuję się bardzo zaopiekowana, widzę duże zmiany w wyglądzie po zabiegu wykonanym na pierwszej wizycie ( botoks), zaplanowane przez Panią Doktor leczenie jest skuteczne, po zabiegu nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych, polecam serdecznie

  29.07.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor Monikę :) Ogromne zaangażowanie, duża wiedza i pełen profesjonalizm. Idealnie dobrane leczenie tak, by pomóc, a nie niepotrzebnie naciągnąć na zbędne zabiegi. Wizyta przebiegła w niesamowicie przyjaznej atmosferze, a sama Pani Doktor bardzo miła i konkretna :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".