Opadające policzki u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Opadające policzki u mężczyzn – o co chodzi?

  Jestem prawie pewna, że nigdy nie słyszałeś żeby jakiś facet mówił o sobie, że ma „płaski profil” 🙂 . Mam rację? Jeśli tak, to ten artykuł na pewno Cię zainteresuję.

  Opadające policzki to ogólne stwierdzenie na problem, który dotyka KAŻDEGO mężczyznę. Podam Ci przykład. Popatrz na siebie w lustrze i odpowiedz sobie na pytanie – czy Twoja twarz się zmieniła w ciągu ostatnich 10 lat? Jeśli tak, to prawie na pewno tej zmianie towarzyszyło robienie się coraz bardziej płaskiego profilu.

  Chodzi o to jak Twoja twarz wygląda z boku. Twarz jest atrakcyjna i ma poprawne proporcje wtedy, gdy wyraźnie zarysowane są jej części, takie jak: żuchwa, kości policzkowe, usta, łuk brwiowy itp. O płaskim profilu mówimy wtedy, gdy zamiast oddzielnych części coraz bardziej wszystko zlewa się w jedno. Wiesz już o czym mówię, prawda?

  Dlatego w tym artykule zajmiemy się określeniem co powoduje płaski profil u mężczyzn i dlaczego to takie ważne. A także – co można zrobić, żeby wesprzeć skórę w tej sytuacji.

  Opadające policzki u mężczyzn – przyczyny

  Pewnie domyślasz się, że płaski profil powstaje od starzenia się. To dlatego, że z wiekiem ubywa nam tkanki podskórnej. Dla uproszczenia możesz wyobrazić sobie, że Twoja twarz składa się z trzech warstw:

  1. Kości – to oczywiste
  2. Tkanki podskórnej, która „leży” na kościach jak poduszka
  3. Skóry, którą widzisz

  W trakcie starzenia się dużo dzieje się właśnie z tkanką podskórną. Zaczyna jej ubywać, przez co skóra zaczyna „wisieć” na kościach. Wszędzie tam gdzie tkanka podskórna dodawała Ci ostrych rysów twarzy (policzki, żuchwa) jest jej na tyle mało, że patrząc z profilu zaczyna robić się coraz bardziej płasko.

  Czyli – wisząca skóra, mało zdefiniowane rysy twarzy, zmarszczki – to wszystko czeka każdego mężczyznę dość szybko, jeśli ten nie pomoże skórze w tym temacie. Jak można to zrobić? Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

  Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

  Są trzy zabiegi, które są odpowiednie na płaski profil i przywrócenie zdefiniowanych rysów twarzy. Są to: hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy.

  1. Hydroksyapatyt wapnia – to preparat naturalnie występuje w skórze. Kiedy w procesie starzenia się zaczyna brakować kolagenu, możemy wykonać zabieg z hydroksyapatytem wapnia. Bardzo mocno zastymuluje on skórę do tego, żeby jednak się nie poddawała i produkowała kolagen 🙂 . Przy okazji delikatnie wypełnimy ubytki w tkance podskórnej. Efekt utrzymuje się bardzo długo, bo nawet 1,5 roku. To preparat, który szczególnie polecam mężczyznom, bo daje bardzo naturalne efekty.

   

  1. Kwas hialuronowy – bardzo popularny preparat w medycynie estetycznej. Ma on postać żelu, który igłą podajemy w skórę twarzy tam, gdzie jest taka potrzeba. Zabieg z kwasem robi dwie rzeczy. Po pierwsze, wypełnia ubytki w tkance i niweluje zmarszczki. Po drugie, mocno i na długo nawilża skórę twarzy. A to coś, czego na pewno potrzebujesz.

   

  1. Kwas polimlekowy – to stymulator kolagenu, który działa przez nawet dwa lata. Prowadzi do osiągnięcia naturalnych efektów na męskiej twarzy, redukuje zmarszczki i spowalnia proces starzenia się.

   

  Jak widzicie, płaski profil to nie jest wcale błaha sprawa. Dotyczy wszystkich facetów, ale tylko niektórzy zdadzą sobie z tego sprawę odpowiednio wcześnie. Medycyna estetyczna może w tym pomóc przy pomocy różnych metod. Podczas wizyty lekarz dobierze najlepszy zabieg dla Twojej sytuacji.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.07.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor Monikę :) Ogromne zaangażowanie, duża wiedza i pełen profesjonalizm. Idealnie dobrane leczenie tak, by pomóc, a nie niepotrzebnie naciągnąć na zbędne zabiegi. Wizyta przebiegła w niesamowicie przyjaznej atmosferze, a sama Pani Doktor bardzo miła i konkretna :)

  24.01.2022 Sylwia

  Doktor Monika jest wspaniałym lekarzem, ciepłą i miłą osobą. Cechuje ją pasja do wykonywanej pracy, wiedza i doświadczenie. Przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkich przeciwwskazaniach i zaleceniach po zabiegowych. Piękny gabinet oraz plus za parking i świetny kontakt.

  14.05.2021 Agnieszka

  "Pani Monika to osoba bardzo ale to bardzo profesjonalna, sympatyczna, która stara się pomóc
  i wysłuchać pacjenta. Prawie taki psycholog gdybym mogła to bym nie wychodziła z jej gabinetu. Widac że kompetencja i doświadczenie robią dobrą robotę, wyglądam pieknie dzięki Pani Monice Polecam i to bardzo."

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".