Opadające policzki

Spis treści

  Opadające policzki – pomóż skórze twarzy

  Jeśli masz opadające policzki, to dobrze trafiłeś. Ale po kolei. Opadające policzki to zjawisko normalne, które (niestety) prędzej czy później będzie dotyczyło nas wszystkich. To zjawisko powoduje, że tracimy nasze naturalne rysy twarzy. I zaczyna się już od ok. 25 roku życia!

  Opadające policzki powodują dodatkowe nagromadzenie się skóry w dolnej części twarzy (w obszarze tzw. chomików). Dodatkowo, zaburzają naturalny kształt naszej twarzy, czyli owal. To wszystko powoduje, że zaczynamy wyglądać… staro.

  Co najważniejsze, opadające policzki nie znają wieku. Nie obchodzi ich specjalnie czy masz 25 czy 55 lat. W zależności od rożnych czynników mogą dopaść Cię prędzej lub później. Jedno jest pewne – na pewno Cię dopadną.

  Opadające policzki przyczyny

  Opadające policzki mają swoje przyczyny w m.in.:

  • Pogorszeniu stanu skóry, spowodowanemu wiekiem
  • Utracie tkanki podskórnej, co powoduje opadanie skóry
  • Twoich predyspozycjach genetycznych

  A teraz omówmy sobie każdą z przyczyn. Już od ok. 25 roku życia Twoja skóra zaczyna się starzeć. Konsekwentnie, w mniejszym lub większym tempie, tracisz tkankę podskórną. Nie odnawia się ona bowiem tak szybko jak się redukuje. To zanikanie podściółki tluszczowej spowodowane malejącą ilością kolagenu w skórze.

  Zmiany spowodowane procesem starzenia zmieniają Twoje młode i okrągłe policzki. Kiedy jesteś młody, Twoje policzki mają dużo tej tkanki podskórnej. Jej utrata dość szybko powoduje, że owal Twojej twarzy się zmienia, a skóra zaczyna opadać. Powstają wtedy np. bruzdy nosowo-wargowe, znajdujące się poniżej policzków. Podskórna tkanka tłuszczowa jest naprawdę ważna żeby wszystko trzymało się na swoim miejscu 🙂 .

  Problem może potęgować słaba jakość skóry na twarzy. Jeżeli jest ona wiotka i nieodżywiona, to wspomniane procesy zachodzą szybciej i łatwiej. Dlatego tak ważne jest dbać o jakość i nawilżenie skóry przez cały czas.

  Ostatnia przyczyna opadających policzków to uwarunkowania genetyczne. Każdy z nas jest inny. Niektórzy mają zapisane w kodzie genetycznym to, że tracą tkankę podskórną szybciej. Na te czynniki genetyczne oczywiście nie mamy wpływu. Pozostaje nam jedynie bardzo konsekwentnie dbać o skórę.

  Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów, które są skuteczne na opadające policzki.

  Kwas hialuronowy na lepszy owal twarzy

  Jak podnieść opadające policzki? Są dwie niechirurgiczne metody podniesienia opadających policzków.

  W pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na odbudowie tkanki podskórnej, która została utracona. W tym celu używamy tzw. wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia. Ich celem jest uzupełnienie braków w tkance podskórnej i przywrócenie tej objętości, którą miałeś jeszcze kilka lat temu gdy problem nie występował.

  Kwas hialuronowy to najpopularniejszy preparat w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy przypomina żel i często nazywany jest „eliksirem młodości” – nie bez powodu. Substancja ta naturalnie występuje w ludzkim ciele. Podana w leczoną okolicę zapewnia dwie rzeczy. Po pierwsze, uzupełnienie ubytków, które powstały w skórze – a dzięki temu poprawę owalu twarzy. Po drugie, jej głębokie odżywienie i nawilżenie od środka. Efekt wypełniający tego preparatu będzie utrzymywał się nawet rok. Efekt nawilżający – nawet dłużej.

  Hydroksyapatyt wapnia to doskonała alternatywa dla kwasu hialuronowego. W porównaniu do kwasu nie wypełnia tak mocno ubytków, za to koncentruje się na stymulacji i odżywieniu skóry do produkcji kolagenu. Zapewnia to ujędrnienie skóry i spowalnia zanikanie podściółki tłuszczowej. Ponieważ efekt wypełniający nie jest taki mocny, to częściej stosujemy go u Pacjentów z mniejszymi ubytkami. Efekt zabiegu jest nawet dłuższy niż w przypadku kwasu. Hydroksyapatyt wapnia daje efekty nawet do 1,5 roku!

  Alternatywą dla kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia są nici liftingujące. Taki zabieg umożliwia lifting bez skalpela, a daje przy tym naturalne efekty. Szczególnie dobrze sprawdzą się tam, gdzie jest nadmiar obwisłej skóry. Warto ten zabieg przedyskutować w gabinecie, bo może być najlepszą opcją 🙂 .

  Jeśli nie wiesz, który preparat jest odpowiedni dla Ciebie na opadające policzki – nie martw się. Ostatecznie o kierunku leczenia zdecydujecie wspólnie ze swoim lekarzem medycyny estetycznej. Jedno jest pewne – opadanie policzków nie naprawi się samo, dlatego w tym pomóc 😉

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  06.04.2021 Renata

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki.

  01.09.2021 Edyta

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę jako osobę bardzo zaangażowaną w swoją pracę oraz profesjonalne podejście do pacjenta. Byłam już na trzech zabiegach u Pani Moniki i za każdym razem zostałam otoczona opieka i wyczerpującymi informacjami dotyczącymi zabiegu. Pani Monika jest ciepłą i zawsze uśmiechniętą osobą co sprawia, że w gabinecie zawsze czuję się komfortowo. :)

  26.07.2021 Aleksandra

  Serdecznie polecam Panią doktor. Do Pani Moniki trafiłam za sprawą pozytywnych opinii na znanylekarz.pl po wizytach u innej Pani doktor.
  Wszystko o co zapytałam zostało mi dokładnie wyjaśnione, a moje wątpliwości rozwiane. Z efektów zabiegu jestem zadowolona i z pewnością wrócę za kilka miesięcy :)

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".