Opadające powieki u mężczyzn – wstęp
Wyobraź sobie spojrzenie starszego człowieka. Dziadka, babci lub kogoś, kogo znasz. Wiesz, co WSZYSTKIE spojrzenia u starszych osób mają ze sobą wspólnego? Opadające powieki. Problem ten nie pojawia się z dnia na dzień, dlatego warto rozeznać się w temacie tego, co jako mężczyzna możesz zrobić już dziś.
Opadające powieki to problem, który objawia się następująco: skóra powiek staje się wiotka i rozciągnięta, jest jej bardzo dużo nad powiekami. Dlatego wtedy, gdy masz otwarte oczy to nad okiem jest za dużo skóry. Prowadzi to do bardzo nieestetycznego wyglądu. Twój wzrok zaczyna wyglądać jak byś był ciągle śpiący i zmęczony. Mówiąc szczerze – właśnie na takie wrażenia możesz liczyć gdy Twoje powieki będą ciężkie.
Poza tym, opadające powieki prowadzą do licznych konsekwencji zdrowotnych. Organizmowi nie jest wcale tak ławo utrzymywać nadmiar skóry. Problem ten prowadzi do problemów ze wzrokiem, wad wzroku, a nawet do ograniczenia widzenia.
Dlatego warto dowiedzieć się co można zrobić na opadające powieki u mężczyzn. Właśnie w tym celu powstał ten wpis 🙂 Zaczynajmy!
Opadające powieki u mężczyzn – przyczyny
Z wiekiem Twoja skóra staje się coraz gorsza – i dotyczy to także powiek. Naturalny budulec skóry, czyli kolagen, zaczyna stopniowo zanikać już od 25 roku życia. Oczywiście objawów tego nie zobaczysz od razu. Dowiesz się o tym wtedy, gdy będzie już bardzo późno…
Kiedy skórze brakuje kolagenu, to nie ma już takich właściwości do odnawiania się. Powstają pierwsze zmarszczki u mężczyzn. Ale to zmarszczki są najgorsze – w trakcie tego procesu skóra staje się cieńsza i wiotka. Rozciąga się i traci na jędrności, co wywołuje szereg konsekwencji dla Twojego wyglądu.
Wróćmy więc do opadających powiek. Z każdym rokiem Twojego życia będzie tam więcej i więcej skóry, gorszej jakości. Grawitacja będzie powodować jej opadanie, brak kolagenu dalsze rozciąganie, a Ty będziesz coraz bardziej obserwował skutki starzenia w okolicy oczu.
Dopóki problem z powiekami się nie pojawi, nie za wielu mężczyzn myśli, że trzeba coś z tym robić. Jest to zrozumiałe, bo w końcu kto ma czas żeby myśleć o skórze POWIEK? 🙂 Powiem Wam kto – lekarz medycyny estetycznej. To właśnie do takiego gabinetu należy się zgłosić żeby rozwiązać ten problem.
Laser czy plastyka powiek- zabiegi na powieki
Są dwie metody jak można poradzić sobie z opadającymi powiekami. Chirurgiczna plastyka powiek (tzw. blefaroplastyka) oraz bezoperacyjne zabiegi laserowe. Który wybrać w Twoim przypadku?
Jeśli zależy Ci na największej skuteczności – wybierz plastykę powiek. To zabieg chirurgiczny, który wykonuje okulista lub chirurg okulista (okuloplastyk). Podczas zabiegu przy pomocy skalpela zostaje wycięty nadmiar skóry powiek. Brzmi brutalnie? Spokojnie, nie jest wcale tak źle. Jednak jest to zabieg inwazyjny i musisz się liczyć z takimi rzeczami jak: kilka dni szwów, oszczędzanie się czy niewielki ból. Z pewnością plastyka powiek jest najskuteczniejszym rozwiązaniem na ten problem.
Jeśli odrzucasz opcję zabiegu chirurgicznego – wybierz laserowy lifting powiek. To zabieg, gdzie nie ma szwów, krwi, ani skalpela. W gabinecie medycyny estetycznej lekarz używa wiązki lasera, żeby stymulować skórę powiek i ją ujędrniać.
Wspominałam Ci wcześniej, że problem wywodzi się z utraty kolagenu. Kiedy lekarz działa wiązką lasera na skórę powiek, to skutkuje to przebudową włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i sama napina się na tyle, że opadające powieki nie są już tak opadające 😉 . W przypadku zabiegu laserowego musisz się jednak liczyć z serią zabiegów i mniej spektakularnymi efektami, które są rozłożone w czasie. Z pewnością jednak – warto.
Podsumowując, opadające powieki to problem, który dotyczy naprawdę wielu mężczyzn. Aby nie mieć zmęczonego i smutnego wyglądu zdecydowanie warto coś z tym zrobić. Dlatego wybierz metodę odpowiednią dla siebie i do dzieła 🙂 .