Opuchlizna pod okiem

Kategoria: Powieki

Spis treści

  Opuchlizna pod okiem jak się pozbyć

  Opuchlizna pod okiem może powstać z naprawdę wielu przyczyn. Możemy podzielić je na te spowodowane zdrowiem lub urazami, oraz te spowodowane starzeniem się i pogorszeniem wyglądu.

  W tym artykule postaram się opisać czym może być spowodowana opuchlizna pod okiem i jak się jej pozbyć. Prawda jest taka, że bardzo łatwo jest podrażnić tą okolicę i wywołać u siebie opuchliznę. Dużo trudniej jest jednak opuchnięte powieki przywrócić do ładu i składu 🙂 .

  Opuchlizna pod okiem to nic innego jak obrzęk, który towarzyszy tkankom w okolicach oka. Potocznie mówimy na nią „worki pod oczami”, choć w różnych przypadkach problem ten może wyglądać inaczej.

  Opuchlizna pod okiem przyczyny

  Opuchlizna pod okiem może mieć przyczyny typowo zdrowotne, czyli np.

  • Urazy oka lub okolic
  • Alergie
  • Choroby oczu, serca, nerek i tarczycy
  • Zapalenia (np. zapalenie spojówek)
  • Ukąszenia

  Jeżeli coś Cię ukąsiło lub masz inne widoczne objawy, to sprawa jest prosta 😉 W takiej sytuacji trzeba najpierw usunąć przyczynę problemu i wtedy opuchlizna pod okiem wycofa się.

  Opuchlizna pod okiem może mieć swoje przyczyny zupełnie gdzie indziej niż w chorobach. Przyczyny worków to np.:

  • Niedobór snu
  • Zła dieta
  • Przewlekłe zmęczenie
  • Starzenie się skóry
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Nieprawidłowa pielęgnacja

  Jeżeli opuchlizna pod okiem u Ciebie jest spowodowana jednym z tych problemów, to jesteś w dobrym miejscu 🙂 . Ważne jest, żeby zrozumieć CZYM są podpuchnięte oczy.

  Opuchlizna pod okiem to nic innego jak nagromadzenie się limfy lub wody w tkankach podskórnych w tej okolicy. To znaczy, że z pewnych przyczyn (opisanych powyżej), w Twojej skórze pod oczami gromadzi się więcej ten substancji. Płyny gromadzą się akurat w tej okolicy dlatego, że wynika to z naszej budowy ciała.

  Wraz z wiekiem Twoja skóra traci na jakości. Przede wszystkim ubywa z niej kolagenu, czyli składnika odpowiadającego za jędrność i elastyczność. To powoduje, że tkanki opadają i tworzą się worki pod oczami.

  Dlatego, w celu usunięcia opuchlizny pod okiem stosujemy zabiegi estetyczne, które wzmacniają dolną powiekę i skórę w okolicach oczu. Wtedy obszar ten nabiera z powrotem jędrności i jakości, a opuchlizna pod okiem redukuje się. Jakie zatem zabiegi można zastosować?

  Opuchlizna pod okiem – zabiegi na worki pod oczami

  Są dwa zabiegi, które możemy zastosować żeby się pozbyć worków. Czyli osocze bogatopłytkowe i mezoterapia pod oczy Light Eyes.

  Osocze bogatopłytkowe to warty rozważenia zabieg. Polega on na pobraniu krwi od Pacjenta, a następnie wydzieleniu z niej bogatego w składniki odżywcze osocza. Takie osocze jest podawane Pacjentowi igłą w leczony obszar – czyli opuchliznę pod okiem. Po serii min. 3 zabiegów można będzie zaobserwować duże wzmocnienie i rozjaśnienie tego obszaru. Problem ten powinien być istotnie zredukowany, a skóra mocniejsza i lepszej jakości.

  Mezoterapia pod oczy Light Eyes jest tańsza i kosztuje ok. 400zł. Tutaj również pracujemy igłą i podajemy specjalny preparat pod oczy Pacjenta. W tym przypadku jest to jednak preparat syntetyczny i wyjęty z pudełka, a nie z krwi 🙂 Syntetyczny, co nie znaczy że gorszy! Ma on bowiem wiele odżywczych składników, które nie tylko redukują opuchliznę pod okiem, ale także rozjaśniają cienie pod oczami. Efekt to nie tylko mniejsza opuchlizna, ale także istotnie jaśniejsze oczy na dłuższy czas. W przypadku tego zabiegu również rekomenduje się serię min. 3 zabiegów dla długotrwałego efektu.

  Podsumowując, opuchlizna pod okiem to nie tylko problem estetyczny, ale w każdym przypadku warto go od razu rozwiązać. W tym celu warto skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej w Twoim mieście 🙂 . Powodzenia!

  4.2
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Opuchlizna pod okiem

  Oceń

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  09.07.2021 Monika

  Jestem po drugiej wizycie u Pani dr Moniki, czuję się bardzo zaopiekowana, widzę duże zmiany w wyglądzie po zabiegu wykonanym na pierwszej wizycie ( botoks), zaplanowane przez Panią Doktor leczenie jest skuteczne, po zabiegu nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych, polecam serdecznie

  31.01.2022 Anna

  Pani doktor Monika jest osobą niezwykle profesjonalną, ale i ciepłą! Cechuje ją indywidualne podejście do pacjenta, ogrom wiedzy i chęć pomocy innym. Pani doktor na konsultacji zawsze wyczerpująco wyjaśni przebieg i rezultat zabiegu, a dzięki swojemu miłemu usposobieniu sprawia, że pacjent przestaje bać się nawet najgrubszej igły :) z całego serca i szczerze polecam! Najbardziej profesjonalna lekarka, z jaką miałam do czynienia :)

  21.05.2021 Klaudia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".