Pajączki

Kategoria: Naczynka

Pajączki
Spis treści

  Pajączki naczyniowe – czy warto je usuwać?

  Pajączki naczyniowe to niemały problem estetyczny. Mówię tak dlatego, że nie znam osoby z tą dolegliwością, której by ona nie przeszkadzała. O ile część z nas z dumą akceptuje zmarszczki czy wąskie usta, to pajączki naczyniowe złoszczą właściwie każdego 😉 .

  To dlatego, że ze względu na swój kolor, nieregularny kształt i często spory rozmiar, niekorzystnie wpływają na nasz wygląd. Mogą się pojawiać w różnych miejscach na ciele – np. na twarzy, nosie, plecach czy udach. Zdecydowanie częściej można je zaobserwować u kobiet. Powodem są kobiece hormony, które osłabiają ścianki naczyń krwionośnych.

  No właśnie – bo pajączki to tak naprawdę uszkodzone naczynka, które musimy zamknąć. Ciekawostka jest taka, że nie da się ich przywrócić do dobrego funkcjonowania. Niezależnie od wybranej metody leczenia cel jest jeden – pozbyć się takiego naczynka w całości.

  Odpowiadając na pytanie czy pajączki naczyniowe warto usuwać – absolutnie TAK. Chociażby z powodów estetycznych. Poza tym, jeśli postaramy się zlikwidować przyczynę tego problemu, to nasze zdrowie też na tym skorzysta.

  Popękane naczynka i pajączki naczyniowe – przyczyny

  Pajączki naczyniowe mają swoją przyczynę w nieprawidłowo funkcjonującym układzie krwionośnym. Co to dokładnie znaczy?

  Wyobraź sobie, że naczynia krwionośne to taka sieć małych kanalików transportowych. Odpowiadają one za krążenie krwi. Krew jest przez nie transportowana milionami różnych ścieżek. Każdemu zależy, żeby ten transport odbywał się bez najmniejszych problemów. Jednak spośród tej całej sieci, mogą się znaleźć takie kanaliki, które są uszkodzone. W tym przypadku – nie będą umiały się skurczyć i będą miały cienkie ścianki.

  Ponieważ sieć naczynek jest bardzo rozbudowana, to kiedy pojedyncze przypadki będą uszkodzone – z punktu zdrowotnego nie mamy się raczej czym martwić. Możemy więc po prostu zablokować dane naczynko, odcinając je od dostępu do „pokarmu”. Wtedy takie naczynko z czasem metabolizuje się i zanika.

  Przyczyny, dlaczego masz pajączki naczyniowe i pękające naczynka możesz doszukiwać się w:

  • Chorobach, które wpływają na układ krwionośny (skontaktuj się z lekarzem jeśli dostrzegasz inne objawy)
  • Genach – niektórzy z nas mają większe predyspozycje do pojawiania się pajączków
  • Złej pielęgnacji skóry (brak ochrony UV, słabej jakości i niedopasowane kosmetyki)
  • Typie cery (tzw. cera naczynkowa i płytko umieszczone naczynia krwionośne)
  • Diecie
  • Długotrwałym stresie

  Jak widzisz, przyczyn dlaczego masz pajączki jest całe mnóstwo. Na szczęście, w większości przypadków, pajączki nie zwiastują poważnej choroby. Nie zmienia to faktu, że popękane naczynka niekorzystnie wpływają na nasz wygląd. Chociażby ten powód jest wystarczający, żeby uporać się z tym problemem.

  Pękające naczynka – jak pozbyć się pajączków naczyniowych?

  Metod jak usunąć pajaczki naczyniowe jest dość sporo i nie sposób omówić wszystkich w jednym wpisie. Są zabiegi chirurgiczne (skleroterapia) lub np. elektrokoagulacja. W gabinetach medycyny estetycznej stosujemy najczęściej nieinwazyjne metody laserowe.

  Jak wspominałam wcześniej, uszkodzone naczynka można zamknąć. To też trochę miękkie słowo, bo chodzi o to, żeby naczynko usunąć. Zamyka się przepływ krwi z obu stron. W takiej sytuacji naczynko nie ma możliwości ożywienia się i obumiera.

  Laser ma tą właściwość, że bez pomocy skalpela potrafi dosięgnąć do uszkodzonych naczynek pod skórą. Światło lasera dociera tam, gdzie są pajaczki naczyniowe. Reaguje z czerwonymi krwinkami, istotnie podgrzewając tą okolicę. To powoduje zamknięcie naczynka i w konsekwencji, wchłonięcie go przez skórę. Jednym słowem – pąjaczki naczyniowe znikają = problem estetyczny także 🙂 .

  Lasery są skuteczną i bezpieczną metodą na pąjaczki naczyniowe, choć zwykle zabiegi trzeba powtórzyć do 3 razy. W zależności jak bardzo ten problem jest zaawansowany u Ciebie, oraz gdzie znajdują się pąjaczki, to metoda leczenia może nieco się różnić. Dlatego warto, abyś skontaktował się z lekarzem medycyny estetycznej, aby wspólnie ustalić plan leczenia na pajaczki. Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  12.11.2021 Alicja

  Dziękuję Pani Doktor za wizytę w wyjątkowo przyjemnej, przemiłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo pozytywne doświadczenie, a efekty niesamowicie zadowalające. Do zobaczenia w nowym gabinecie:)

  07.05.2021 Joanna

  Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera podczas wizyty. Kilka dni po zabiegu już widać rezultaty. Bardzo polecam!

  22.05.2021 Izabela

  "Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona."

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".