Pękające naczynka na nogach

Kategoria: Naczynka

Spis treści

  Pękające naczynka na nogach – wstęp

  Pękające naczynka (pajączki naczyniowe) na nogach mogą być prawdziwym utrapieniem. Nie tylko wyglądamy przez nie dużo mniej atrakcyjnie, ale mogą także zwiastować poważniejsze choroby w naszym organizmie. Dlatego w tym wpisie chcę opowiedzieć o tym, jak zredukować pękające naczynka na nogach.

  Przede wszystkim, pękające naczynka to tak naprawdę źle funkcjonujące naczynka. Nie pękają one jak balonik 😉 . Wytłumaczę to na prostym przykładzie.

  Wyobraź sobie, że Twoje naczynka są jak bardzo elastyczny wąż ogrodowy. Przez taki wąż przepływa woda – w mniejszej lub większej ilości. W sytuacji gdy wody jest więcej, ścianki węża rozciągają się, żeby móc przepuścić więcej wody. W przypadku gdy ciśnienie wody maleje – średnica węża powinna się kurczyć.

  W powyższym przykładzie opisałam jak powinny działać naczynka na nogach. Problem pojawia się wtedy, kiedy naczynka nie kurczą się tak jak powinny. Wynika to z nieprawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Naczynka, zamiast kurczyć się, zostają rozszerzone z cienkimi ściankami. Takie cienkie, rozciągnięte ścianki łatwiej przepuszczają krew i nie przewodzą jej tak, jak byśmy chcieli. Tak, jak gdyby wąż ogrodowy przeciekał.

  Właśnie tak określamy pękające naczynka na nogach. Ważna informacja jest taka, że całkiem niewiele możemy zrobić żeby to konkretne (uszkodzone) naczynko – naprawić. Wzmocnić układ krążenia – owszem. Jednak jeśli myślimy jak redukować pękające naczynka na nogach, to w grę wchodzi prawdopodobnie ich usunięcie.

  Omówmy sobie zatem, jakie są przyczyny tego problemu.

  Pękające naczynka na nogach – przyczyny

  Przyczyn dlaczego masz pękające naczynka na nogach jest bardzo wiele. Najpopularniejsze to:

  • Wiek (im osoba starsza, tym układ krążenia działa gorzej)
  • Choroby (np. nadciśnienie, cukrzyca)
  • Duże obciążenie nóg w jednej pozycji (praca siedząca, praca stojąca)
  • Zaburzenia hormonalne (w tym ciąża, menopauza, choroby z tym związane)
  • Płeć (kobiety są bardziej narażone na ten problem)
  • Dieta i styl życia
  • Uwarunkowania genetyczne

  Jak widzicie, przyczyn jest cała masa. Co więcej, pękające naczynka na nwogach mogą zwiastować także nadciśnienie żylne na nogach, czyli żylaki. Jeżeli poza naczynkami dostrzegasz u siebie także objawy tej choroby, udaj się do swojego lekarza prowadzącego.

  Tak czy inaczej, tylko część z wymienionych przyczyn jest w zasięgu naszego wpływu. Nie możemy bowiem wybrać swojego wieku, a zmiana płci zajmuje trochę czasu 😉 .

  Dlatego często stajemy przed tym problemem twarzą w twarz. Widzimy popękane naczynka i potrzebujemy coś z tym zrobić. Udając się do lekarza, prawdopodobnie zostanie Ci polecona maść lub lek zawierający którąś z substancji poniżej:

  • heparyna
  • diosmina
  • hesperydyna
  • rutyna
  • aescyna

  Nie musisz uczyć się tych nazw na pamięć 😉 . Chcę przez to powiedzieć, że warto stosować takie terapie, choć ich cel jest nieco inny, niż może się wydawać. Często stosowane leki raczej zapobiegają przed powstawaniem kolejnych pękających naczynek na nogach. Te naczynia krwionośne, które już są na Twoim ciele nie chcą tak łatwo odejść.

  Dlatego, w gabinetach medycyny estetycznej stosujemy zabiegi, które mają za zadanie usunąć pękające naczynka na nogach. Jakie to zabiegi?

  Popękane naczynka na nogach – zamykanie naczyń krwionośnych

  Jak wygląda leczenie pękających naczynek?

  Zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem na pękające naczynka na nogach jest laserowe usuwanie naczynek. Zabieg polega na działaniu strumieniem lasera na uszkodzoną okolicę  po to, żeby zlikwidować niekorzystny efekt wizualny spowodowany widocznością naczyń krwionośnych.

  Mówiąc prościej – chcemy ZLIKWIDOWAĆ pękające naczynka 🙂 . Robimy to w ten sposób. Działając strumieniem lasera, udaje nam się dotrzeć tak głęboko, jak znajduje się to naczynie krwionośne. Wiązka lasera frakcyjnego wchodzi w reakcję z czerwonymi krwinkami, znajdującymi się w naczynku. Dzięki temu dochodzi do szybkiego podgrzania temperatury w tym miejscu. Światło naczyń krwionośnych zamyka się. Kiedy nie przepływa już przez nie krew – naczynko obumiera i po kilkunastu dniach jest wchłonione przez inne tkanki.

  Zaletą zabiegu laserowego jest to, że wszystko dzieje się bez użycia igły czy skalpela. Wadą – że zabiegi często trzeba powtórzyć kilkukrotnie, aby pękające naczynka na nogach zniknęły. Mimo tego, zabiegi laserowe są skuteczne, bezpieczne i bardzo popularne – nie bez powodu. Dlatego kiedy myślisz „popękane naczynka” od razu powinieneś myśleć „medycyna estetyczna” 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.05.2021 Deni

  very nice, friendly and English speaking doctor:) She listened to me carefully and explained and answered all my questions. I really appreciated her honest behavior, plus she is very natural doctor which made me trust her more. I will definitely choose her for other treatments too.

  22.04.2021 Dominik

  "Wspaniały lekarz z powołania który wie co robi.
  Pani Doktor jest przesympatyczna i szczegółowa. Profesjonalizm na najwyższym poziomie oraz prawdziwe zainteresowanie pacjentem! Pani Doktor wspaniale dobrała dla mnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szczerze polecam !!! :)"

  21.04.2021 Paulina

  To była moja pierwsza wizyta u Pani doktor,na którą zdecydowałam po przeczytaniu opinii na ZnanyLekarz.Wizyta przebiegla w miłej atmosferze.Pani doktor Monika to osoba bardzo kompetentna,cierpliwe doradza jaki zabieg można wykonać,przy czym absolutnie nie namawia .Wizyta bardzo profesjonalna i wspaniale podejście do pacjenta.Pani doktor to życzliwa,uśmiechnięta osoba ,a do tego cudowny personel i piękne miejsce.Nie zawiodłam się i napewno wrócę:)Bardzo polecam

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".