Plamy na ciele

Kategoria: Przebarwienia

Plamy na ciele
Spis treści

  Plamy na ciele rodzaje

  Plamy na ciele przypomniały mi taką anegdotę. Znasz tą sytuację, kiedy chcesz sprawdzić w Internecie dlaczego swędzi Cię nos, a na końcu Twoich poszukiwań okazuje się, że masz nowotwór? No właśnie…

  Chcę przez to powiedzieć, że powodów i rodzajów powstawania plam na ciele jest całe mnóstwo. W tym artykule postaram się w ogólny sposób uporządkować tą wiedzę i krótko wyjaśnić co jest czym.

  Są różne rodzaje plam na ciele:

  • Plamy na ciele wrodzone – czyli takie, które masz od zawsze
  • Wybroczynowe – czyli takie, które wyglądają jak siniaki
  • Rumień – czyli spowodowane rumieniem i nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych
  • Rumieniowe – czyli wyglądające podobnie do rumienia, ale spowodowane chorobami (np. toczeń, celiakia, świerzb, atopowe zapalenie skóry)
  • Plamy, które pojawiają się i znikają (np. objaw Raynauda, czerwony demografizm)

  Plamy na skórze przyczyny

  Przyczyny plam na ciele to m.in.:

  • Choroby skóry, choroby wątroby oraz inne choroby (zakaźne, autoimmunologiczne) – to NAPRAWDĘ rozległy obszar
  • Uczulenia
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry
  • Starzenie się
  • Ukąszenia, ugryzienia
  • Nieprawidłowe działanie naczynek krwionośnych
  • Skutek opalania

  Jednym słowem – przez Internet będzie bardzo prosto znaleźć przyczynę, która powoduje u Ciebie plamy na ciele. Dermatolodzy latami uczą się jak rozpoznawać choroby i problemy właśnie po wyglądzie plam. Dlatego aby usunąć przyczynę plam na ciele, zawsze warto udać się na konsultację do dermatologa.

  Są także sytuacje, kiedy plamy na ciele i przebarwienia mamy od zawsze, albo nie są one spowodowane żadną chorobą. W takiej sytuacji warto czytać dalej ten artykuł 😉

  Jeśli jesteś zainteresowany żeby zredukować lub w ogóle usunąć plamy na ciele, to doskonale trafiłeś. Medycyna estetyczna, którą się zajmuje zna sposoby na usunięcie tego problemu. Ponieważ jednak przyczyn jest cała masa, to najpierw musimy spróbować ustalić co te plamy na ciele powoduje. Do dzieła!

  Brązowe plamy na skórze zabiegi

  Jeżeli znasz przyczynę powstały brązowe plamy na skórze u Ciebie, to możemy przejść do rozwiązania problemu. W tym celu najskuteczniejszą metodą są zabiegi laserowe.

  Zabieg laserowy potrafi poradzić sobie z wieloma (nie wszystkimi) rodzajami przebarwień na skórze. Dzięki specjalnie przygotowanej wiązce lasera możemy zadziałać na głębokie warstwy skóry. Przez to jest możliwe wyrównanie jest kolorytu na różnym obszarze – twarzy, dłoniach i ciele. Cena pojedynczego zabiegu zależy od leczonego obszaru i istotności zmian.

  Plamy na ciele nie odejdą jednak od razu. Jeżeli Twój problem zostanie zakwalifikowany do leczenia laserowego, to musisz liczyć się przynajmniej z kilkoma (min. 3-5) zabiegami, które w ramach serii powinny istotnie zredukować ten problem.

  Czy plamy na ciele znikną wtedy na stałe? Każdy jest inny i nie da się tego jednoznacznie powiedzieć. Jeżeli jednak Twój problem związany z plamami na ciele da się leczyć przy pomocy lasera, to jak najbardziej warto spróbować. Liczy się przecież jakość Twojego życia i korzystny wygląd, prawda? 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.09.2021 Dorota

  "Pani Doktor idealnie dobrała zabiegi do stanu mojej skóry, uwzględniając moje zastrzeżenia. Szczegółowo wytłumaczyła na czym będzie polegać zarówno zabieg, jak i działanie preparatu. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania. W trakcie zabiegu na bieżąco informowała o wykonywanych działaniach. A po zabiegu od razu umówiłyśmy wizytę kontrolną. Efekty zabiegu widoczne były już od razu. Jestem bardzo zadowolona.
  Dodatkowo wizyta odbyła się w mega przyjaznej atmosferze zbudowanej przez Panią Doktor i było naprawdę miło.
  Zdecydowanie polecam Panią Doktor każdemu kto szuka dobrego lekarza medycyny estetycznej."

  01.02.2022 Ewa

  Do Doktor Moniki chodzę od roku. Cenię bardzo za profesjonalizm, cierpliwość i przede wszystkim za skuteczność w działaniu. Polecam każdemu kto oczekuje naturalnych a jednocześnie zadowalających efektów bez przerysowanych kształtów.

  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".