Plamy na ciele

Kategoria: Przebarwienia

Plamy na ciele
Spis treści

  Plamy na ciele rodzaje

  Plamy na ciele przypomniały mi taką anegdotę. Znasz tą sytuację, kiedy chcesz sprawdzić w Internecie dlaczego swędzi Cię nos, a na końcu Twoich poszukiwań okazuje się, że masz nowotwór? No właśnie…

  Chcę przez to powiedzieć, że powodów i rodzajów powstawania plam na ciele jest całe mnóstwo. W tym artykule postaram się w ogólny sposób uporządkować tą wiedzę i krótko wyjaśnić co jest czym.

  Są różne rodzaje plam na ciele:

  • Plamy na ciele wrodzone – czyli takie, które masz od zawsze
  • Wybroczynowe – czyli takie, które wyglądają jak siniaki
  • Rumień – czyli spowodowane rumieniem i nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych
  • Rumieniowe – czyli wyglądające podobnie do rumienia, ale spowodowane chorobami (np. toczeń, celiakia, świerzb, atopowe zapalenie skóry)
  • Plamy, które pojawiają się i znikają (np. objaw Raynauda, czerwony demografizm)

  Plamy na skórze przyczyny

  Przyczyny plam na ciele to m.in.:

  • Choroby skóry, choroby wątroby oraz inne choroby (zakaźne, autoimmunologiczne) – to NAPRAWDĘ rozległy obszar
  • Uczulenia
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry
  • Starzenie się
  • Ukąszenia, ugryzienia
  • Nieprawidłowe działanie naczynek krwionośnych
  • Skutek opalania

  Jednym słowem – przez Internet będzie bardzo prosto znaleźć przyczynę, która powoduje u Ciebie plamy na ciele. Dermatolodzy latami uczą się jak rozpoznawać choroby i problemy właśnie po wyglądzie plam. Dlatego aby usunąć przyczynę plam na ciele, zawsze warto udać się na konsultację do dermatologa.

  Są także sytuacje, kiedy plamy na ciele i przebarwienia mamy od zawsze, albo nie są one spowodowane żadną chorobą. W takiej sytuacji warto czytać dalej ten artykuł 😉

  Jeśli jesteś zainteresowany żeby zredukować lub w ogóle usunąć plamy na ciele, to doskonale trafiłeś. Medycyna estetyczna, którą się zajmuje zna sposoby na usunięcie tego problemu. Ponieważ jednak przyczyn jest cała masa, to najpierw musimy spróbować ustalić co te plamy na ciele powoduje. Do dzieła!

  Brązowe plamy na skórze zabiegi

  Jeżeli znasz przyczynę powstały brązowe plamy na skórze u Ciebie, to możemy przejść do rozwiązania problemu. W tym celu najskuteczniejszą metodą są zabiegi laserowe.

  Zabieg laserowy potrafi poradzić sobie z wieloma (nie wszystkimi) rodzajami przebarwień na skórze. Dzięki specjalnie przygotowanej wiązce lasera możemy zadziałać na głębokie warstwy skóry. Przez to jest możliwe wyrównanie jest kolorytu na różnym obszarze – twarzy, dłoniach i ciele. Cena pojedynczego zabiegu zależy od leczonego obszaru i istotności zmian.

  Plamy na ciele nie odejdą jednak od razu. Jeżeli Twój problem zostanie zakwalifikowany do leczenia laserowego, to musisz liczyć się przynajmniej z kilkoma (min. 3-5) zabiegami, które w ramach serii powinny istotnie zredukować ten problem.

  Czy plamy na ciele znikną wtedy na stałe? Każdy jest inny i nie da się tego jednoznacznie powiedzieć. Jeżeli jednak Twój problem związany z plamami na ciele da się leczyć przy pomocy lasera, to jak najbardziej warto spróbować. Liczy się przecież jakość Twojego życia i korzystny wygląd, prawda? 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  08.09.2021 Bartosz

  Pełen profesjonalizm - szybko, sprawnie, a przede wszystkim wszystko wyjaśnione. Pani dr daje szereg możliwości do wyboru i przede wszystkim ustawiona jest na dialog z pacjentem. Polecam.

  29.01.2021 Barbara

  Pani Doktor jest lekarzem ze wspaniałym podejściem do pacjenta, serdecznie polecam jej gabinet. Ma fantastyczne wyczucie estetyczne i dostosowuje zabieg do potrzeb. Bardzo miła atmosfera i szczegółowe omówienie zabiegu krok po kroku sprawiły, że czułam się komfortowo i bezpiecznie. Miałam przeprowadzaną korekcję brody botoksem i trwało to tylko kilkanaście minut, prawie nic nie czułam dzięki zręczności Pani Doktor.

  22.05.2021 Izabela

  "Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona."

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".