Plamy na skórze

Kategoria: Przebarwienia

Spis treści

  Plamy na skórze jak usunąć

  Plamy na skórze możesz potraktować jak kompas. Bardzo często to, co widzimy na powierzchni skóry mówi nam o tym, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlatego jeśli plamy na skórze pojawiły się u Ciebie niedawno, to absolutnie nie warto ich ignorować.

  Mówiąc to wszystko, ilość problemów, które znajdują swój wyraz w plamach na skórze jest OGROMNA. To znaczy, że w jednym artykule będzie bardzo ciężko pomóc Ci określić czym są spowodowane plamy na Twojej skórze.

  Często jest tak, że z plamami na skórze nie idzie w parze poważna choroba, o której możesz wyczytać w Internecie. Dlatego też każdy przypadek (w szczególności z powiązaniem go z innymi objawami) warto skonsultować z lekarzem dermatologiem.

  W przypadku zabiegów medycyny estetycznej, którymi się zajmuję, mamy skuteczne metody żeby usunąć plamy na skórze. Robimy to jednak dopiero wtedy, gdy są spełnione poniższe warunki:

  • Określona i usunięta jest przyczyna problemu – kiedy usunęliśmy przyczynę, a plamy nadal pozostały, to warto próbować je redukować zabiegami
  • Kiedy plamy na skórze nadają się wyleczyć zabiegami – nie każde plamy możemy leczyć tak samo

  Zanim jednak przejdziemy do tego jak usunąć plamy na skórze, ustalmy najpierw przyczyny ich powstawania.

  Plamy na skórze przyczyny

  Plamy mogą mieć różne podłoże. Rodzaje plam na skórze to na przykład:

  • Plamy na ciele wrodzone
  • Plamy spowodowane przyjmowaniem leków lub alergiami
  • Plamy spowodowane chorobami skóry lub układu wewnętrznego (BARDZO rozległa lista)
  • Plamy na ciele spowodowane podeszłym wiekiem
  • Plamy powstałe na skutek opalania i poparzenia słoneczne

  Pod wymienionymi punktami kryje się naprawdę wiele możliwości. Tak wiele, że nie sposób odpowiedzieć z całą pewnością jakie są przyczyny plam na skórze w Twoim przypadku. Dlatego jeżeli problem ten występuje u Ciebie od niedawna i jest powiązany z innymi objawami, to zdecydowanie warto skonsultować to z lekarzem na żywo.

  Kiedy jesteś pewien, że przyczyna plam na skórze nie ma innych konsekwencji dla Twojego zdrowia niż nieestetyczny wygląd, to można rozważać zabiegi medycyny estetycznej. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej 😉

  Plamy na skórze zabiegi

  Najskuteczniejszą metodą redukcji plam na skórze są zabiegi laserowe. Taki laser potrafi w sposób nieinwazyjny (bez igieł, zastrzyków itp.) zredukować dysproporcje w kolorycie skóry. Na przykład, jeśli leczymy laserem rumień, to jego wiązka może wpłynąć na uszkodzone naczynka krwionośne i usunąć je. Dzięki temu koloryt skóry wyrównuje się na całej powierzchni.

  W zależności od typu przebarwienia, wiązka lasera może w różny sposób działać na leczony obszar. Zawsze jednak cel jest jeden – czyli usunąć plamy na skórze. Nie stanie się to jednak od razu. Możliwa jest znaczna redukcja (lub nawet usunięcie plam na skórze), ale dopiero w serii zabiegów. Z reguły dla dobrego efektu wykonujemy 3-5 takich zabiegów. Po pierwszych dwóch wiemy już jak skóra Pacjenta reaguje na zabieg laserowy i możemy powiedzieć ile jeszcze potrzeba, żeby pozbyć się problemu.

  Podsumowując, rodzajów plam na skórze jest całe mnóstwo. Kiedy już usuniemy przyczynę, a plamy na skórze pozostaną, to warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  26.09.2021 Agnieszka

  To była moja pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i pierwsza styczność z botoksem. Planowałam zrobić botoks lwiej zmarszczki. Pani doktor wszystko wyjaśniła. Odpowiadała na moje dodatkowe pytania cierpliwie i z uśmiechem. Ostatecznie miałam robiony botoks lwiej zmarszczki + czoło. Warto rozumieć, że czasem zabieg na całe czoło ma sens, żeby efekt był lepszy. Doktor Monika mi to logicznie wyjaśniła :). Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Pierwsze efekty zaczęły się pojawiać od 3 dnia po zabiegu. Dla osób, które rozważają botoks, polecam Dr Monikę!

  06.08.2021 MM

  Pani Doktor Monika to najwspanialsza osoba, spełniła moje marzenie ! Miałam kilka podejść do powiększania ust , jednak za każdym razem ból nie do wytrzymania… straciłam już nadzieje, aż trafiłam na Panią Doktor! Pomimo mojego wielkiego strachu w końcu mam swoje wymarzone usta. Będę wdzięczna do końca życia i napewno będę stałą bywalczynią w gabinecie :)

  26.03.2021 Barbara

  Kolejny raz pełny profesjonalizm,polecam z całego serca.

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".