Podwójny podbródek u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Podwójny podbródek – siłownia nie zawsze pomoże

  O spalaniu tłuszczu wszyscy z nas słyszeli zbyt wiele. Na tyle, że już nikomu nie chce się wierzyć w to, co przeczyta. Dlatego dzisiaj wykładam na ławę same FAKTY. Misja: pozbyć się podwójnego podbródka!

  Po pierwsze, redukując tłuszcz nie spalisz go miejscowo. To znaczy, że np. ćwicząc brzuszki na siłowni nie spalisz tłuszczu z brzucha. Jeśli jesteś na deficycie kalorycznym (czyli spalasz tłuszcz), to nie masz wpływu SKĄD ten tłuszcz się spala. Jakie z tego wnioski?

  Jeśli masz podwójny podbródek to spadek na wadze może pomóc, ale wcale nie musi. Zawsze warto dbać o sylwetkę, jednak są faceci, którzy z natury mają pełną i okrągłą twarz. Nawet jeśli są ogólnie szczupli, to drugi podbródek jest cały czas widoczny. Prawda jest taka, że twarz mogłaby wyglądać dużo korzystniej, gdyby go nie było. Dlaczego?

  Męskie rysy twarzy to takie, które są wyraźne. Atrakcyjna twarz bierze się m.in. stąd, że są wyraźnie zarysowane kości policzkowe, żuchwa czy łuk brwiowy. Jeśli masz podwójny podbródek, to linia szczęki jest słabo widoczna. Bez drugiego podbródka można wyglądać bardziej korzystnie i męsko.

  Dlaczego warto nie mieć podwójnego podbródka

  Główne przyczyny dlaczego mężczyźni mają drugi podbródek to:

  • Nadwaga – nadmiar tłuszczu na całym ciele, co przekłada się także na okolicę twarzy
  • Geny – możemy mieć genetyczną skłonność do odkładania się tłuszczu w tej okolicy
  • Starzenie się – wraz z osłabianiem jędrności skóry, staje się ona bardziej obwisła i rozciągnięta.

  Jak widzisz, problem ten nie musi być powiązany z wiekiem. W gabinetach medycyny estetycznej nie patrzymy na wiek – bowiem wszystko zależy od konkretnego Pacjenta. Jeżeli więc zmagasz się z takim problemem, to w gabinetach medycyny estetycznej da się pozbyć drugiego podbródka!

  Zabiegi likwidujące drugi podbródek

  Jak zlikwidować drugi podbródek? W gabinecie medycyny estetycznej zabiegiem na ten problem jest lipoliza iniekcyjna. Wspominałam już, że na siłowni nie da się spalić tłuszczu miejscowo. Na siłowni nie, ale w gabinecie – TAK 🙂 .

  Lipoliza działa w ten sposób, że przy pomocy igły podajemy w skórę preparat, który redukuje tłuszcz. W przypadku tego zabiegu miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa.

  Aktywna substancja preparatu (np. fosfatydylocholina, deoksycholan sodu) reaguje z komórkami tłuszczowymi, powodując ich rozpad. Dzięki temu, powstałe składniki metabolizują się i są usuwane z organizmu, a Twoja twarz zaczyna wyglądać korzystniej i bardziej męsko.

  To była teoria, teraz trochę praktyki. Sam zabieg lipolizy trwa kilkanaście minut. Preparatu podajemy dość sporo, ale szybko się wchłania (max kilka godzin). Do lipolizy można wykorzystać różne preparaty, dlatego zabieg warto wykonywać w miejscu, do którego jesteśmy na 100% przekonani. Pierwsze efekty będą widoczne po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej jest robić lipolizę w serii min. 3 razy. Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby zabieg kontynuować więcej razy (np. 5).

  Podsumowując, prawdopodobnie nie każdy facet patrzy na lustro i myśli sobie: „warto, żebym zredukował drugi podbródek w gabinecie medycyny estetycznej”. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, nie będziesz na siłę należał do tej większości 😉 . Podwójnego podbródka u mężczyzn da się pozbyć!

  Zarezerwuj konsultację

  Opinie pacjentów

  22.04.2021 Dominik

  "Wspaniały lekarz z powołania który wie co robi.
  Pani Doktor jest przesympatyczna i szczegółowa. Profesjonalizm na najwyższym poziomie oraz prawdziwe zainteresowanie pacjentem! Pani Doktor wspaniale dobrała dla mnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szczerze polecam !!! :)"

  09.08.2021 Weronika

  Pani Doktor bardzo sympatyczna, profesjonalna, wszystko dokładnie wyjaśniła przed zabiegiem. Z przyjemnością wrócę do tego gabinetu. Polecam!

  11.06.2021 Weronika

  Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".