Popękane naczynka

Kategoria: Naczynka

Popękane naczynka
Spis treści

  Popękane naczynka – opis problemu

  Uwaga, będzie quiz. Co ma kilka milimetrów grubości, a pogarsza wygląd jakby było 5x większe? Popękane naczynka! To uporczywy problem estetyczny, który może zwiastować nawet coś poważniejszego.

  Popękane naczynka to cecha charakterystyczna tzw. cery naczynkowej. Ludzie mają różne typy cery, które ogólnie możemy podzielić na cztery główne rodzaje:

  • Cera tłusta
  • Cera sucha
  • Cera mieszana
  • i cera naczynkowa

  Ta ostatnia jest zdecydowanie najtrudniejsza w utrzymaniu. Charakteryzuje się tym, że ma płytko położone naczynia krwionośne. Rozpoznasz ją m.in. po: bladej skórze, prześwitujących naczynkach, częstej zmianie koloru (rumienie) czy dużej wrażliwości na czynniki zewnętrzne.

  Popękane naczynka, o których chcę Wam dzisiaj opowiedzieć, to niestety domena tego rodzaju cery. Aby taki problem nie powtarzał się u Ciebie, dam Ci kilka wskazówek jak pielęgnować tą cerę. Poza tym, jeśli masz już jakieś popękane naczynka, to opowiem Ci jakie zabiegi estetyczne możesz wykonać. Do dzieła!

  Pękające naczynka – przyczyny pękania naczynek

  Powiedzieliśmy już, że wszystkiemu winna jest cera naczynkowa. Ale jakie są TAK NAPRAWDĘ przyczyny pękania naczynek?

  Cóż, odpowiedź nie jest taka oczywista. Naczynia krwionośne, które znajdują się w Twojej skórze to cała sieć połączeń, która ciągnie się kilometrami. W całym takim skomplikowanym systemie może zdarzyć się, że niektóre naczynka będą funkcjonować gorzej.

  Głównym ich zadaniem jest przesyłanie krwi w różne miejsca. To takie kanaliki, które kurczą się i rozkurczają w zależności od potrzeb. Jeżeli transport krwi przez naczynko jest utrudniony, to objawia się to pękającym naczynkiem. Często dzieje się tak, bo problemem są rozszerzone naczynka, które nie umieją się skurczyć. Dodatkowo, jeśli przy cerze naczynkowej są one położone płytko, to ten problem od razu staje się widoczny.

  Główne przyczyny, dlaczego możesz mieć popękane naczynka to m.in.:

  • Wiek
  • Płeć (kobiety mają większe predyspozycje)
  • Genetyka (popękane naczynka możemy odziedziczyć po rodzicach)
  • Zła dieta
  • Styl życia
  • Zaburzenia hormonalne (menopauza, ciąża)
  • Choroby (np. nadciśnienie, cukrzyca)
  • Typ cery

  Popękane naczynka na nogach mogą być oznaką nadciśnienia żylnego (żylaków). Dlatego, jeśli dostrzegasz u siebie inne objawy to od razu zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego. A jeśli masz wiele pękających naczynek na twarzy (rumień) to może to prowadzić do trądziku różowatego. Dlatego sprawa jest poważna!

  Jak widzisz, ten problem może mieć wiele przyczyn i nie jest taki oczywisty. Czasami za popękane naczynka może odpowiadać genetyka i rodzaj cery, a czasami – my sami. Dwie rzeczy na pewno WARTO zrobić:

  1. Jeśli uda Ci się określić przyczynę i masz na nią wpływ – wyeliminuj ją
  2. Jeśli masz już popękane naczynka krwionośne – warto je zredukować.

  Wiecie już jakie są przyczyny pękających naczynek. A teraz odpowiedzmy sobie wspólnie jak zlikwidować pękające naczynka!

  Popękane naczynka – zabiegi laserowe

  Redukcją uszkodzonych naczynek zajmujmy się w gabinetach medycyny estetycznej. Wykorzystujemy do tego zabiegi laserowe. Przede wszystkim dlatego, że zamknięcie naczynka nie wymaga nacięć, skalpeli, długiej rekonwalescencji, a nawet igieł. Poza tym, takie zabiegi laserowe są bezpieczne i skuteczne.

  Zasada działania takiego lasera jest prosta. Wiązka światła dociera bezpośrednio do naczynka. Reaguje ona z czerwonymi ciałkami krwi. W wyniku tej reakcji dochodzi do mocnego podniesienia temperatury w miejscu zabiegowym. To z kolei prowadzi do zniszczenia uszkodzonego naczynka krwionośnego.

  Ale nie martw się! Bez jednego czy kilku pękających naczynek można żyć 😉 . Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi można żyć nawet lepiej, bo bez nieestetycznych wzorków na skórze. Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  19.01.2022 AM

  Przesympatyczna Pani Doktor, empatyczna, wszystko dokładnie wytłumaczyła. Sam zabieg przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Warto dodać, że gabinet jest przepiękny, a Norah Jones, która leciała w tle bardzo pomogła mi się zrelaksować. :). Na pewno chętnie będę wracać do Pani Doktor jeśli zajdzie taka potrzeba :).

  22.05.2021 Renata

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".