Powiększanie ust

Spis treści

  Kwas w usta – czy warto?

  Kwas w usta to potoczne określenie na zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym. Jeśli zadajesz sobie pytanie „czy warto zrobić kwas w usta?” to w tym artykule postaram się na to odpowiedzieć.

  Powiększanie ust wykonujemy właściwie z dwóch powodów:

  • Gdy jest taka potrzeba
  • Gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę

  Jaka jest różnica między tymi dwiema opcjami? Są takie sytuacje, gdy podajemy kwas w usta po to, żeby wyrównać asymetrie. Czyli, aby pomóc w takich sytuacjach jak nieprawidłowa proporcja wargi górnej do dolnej, czy np. zmiana kształtu przez choroby takie jak zajęcza warga. Zdarza się także, że stosujemy kwas w usta dla osób, które są po wypadku – gdzie kształt ich twarzy uległ zniekształceniu.

  Druga sytuacja to wtedy, gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę. Czyli czuje, że ma zbyt małe usta, albo ich kształt nie jest taki, jak mógłby być. To jakieś 90% przypadków, kiedy podaję kwas w usta w swoim gabinecie. Od razu pragnę zaznaczyć, że w takiej potrzebie Pacjenta NIE MA NIC ZŁEGO.

  To znaczy, że jeśli doskwiera nam problem małych lub wąskich ust, to naprawdę nie musimy się z tym godzić. Medycyna estetyczna i zabieg z kwasem w usta to dobre rozwiązanie w obu tych sytuacjach 😉

  Kwas w usta – KIEDY go wykonać?

  Przede wszystkim, warto rozważyć kwas w usta wtedy, gdy ich kształt nam nie odpowiada. Tak jak udałabyś się do ortodonty chcąc poprawić wygląd swoich zębów, tak samo możesz udać się do lekarza medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swoich ust.

  Zdecydowanie jednak warto przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować ją z lekarzem. Z doświadczenia wiem, że sami na siebie patrzymy często „w krzywym zwierciadle”. Dlatego dobrze jest, żeby porozmawiać wcześniej z osobą, która takie zabiegi wykonuje i zwyczajnie zapytać o radę. Takie zaufanie między Pacjentem a lekarzem jest bardzo ważne, żeby efekty były jak najlepsze.

  Kwas w usta to zabieg, który ma swoje przeciwwskazania – o których dowiesz się zaglądając do opisu zabiegu 🙂 . Chętnie jednak opowiem Ci tutaj jak wygląda sam zabieg i ile kosztuje.

  Kwas w usta – jak wygląda zabieg?

  Kwas w usta podajemy przy pomocy igły lub specjalnej kaniuli. Technika takiego zabiegu powinna być dobrana do konkretnego Pacjenta i jego potrzeb. Niestety nie możemy z góry (bez konsultacji) ustalić czy np. technika Russian Lips jest dla Ciebie. Ale wiesz co? Nie ma w tym nic złego! Liczy się dobry efekt i Twoje zadowolenie z zabiegu.

  Sam zabieg kwasu w usta trwa tylko kilkanaście minut. Z reguły w gabinetach estetycznych płaci się za 1 ml preparatu (kwasu hialuronowego). Ceny są różne, dlatego PRZESTRZEGAM przed tym, żeby dobrze sprawdzić gabinet oraz produkt, który będzie Ci podawany. Niestety, wielokrotnie widzę próby zaoszczędzenia właśnie na preparacie, co odbija się na zdrowiu i zadowoleniu Pacjenta. Realne ceny za dobrej jakości preparat i zabieg to ok. 1200zł za 1ml preparatu. Z reguły tyle właśnie wystarcza do tego, żeby nadać ustom nowy i pełniejszy wygląd.

  Zabieg kwasu w usta nie jest bardzo inwazyjny (to tylko kilka nakłuć), dlatego czas dojścia do siebie jest krótki. Ponieważ usta są mocno unaczynione, to dość łatwo puchną od nakłuć. Jednak po kilku dniach to ustępuje i możesz cieszyć nowym wyglądem.

  Jak widzicie, kwas w usta to zabieg zdecydowanie warty rozważenia. Dlatego jeżeli myślisz o powiększeniu ust to porozmawiaj ze specjalistą i dowiedz się, co najlepiej zrobić w Twojej sytuacji. Buziaki 😉

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  09.08.2021 Weronika

  Pani Doktor bardzo sympatyczna, profesjonalna, wszystko dokładnie wyjaśniła przed zabiegiem. Z przyjemnością wrócę do tego gabinetu. Polecam!

  18.02.2021 Marta

  Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

  21.12.2021 PW

  Pani Moniką jest bardzo otwartą, miłą i profesjonalną osobą! Wstęp do zabiegu to krótka rozmowa podczas której otrzyma się wszystkie informacje oraz odpowiedzi na swoje pytania :) Piękny gabinet i świetna atmosfera :) Miejsce do którego chce się wrócić z uśmiechem na twarzy :)

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".