Powiększanie ust

Spis treści

  Kwas w usta – czy warto?

  Kwas w usta to potoczne określenie na zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym. Jeśli zadajesz sobie pytanie „czy warto zrobić kwas w usta?” to w tym artykule postaram się na to odpowiedzieć.

  Powiększanie ust wykonujemy właściwie z dwóch powodów:

  • Gdy jest taka potrzeba
  • Gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę

  Jaka jest różnica między tymi dwiema opcjami? Są takie sytuacje, gdy podajemy kwas w usta po to, żeby wyrównać asymetrie. Czyli, aby pomóc w takich sytuacjach jak nieprawidłowa proporcja wargi górnej do dolnej, czy np. zmiana kształtu przez choroby takie jak zajęcza warga. Zdarza się także, że stosujemy kwas w usta dla osób, które są po wypadku – gdzie kształt ich twarzy uległ zniekształceniu.

  Druga sytuacja to wtedy, gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę. Czyli czuje, że ma zbyt małe usta, albo ich kształt nie jest taki, jak mógłby być. To jakieś 90% przypadków, kiedy podaję kwas w usta w swoim gabinecie. Od razu pragnę zaznaczyć, że w takiej potrzebie Pacjenta NIE MA NIC ZŁEGO.

  To znaczy, że jeśli doskwiera nam problem małych lub wąskich ust, to naprawdę nie musimy się z tym godzić. Medycyna estetyczna i zabieg z kwasem w usta to dobre rozwiązanie w obu tych sytuacjach 😉

  Kwas w usta – KIEDY go wykonać?

  Przede wszystkim, warto rozważyć kwas w usta wtedy, gdy ich kształt nam nie odpowiada. Tak jak udałabyś się do ortodonty chcąc poprawić wygląd swoich zębów, tak samo możesz udać się do lekarza medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swoich ust.

  Zdecydowanie jednak warto przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować ją z lekarzem. Z doświadczenia wiem, że sami na siebie patrzymy często „w krzywym zwierciadle”. Dlatego dobrze jest, żeby porozmawiać wcześniej z osobą, która takie zabiegi wykonuje i zwyczajnie zapytać o radę. Takie zaufanie między Pacjentem a lekarzem jest bardzo ważne, żeby efekty były jak najlepsze.

  Kwas w usta to zabieg, który ma swoje przeciwwskazania – o których dowiesz się zaglądając do opisu zabiegu 🙂 . Chętnie jednak opowiem Ci tutaj jak wygląda sam zabieg i ile kosztuje.

  Kwas w usta – jak wygląda zabieg?

  Kwas w usta podajemy przy pomocy igły lub specjalnej kaniuli. Technika takiego zabiegu powinna być dobrana do konkretnego Pacjenta i jego potrzeb. Niestety nie możemy z góry (bez konsultacji) ustalić czy np. technika Russian Lips jest dla Ciebie. Ale wiesz co? Nie ma w tym nic złego! Liczy się dobry efekt i Twoje zadowolenie z zabiegu.

  Sam zabieg kwasu w usta trwa tylko kilkanaście minut. Z reguły w gabinetach estetycznych płaci się za 1 ml preparatu (kwasu hialuronowego). Ceny są różne, dlatego PRZESTRZEGAM przed tym, żeby dobrze sprawdzić gabinet oraz produkt, który będzie Ci podawany. Niestety, wielokrotnie widzę próby zaoszczędzenia właśnie na preparacie, co odbija się na zdrowiu i zadowoleniu Pacjenta. Realne ceny za dobrej jakości preparat i zabieg to ok. 1200zł za 1ml preparatu. Z reguły tyle właśnie wystarcza do tego, żeby nadać ustom nowy i pełniejszy wygląd.

  Zabieg kwasu w usta nie jest bardzo inwazyjny (to tylko kilka nakłuć), dlatego czas dojścia do siebie jest krótki. Ponieważ usta są mocno unaczynione, to dość łatwo puchną od nakłuć. Jednak po kilku dniach to ustępuje i możesz cieszyć nowym wyglądem.

  Jak widzicie, kwas w usta to zabieg zdecydowanie warty rozważenia. Dlatego jeżeli myślisz o powiększeniu ust to porozmawiaj ze specjalistą i dowiedz się, co najlepiej zrobić w Twojej sytuacji. Buziaki 😉

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.05.2021 Klaudia

  Bardzo miła, kompetentna, dokładna i empatyczna Pani Doktor. Zabieg niemal bezbolesny, efekty widoczne natychmiast po wyjściu z gabinetu. Gdybym wiedziała , że tak to będzie wyglądało już wieki temu bym się zdecydowała!! Polecam każdej Pani, która chce poczuć się piękna;)

  18.03.2021 Anna

  "Pierwsza wizyta u dr Moniki okazała się strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo czasu zajęło mi szukanie odpowiedniej osoby. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej podejścia do pacjenta i umiejętności.
  Nie wyobrażam sobie, żeby kolejne zabiegi wykonywał ktoś inny."

  08.09.2021 Bartosz

  Pełen profesjonalizm - szybko, sprawnie, a przede wszystkim wszystko wyjaśnione. Pani dr daje szereg możliwości do wyboru i przede wszystkim ustawiona jest na dialog z pacjentem. Polecam.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".