Powiększanie ust

Spis treści

  Kwas w usta – czy warto?

  Kwas w usta to potoczne określenie na zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym. Jeśli zadajesz sobie pytanie „czy warto zrobić kwas w usta?” to w tym artykule postaram się na to odpowiedzieć.

  Powiększanie ust wykonujemy właściwie z dwóch powodów:

  • Gdy jest taka potrzeba
  • Gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę

  Jaka jest różnica między tymi dwiema opcjami? Są takie sytuacje, gdy podajemy kwas w usta po to, żeby wyrównać asymetrie. Czyli, aby pomóc w takich sytuacjach jak nieprawidłowa proporcja wargi górnej do dolnej, czy np. zmiana kształtu przez choroby takie jak zajęcza warga. Zdarza się także, że stosujemy kwas w usta dla osób, które są po wypadku – gdzie kształt ich twarzy uległ zniekształceniu.

  Druga sytuacja to wtedy, gdy Pacjent odczuwa taką potrzebę. Czyli czuje, że ma zbyt małe usta, albo ich kształt nie jest taki, jak mógłby być. To jakieś 90% przypadków, kiedy podaję kwas w usta w swoim gabinecie. Od razu pragnę zaznaczyć, że w takiej potrzebie Pacjenta NIE MA NIC ZŁEGO.

  To znaczy, że jeśli doskwiera nam problem małych lub wąskich ust, to naprawdę nie musimy się z tym godzić. Medycyna estetyczna i zabieg z kwasem w usta to dobre rozwiązanie w obu tych sytuacjach 😉

  Kwas w usta – KIEDY go wykonać?

  Przede wszystkim, warto rozważyć kwas w usta wtedy, gdy ich kształt nam nie odpowiada. Tak jak udałabyś się do ortodonty chcąc poprawić wygląd swoich zębów, tak samo możesz udać się do lekarza medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swoich ust.

  Zdecydowanie jednak warto przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować ją z lekarzem. Z doświadczenia wiem, że sami na siebie patrzymy często „w krzywym zwierciadle”. Dlatego dobrze jest, żeby porozmawiać wcześniej z osobą, która takie zabiegi wykonuje i zwyczajnie zapytać o radę. Takie zaufanie między Pacjentem a lekarzem jest bardzo ważne, żeby efekty były jak najlepsze.

  Kwas w usta to zabieg, który ma swoje przeciwwskazania – o których dowiesz się zaglądając do opisu zabiegu 🙂 . Chętnie jednak opowiem Ci tutaj jak wygląda sam zabieg i ile kosztuje.

  Kwas w usta – jak wygląda zabieg?

  Kwas w usta podajemy przy pomocy igły lub specjalnej kaniuli. Technika takiego zabiegu powinna być dobrana do konkretnego Pacjenta i jego potrzeb. Niestety nie możemy z góry (bez konsultacji) ustalić czy np. technika Russian Lips jest dla Ciebie. Ale wiesz co? Nie ma w tym nic złego! Liczy się dobry efekt i Twoje zadowolenie z zabiegu.

  Sam zabieg kwasu w usta trwa tylko kilkanaście minut. Z reguły w gabinetach estetycznych płaci się za 1 ml preparatu (kwasu hialuronowego). Ceny są różne, dlatego PRZESTRZEGAM przed tym, żeby dobrze sprawdzić gabinet oraz produkt, który będzie Ci podawany. Niestety, wielokrotnie widzę próby zaoszczędzenia właśnie na preparacie, co odbija się na zdrowiu i zadowoleniu Pacjenta. Realne ceny za dobrej jakości preparat i zabieg to ok. 1200zł za 1ml preparatu. Z reguły tyle właśnie wystarcza do tego, żeby nadać ustom nowy i pełniejszy wygląd.

  Zabieg kwasu w usta nie jest bardzo inwazyjny (to tylko kilka nakłuć), dlatego czas dojścia do siebie jest krótki. Ponieważ usta są mocno unaczynione, to dość łatwo puchną od nakłuć. Jednak po kilku dniach to ustępuje i możesz cieszyć nowym wyglądem.

  Jak widzicie, kwas w usta to zabieg zdecydowanie warty rozważenia. Dlatego jeżeli myślisz o powiększeniu ust to porozmawiaj ze specjalistą i dowiedz się, co najlepiej zrobić w Twojej sytuacji. Buziaki 😉

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  25.06.2021 Aleksandra

  Bardzo polecam Panią Doktor! :) Fach w ręku, wszystko dokładnie wyjaśnia, odpowiada na każde pytanie, bardzo precyzyjna i dokładna. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. Efekty są widoczne niemalże od razu po zabiegu - w moim przypadku laser z fibryną. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

  26.03.2021 Barbara

  Kolejny raz pełny profesjonalizm,polecam z całego serca.

  06.04.2021 Anna

  "Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Lubie konkrety i tak tez bylo. Czyli zalecenia, co mozna akurat zrobic dobrego dla mojej twarzy.
  Sam przebieg zabiegu bardzo delikatny, o kazdej czynnosci Pani Monika informuje i mozna sie przygotowac. Odnoszczac sie do efektow po 2 tygodniach, coz mozna rzec, jestem bardzo zadowolona. Polecam goraco. Warto cos zrobic dla siebie i tym sie cieszyc."

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".