Przebarwienia na twarzy

Kategoria: Przebarwienia

Przebarwienia na twarzy
Spis treści

  Przebarwienia skóry na twarzy – wstęp

  Przebarwienia na twarzy to sytuacja, kiedy pewne obszary skóry na naszej twarzy mają inny odcień. To problem, który niekorzystnie wpływa na nasz wygląd i komfort. Często przebarwienia na twarzy są tak znaczące, że nie da się ukryć ich pod makijażem. Wtedy na pomoc przychodzi medycyna estetyczna.

  Przebarwienia na twarzy łatwiej i częściej pojawiają się u osób, które mają naczynkową lub trądzikową cerę. Pojawiają się dlatego, że z pewnych przyczyn w niektórych miejscach Twoja skóra mierzy się z nadmiarem melaniny, a w niektórych – mniej. Melanina to taki barwnik dla skóry. W zdrowej i normalnej sytuacji rozkłada się ona równo po całym ciele. Jeżeli coś jest nie tak – powstają przebarwienia na twarzy.

  Skoro ustaliliśmy już czym są przebarwienia skóry, to teraz określmy jakie są przyczyny ich powstawania.

  Przebarwienia na twarzy przyczyny

  Przyczyny przebarwień na twarzy to m.in.:

  • Stany zapalne skóry (np. trądzik różowaty, pospolity, młodzieńczy)
  • Choroby nerek i wątroby
  • Schorzenia genetyczne
  • Ciąża (przebarwienia na twarzy w ciąży)
  • Ekspozycja na światło słoneczne i promieniowanie UV
  • Problemy na tle naczyniowym (cera naczynkowa)
  • Uwarunkowania genetyczne

  Jak widzicie, przyczyn na przebarwienia na twarzy jest całe mnóstwo. To dlatego, że jest wiele sytuacji, które prowadzą do nierównej produkcji melaniny w skórze. W każdym takim przypadku dochodzi do powstawania przebarwień. Niekiedy jest to okresowe (np. przebarwienia na twarzy w ciąży), a niekiedy przekształca się w coś na stałe. Tak jest na przykład w przypadku rumienia, który nieleczony może przekształcić się w poważniejszy problem – trądzik różowaty.

  Jest jednak w tym wszystkim dobra wiadomość. Niezależnie czym spowodowane są przebarwienia na twarzy, można je zredukować lub nawet usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Chcesz dowiedzieć się JAK? Czytaj dalej 🙂

  Przebarwienia na twarzy jak usunąć

  Jeśli zastanawiasz się jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy to mam dla Ciebie dwie informacje – dobrą i złą. Dobra jest taka, że da się to skutecznie zrobić. Zła informacja jest taka, że domowe sposoby możesz odstawić na bok, bo nie zadziałają.

  Najskuteczniejszą metodą na leczenie przebarwień są zabiegi laserowe. Opowiem o nich na przykładzie lasera frakcyjnego, z którego korzystam przy wykonywaniu zabiegów na przebarwienia na twarzy.

  Wiązka lasera może być odpowiednio dostosowana do leczonego problemu. W przypadku przebarwień na twarzy zależy nam na tym, żeby wpłynąć na głębsze warstwy skóry, które zredukują ten problem. Dlatego kluczowe jest dobre określenie parametrów. Kiedy potraktujemy wiązką lasera skórę, zostanie ona zastymulowana i wyrównuje koloryt. Właśnie na takiej równomiernej pigmentacji nam zależy i laser może skutecznie w tym pomóc. Lasery poprawiają wygląd skóry i zmniejszają widoczność przebarwień skórnych.

  Nie stanie się to jednak od razu. Przebarwienia to coś, co można zredukować najlepiej serią, min. 3-5 regularnie powtarzanych zabiegów. Żeby przywrócić równy koloryt trzeba kilkukrotnie potraktować głębsze warstwy skóry takim laserem. Ostateczna ilość zabiegów, które trzeba wykonać zależy od leczonego obszaru i od różnicy w pigmentacji. Ważne jest także jak konkretna skóra Pacjenta reaguje na taki stymulator jakim jest laser.

  Podsumowując, zabiegi laserowe to skuteczna metoda żeby wyleczyć przebarwienia skóry na twarzy. Każdy Pacjent jest inny, dlatego warto skonsultować swój problem z lekarzem i ustalić plan działania 🙂 . Przy okazji, warto zapobiegać powstawaniu przebarwień, stosując codziennie kremy z filtrem UV.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.08.2021 Agnieszka

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty , Pani dr odpowiedziało wyczerpująco na wszystkie moje pytania i pomogła dobrać zabiegi odpowiednie dla skory mojej twarzy .
  Napewno nie będzie to moja ostatnia wizyta .

  26.03.2021 Barbara

  Kolejny raz pełny profesjonalizm,polecam z całego serca.

  18.05.2021 Anna

  Super wizyta polecam!!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".