Przebarwienia u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Przebarwienia u mężczyzn
Spis treści

  Przebarwienia na skórze u mężczyzn – wstęp

  O przebarwieniach możesz mówić wtedy, gdy Twoja skóra nie ma jednolitego koloru na całej powierzchni. Jeśli ta definicja to dla Ciebie niewiele, to przyjrzyj się swojej skórze na twarzy, rękach czy szyi centymetr po centymetrze.

  Prawdopodobnie zobaczysz na niej mniejsze lub większe zmiany barwnikowe. Chodzi o sytuacje, gdzie miejscami jest więcej pigmentu i powstają brązowe plamki, kropki i inne kształty. Pół biedy jeśli musisz się specjalnie przyglądać, żeby znaleźć ten problem u siebie. Jednak u wielu mężczyzn przebarwienia są tak widoczne, że można je zobaczyć z zasłoniętymi oczami, po ciemku i stojąc odwróconym plecami do tej osoby 😛 .

  Dla tych mężczyzn, którym przeszkadza problem przebarwień przygotowałam ten wpis. Dowiecie się tutaj czy przebarwienia to coś, czego trzeba się obawiać, czy będzie ich więcej oraz jak je usunąć. Do dzieła!

  Dlaczego dostajesz przebarwień na skórze?

  Przebarwienia na skórze u mężczyzn powstają wtedy, gdy dochodzi do nieprawidłowej dystrybucji melaniny. Mówiąc po polsku – wtedy, gdy barwnika w skórze jest w jednym miejscu więcej, a w innym mniej. Dlaczego tak się dzieje? W przeważającej większości przypadków przyczyną jest promieniowanie ultrafioletowe.

  Wyobraź sobie, że bierzesz jakąś potrawę i wkładasz ją do mikrofalówki. Promienie z mikrofali działają z każdej strony, aż potrawa zacznie wrzeć, bulgotać, pryskać i nie wiadomo co jeszcze. Podobnie jest z Twoją skórą, kiedy narażasz ją na promieniowanie słoneczne 😀 .

  Oczywiście wszystko to dzieje się dużo wolniej. Często potrzeba całych miesięcy lub lat nieprawidłowej pielęgnacji i braku stosowania kremów z filtrem. Czasami także można wszystko robić źle, a przebarwienia się nie pojawią. To dlatego, że są kolejne rzeczy, które wzmacniają skutki promieniowania UV na Twoją skórę. Należą do nich:

  • Zmiany hormonalne
  • Choroby
  • Stosowane leki (leki światłouczulające)
  • Trądzik, urazy skóry
  • Nieprawidłowa pielęgnacja i kosmetyki

  Dlatego najczęściej przyczyną jest jakaś kombinacja wszystkich tych powyższych cech, która jest adekwatna tylko dla Ciebie. Aby się wystrzec przed kolejnymi przebarwieniami, codziennie stosuj kremy z filtrem UV.

  Za to żeby dowiedzieć się jak usunąć już powstałe przebarwienia – czytaj dalej 🙂 .

  Jak usunąć przebarwienia?

  Przebarwienia na męskiej skórze najlepiej jest usunąć przy pomocy specjalnego lasera medycznego. Cała ta skuteczność i bezpieczeństwo lasera wynika z jego dwóch cech:

  1. Po pierwsze, działa głęboko w skórze – to znaczy, że nie niszczy wszystkiego na swojej drodze i dociera tylko tam gdzie chce tego lekarz wykonujący zabieg.
  2. Po drugie, działa precyzyjnie tam, gdzie trzeba. Taki laser działa na te komórki i problemy, na które powinien i nigdzie indziej. Dzięki temu zdrowa skóra pozostaje nienaruszona.

  Obie te cechy lasera bardzo przydają się przy leczeniu przebarwień. Przy tym problemie laser ma za zadanie dotrzeć do komórki barwnikowej i uszkodzić ją. Dzięki temu zostanie ona wchłonięta przez organizm i zamieniona na nową – zdrową. W efekcie na Twoim ciele będzie coraz mniej i mniej komórek uszkodzonych, a zaczną pojawiać się te, gdzie ilość barwnika jest prawidłowa.

  Jednym słowem – jednolity kolor skóry bez przebarwień jest w zasięgu każdego mężczyzny. Zabiegi laserowe są bezpieczne i skuteczne. Dlatego jeśli doskwiera Ci ten problem – to wiesz co robić 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  27.04.2021 Karolina

  Jak zawsze super, polecam :)

  24.01.2022 Sylwia

  Doktor Monika jest wspaniałym lekarzem, ciepłą i miłą osobą. Cechuje ją pasja do wykonywanej pracy, wiedza i doświadczenie. Przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkich przeciwwskazaniach i zaleceniach po zabiegowych. Piękny gabinet oraz plus za parking i świetny kontakt.

  10.09.2021 Justyna

  Jestem ogromnie zadowolona z przebiegu wizyty oraz z efektów zabiegu. Ogromna wiedza,pełen profesjonalizm.Zdecydowanie polecam .

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".