Przebarwienia

Kategoria: Przebarwienia

Przebarwienia
Spis treści

  Przebarwienia na skórze – dlaczego ja?

  Przebarwienia na skórze powstają wtedy, gdy z jakiegoś powodu dochodzi do nieprawidłowej redystrybucji melaniny w organizmie. Melanina to taki barwnik skóry. Jeżeli coś spowodowało, że w jednym miejscu jest jej więcej, a w innym mniej – mówimy o przebarwieniach na skórze.

  Mówiąc bardziej szczegółowo, są dwa kierunki, jak mogą występować przebarwienia. Jeżeli w danej okolicy skóra jest ciemniejsza to faktycznie nazywamy to „przebarwieniami”. Jeżeli natomiast poszło to w drugim kierunku, czyli skóra jest jaśniejsza, to mówimy o odbarwieniach.

  Tak czy inaczej, absolutnie nie chcemy żeby przebarwienia czy odbarwienia znalazły się na naszej skórze. Podejrzewam jednak, że czytając ten artykuł, taki problem u Ciebie już powstał. Nie martw się – medycyna estetyczna ma skuteczne metody, które radzą sobie z przebarwieniami.

  Najpierw jednak zacznijmy od omówienia przyczyn problemu.

  Przebarwienia przyczyny

  Chciałabym tutaj napisać, że jest jedna przyczyna przebarwień i na pewno to właśnie ona dotyczy Ciebie. Niestety, jest zupełnie odwrotnie. Przebarwienia mają swoje przyczyny bardzo zróżnicowane. Dlatego też wymienimy sobie kilka najpopularniejszych przyczyn przebarwień:

  • Związane z wiekiem
  • Związane z ekspozycją na promieniowanie słoneczne UV
  • Związane z chorobami skóry i przebarwienia pozapalne
  • Związane z przyjmowaniem hormonów (np. antykoncepcji) i zmianami hormonalnymi
  • Związane z alergiami na kosmetyki i stosowane substancje
  • Przebarwienia w ciąży

  Każdy z tych podpunktów można solidnie rozwijać i szukać dalszych, bardziej dokładnych przyczyn na przebarwienia. Jednak prawdopodobnie już teraz domyślasz się, jaka może być główna przyczyna przebarwień u Ciebie.

  Przebarwienia związane z wiekiem powstają z reguły tam, gdzie przez długie lata była ekspozycja na słońce. Czyli: twarz, szyja, dłonie. Ponadto, wraz ze starzeniem się, nasza skóra ma coraz mniej jednorodny koloryt. Szczególnie widać to u osób w podeszłym wieku, które mają przebarwienia i plamy na skórze.

  Przebarwienia spowodowane ekspozycją na światło słoneczne i promieniowanie UV są z tym bardzo mocno powiązane. Nastolatka, która opala się codziennie na słońcu, rzadko zdaje sobie sprawę jak może wyglądać jej skóra za 20 czy 30 lat. Prawda jest taka, że brak ochrony filtrami UVA i UVB powoduje (prędzej czy później) ogromne szkody dla naszej skóry. Nie tylko przebarwienia, ale także choroby skóry czy nawet nowotwory. Dlatego CODZIENNIE należy stosować kremy z filtrem UV.

  Przebarwienia spowodowane chorobami skóry to temat szeroki jak nie wiem co 😉 . To znaczy, że jest wiele chorób, które mogą je powodować zmiany na skórze twarzy czy stany zapalne skóry. Tak wiele, że szkoda nawet wypisywać to w tym artykule. Szczególnie, że rozwiązanie w tym przypadku jest jedno – wizyta u dermatologa. Rozważ ją szczególnie wtedy, gdy przebarwienia powstały nagle, bez wyraźnego powodu.

  Przebarwienia związane z przyjmowaniem hormonów i zmianami hormonalnymi. Produkcja hormonów ma ogromny wpływ na naszą skórę, jej koloryt oraz występowanie przebarwień. Jeśli wraz z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych lub wraz z wejściem w okres przekwitania (zmiany hormonalne) pojawiły się u Ciebie przebarwienia – to znasz już swoją przyczynę.

  Jeśli zmieniłeś niedawno kosmetyki, proszek do prania czy perfumy – być może przebarwienia na skórze u Ciebie są spowodowane właśnie tym. W takiej sytuacji wyeliminuj na chwilę nowy kosmetyk i sprawdź czy to była przyczyna.

  Przebarwienia w ciąży są mocno powiązane z tematem hormonów. To właśnie wtedy organizm kobiety jest jak rollercoaster i wiele może się zdarzyć jeśli chodzi o skórę. Przebarwienia, plamy na skórze i rozstępy to częste problemy kobiet w ciąży. Dobra wiadomość jest taka, że często te zmiany ustępują po porodzie (prędzej lub później).

  Przebarwienia na twarzy i ciele zabiegi

  Krótka piłka – przebarwienia da się zredukować laserem frakcyjnym. Taki laser medyczny ma specjalne właściwości. Po pierwsze, wiązka lasera jest w stanie zadziałać na różne warstwy skóry. Odpowiednio dobrane przez lekarza parametry lasera sprawiają, że wiązka wnika głęboko w skórę. Dzięki temu jest możliwość wyrównania kolorytu i wpłynięcia na dystrybucję melaniny na leczonym obszarze.

  Jeden zabieg z laserem kosztuje kilkaset złotych w zależności od leczonego obszaru. Trwa on krótko (kilkanaście minut) i nie jest bolesny. W efekcie możesz liczyć na odżywienie skóry, jednolity kolor na skórze twarzy i oczywiście usunięcie przebarwień. Dlatego zabiegi laserowe są popularnym i skutecznym sposobem w leczeniu przebarwień.

  Koniecznie jednak muszę coś zaznaczyć. Przebarwienia to NIE JEST łatwy problem do rozwiązania. To znaczy, że nie ustąpi on po jednym zabiegu. Z reguły zabiegi laserowe na przebarwienia wykonujemy w serii 3 – 5 spotkań. Często tyle wystarczy, żeby zredukować ten problem. Jednak każdy Pacjent jest inny i niektórzy mogą potrzebować więcej zabiegów.

  Podsumowując – przebarwienia mają wiele przyczyn i w zasadzie jedną metodę na ich rozwiązanie. Nie odejdą same, a leczone nie odejdą łatwo. Czy w takim razie warto z nimi walczyć? Absolutnie TAK! A w ramach profilaktyki dbać o to, żeby promieniowanie słoneczne nie dopadło nas bez ochrony. Bowiem lepiej jest zapobiegać powstawaniu przebarwień niż je leczyć, prawda? 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Iza

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  29.05.2021 Karolina

  Już jakiś czas temu zaufałam Pani Doktor i regularnie oddaje się w jej ręce. Polecam wszystkim którym zalezy na naturalnym wyglądzie,fachowej poradzie i świetnej atmosferze w gabinecie.

  11.06.2021 Weronika

  Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".