Rozstępy na plecach

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

    Rozstępy na plecach – wstęp

    Rozstępy na plecach pojawiają się bardzo często u kulturystów i osób ćwiczących na siłowni. Jest to spowodowane przyrostem masy mięśniowej. Jeżeli ktoś nie ćwiczy, a pojawiają się rozstępy na plecach, to także jest to spowodowane przyrostem masy… ale tłuszczowej ;). Rozstępy na plecach mogą także dotyczyć osób, które szybko rosną – na przykład w okresie dojrzewania. Co łączy te trzy grupy?

    Jak pewnie się domyślasz, w każdym wymienionym przypadku dochodzi do jakiś ZMIAN w organizmie. I to właśnie te zmiany powodują, że pojawiają się rozstępy na plecach. To znamiona w kształcie warkocza, które ułożone są przy sobie równolegle i występują często w większej ilości. Jeśli rozstępy na plecach powstały niedawno, to będzie charakteryzował je czerwonawy kolor. Jeśli masz je od dawna, będą jasne i białe. Jedno jest pewne – w obu przypadkach będą mocno odróżniać się od zdrowej skóry w okolicy.

    Ze względu na swoje objawy, rozstępy na plecach wyglądają nieestetycznie. Często pojawiają się na dolnej części pleców. Zależy nam, żeby skóra w każdym rejonie była gładka i jednorodna. Rozstępy na plecach zwracają na siebie uwagę tak jak np. blizny. To dlatego, że… SĄ bliznami. Ale o tym za chwilę.

    Przejdźmy do przyczyn problemu i odpowiedzmy sobie dlaczego w ogóle masz rozstępy na plecach.

    Przyczyny powstawania rozstępów – czy to predyspozycje genetyczne?

    Jak powstają rozstępy? Rozstępy na plecach nigdy nie powstają same z siebie. Jeśli borykasz się z problemem, to na pewno COŚ się stało. W jakiś sposób obszar Twoich pleców powiększył się. Na przykład, przybrałeś na wadze, nabrałeś mięśni lub po prostu urosłeś. W każdym przypadku efekt dla Twojej skóry był taki sam. Ta sama skóra, która jeszcze niedawno pokrywała „małe” plecy, teraz musi pokryć większy obszar. Widzisz już problem?

    Nasza skóra może trochę się rozciągać. Taką możliwość dają dwa składniki, które w niej występują – elastyna i kolagen. W wielu przypadkach skóra „dogania” zmiany u człowieka i rozstępy na plecach się nie pojawiają. Jeśli jednak zmiany są szybkie, to skóra może nie nadążyć i pęka.

    Takie zmiany to na przykład:

    • Znaczny wzrost masy ciała
    • Wzrost masy mięśniowej (siłownia)
    • Ciąża i zaburzenia hormonalne

    Wtedy pojawiają się BLIZNY. Tak, rozstępy na plecach to nic innego niż małe blizny o specyficznym kształcie. To znaczy, że problem jest poważniejszy niż mogło Ci się wydawać na początku. Blizn po rozstępach nie usuniesz maścią, maseczką czy kremem z apteki – nie ma na to szans. Możesz co najwyżej lokalnie wyrównać koloryt skóry.

    Niemałą rolę jeśli chodzi o przyczyny powstawania rozstępów na plecach ogrywają predyspozycje genetyczne. „Zły” kod genetyczny sprzyja powstawaniu rozstępów. Najprościej spojrzeć na swoich rodziców. Jeśli mieli ten problem, to u Ciebie też jest duża szansa na powstawanie rozstępów…

    Takie blizny pojawiają się często na dolnej części pleców, ale nie tylko. Jeśli myślisz na poważnie żeby zredukować rozstepy na plecach, to skuteczną opcją są zabiegi medycyny estetycznej.

    Rozstepy na plecach – leczenie rozstępów

    Są trzy rodzaje zabiegów, które można wykorzystać aby leczyć rozstepy na plecach. Osocze bogatopłytkowe, zabiegi z kolagenem, oraz lasery medyczne. Wszystkie trzy zabiegi mają podobny cel końcowy, czyli pomóc tworzyć włókna kolagenowe. Kiedy następuje synteza takich włókien kolagenowych w organizmie, to blizny goją się szybciej i lepiej.

    Wszystkie te metody można ze sobą łączyć. Taka terapia łączona będzie kosztowna i wymagająca zaangażowania, ale z pewnością najskuteczniejsza. Z powodzeniem możesz też stosować jedną metodę, żeby redukować ten problem.

    Osocze bogatopłytkowe to zabieg ze strzykawkami. Najpierw pobiorę od Ciebie niewielką ilość krwi. Później odwiruję ją w specjalnej maszynie, żeby uzyskać życiodajne osocze. Taki preparat podaję igłą w blizny na plecach. Dzięki temu skóra w tym obszarze dostaje tego, co potrzeba żeby mogła się leczyć samodzielnie. Stymuluje to produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za szybkie gojenie się. A to wszystko w 100% naturalnie.

    Zabieg z kolagenem również polega na podaniu substancji igłą w skórę. Jak wspomniałam wcześniej, włókna kolagenowe to składnik, dzięki któremu skóra jest zdrowa i elastyczna. W gabinecie medycyny estetycznej możemy podać ten preparat bezpośrednio w rozstepy na plecach. W efekcie skóra dostanie wystarczająco dużo składników, żeby móc leczyć się z blizn.

    Lasery medyczne to ostatnia, ale zdecydowania warta rozważenia możliwość. Taki laser ma na tyle długą falę, że dociera w głębokie warstwy skóry. Powoduje tam niewielkie uszkodzenia po to, żeby wymusić na organizmie zajęcie się produkcją nowych komórek. To pożądana zmiana, ponieważ nowe komórki mają większy potencjał do odnowy i radzenia sobie z problemami takimi jak rozstepy na plecach. Następuje tam także przebudowa włókien kolagenowych. Efekt? Mniej widoczne blizny, gładsza i jednorodna skóra, zadowolony Pacjent 🙂 .

    Podsumowując, nieestetyczne rozstępy to nie jest coś, z czym musisz funkcjonować do końca życia. Zabiegi medycyny estetycznej i poprawna pielęgnacja pomogą Ci zredukować ten problem i zapobiec powstawaniu rozstępów w przyszłości. Jednym słowem – polecam 🙂 .

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    02.06.2021 Paulina

    "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
    Na pewno będę wracać.

    28.10.2021 Beata

    Dziękuję Pani Doktor :) Napewno odwiedzę gabinet jeszcze nie jeden raz.

    27.04.2021 Karolina

    Jak zawsze super, polecam :)

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".