Rozstępy po ciąży

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

    Rozstępy po ciąży – nie PO, a W TRAKCIE

    Rozstępy po ciąży to jedna z nieprzyjemnych pamiątek po tym wspaniałym czasie. O ile opuchlizna kostek czy poranne mdłości ustępują same – to rozstępy po ciąży same z siebie nie ustąpią. Dlatego w tym wpisie chciałabym opowiedzieć Wam, co możecie zrobić żeby nie zostać z nimi na dobre.

    Po pierwsze, pewnie wiesz dokładnie gdzie i kiedy pojawiły się rozstępy na Twoim ciele. Ten problem estetyczny może dotyczyć takich okolic jak: brzuch, piersi, uda, ramiona, pośladki czy nawet dolnej części pleców. Każda z nas jest inna i każda z nas inaczej reaguje na ciążę. Nie jest wcale powiedziane, że rozstępy w ogóle się pojawią. ALE, jeśli czytasz ten artykuł, to domyślam się, że sama nie miałaś tyle szczęścia…

    Tak naprawdę rozstępy po ciąży pojawiają się… w trakcie ciąży. Dzieje się tak dlatego, że w tym okresie sylwetka kobiety niesamowicie się zmienia. Zyskujemy centymetrów w obrębie brzucha, klatki piersiowej czy bioder. To zupełnie normalne. Jednak nie jest to normalne dla naszej skóry. Jaka jest więc przyczyna rozstępów po ciąży i jak z nimi walczyć?

    Ciąża rozstępy – co je powoduje?

    Ciąża i rozstępy idą ze sobą w parze w bardzo wielu przypadkach. To dlatego, że skóra nie jest gotowa na takie zmiany. Rozstępy w ciąży to znak, że skóra nie wytrzymała i… pękła. Ma ona właściwości rozciągające (ze względu na elastynę i kolagen), ale tylko do pewnego stopnia. Jeżeli zmiany są bardzo gwałtowne – a ciąża to najlepszy przykład – to skóra rozciąga się i powstają blizny.

    Do całej tej sprawy swoje trzy grosze dokłada stan skóry i predyspozycje genetyczne. To znaczy, że niektóre kobiety mają mniej elastyczną skórę z natury. Wtedy nowe rozstępy powstają łatwiej. Są również kobiety elastyczne :), które mimo zmian w sylwetce i na brzuchu nie mają takich problemów w ogóle lub prawie w ogóle.

    W każdym przypadku jednak, w trakcie ciąży warto dbać o jakość skóry na ciele. Często bowiem przyczyniamy się do nich, albo przynajmniej nie zwracamy uwagi na powstawanie rozstępów. Dlatego kluczowe jest, żeby zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała i kondycję skóry. Stosuj dobre kosmetyki, a także pij regularnie dużo wody. Wtedy szansa na rozstępy po ciąży będzie mniejsza.

    A co w sytuacji, gdy rozstępy po ciąży już się pojawiły i potrzeba je usunąć? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi, które oferuje. Ważna informacja jest taka, że są zabiegi, które możesz wykonać w ciąży lub zaraz po ciąży (w trakcie karmienia piersią).

    Usuwanie rozstępów po ciąży

    Rozstępy w ciąży można usunąć na kilka sposobów – to dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to nie jest do końca „usunąć”, a raczej „zredukować”. To dlatego, że rozstępy są bliznami. Kiedy skóra pęka z powodu rozciągnięcia, tworzy się nowa tkanka włóknista, która zasklepia te rany. Taka tkanka świetnie spełnia swoją funkcję, jednak wygląda inaczej niż zdrowa skóra.

    Dlatego, usuwanie rozstępów po czasie ciąży polega na tym, żeby uspójnić zdrową i chorą tkankę. To znaczy tak wpłynąć na tkankę włóknistą, żeby zbytnio się nie wyróżniała. Na szczęście takie dopasowanie w zupełności wystarczy, żeby rozstępy po ciąży były niezauważalne.

    Taki efekt można osiągnąć stosując następujące zabiegi: laser frakcyjny, zabieg z osoczem bogatopłytkowym oraz zabieg z kolagenem.

    Laser frakcyjny to jedna z najlepszych opcji na większość typów rozstępów. To dlatego, że jest bardzo inwazyjny i skutecznie wpływa na głębokie warstwy skóry. Jego głównym zadaniem jest lokalnie uszkodzić stare komórki skóry, żeby zastymulować ją do odnowy. W tym procesie skóra zamienia stare komórki na nowe, przy okazji naprawiając rozstępy po ciąży. Stymuluje on skórę do produkcji kolagenu. Dzięki temu powstają nowe włókna kolagenowe, a rozstępy są mniej widoczne. Zabieg ten można wykonywać w całym okresie ciąży, a także podczas karmienia piersią.

    Osocze bogatopłytkowe to zupełnie naturalny zabieg, doskonały dla młodych matek i osób w ciąży. To dlatego, że podajemy tylko to, co pozyskaliśmy z krwi Pacjenta. Uzyskany preparat jest bogaty w odżywcze czynniki, które są potrzebne skórze w walce z bliznami. Zabiegi z osoczem dają bardzo fajne efekty na rozstępy w ciąży i są bardzo bezpieczne. Na tyle bezpieczne, że można je wykonywać w trakcie ciąży i karmienia piersią!

    Kolagen to zabieg, z którym musimy poczekać aż skończy się karmienie piersią. Nie zmienia to faktu, że jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które walczą z tym problemem. To dlatego, że kolagen jest składnikiem skóry odpowiadającym za gojenie się i elastyczność. Podany w rozstępy po ciąży powoduje, że skóra dostaje sygnał do tego, że powinna się leczyć. Dzięki temu blizny wygładzają się i redukują.

    Podsumowując, jeśli chcemy usunąć rozstępy po czasie ciąży to naprawdę jest z czego wybierać 🙂 . Na pewno warto skonsultować się z lekarzem i wybrać najlepszy zabieg (lub ich kombinację). Z rozstępami po ciąży naprawdę nie warto zwlekać!

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    30.01.2021 Izabela

    Pani doktor jest profesjonalistka w kazdym calu. Ma bardzo szeroka wiedze i znajomosc najnowzszych technik i zabiegow. Jest bardzo uwazna i dokladna i widac, ze naprawde zalezy jej na dobru i zadowoleniu pacjentki. Na pewno skorzystam z jej uslug jeszcze nie raz :)

    25.06.2021 Aleksandra

    Bardzo polecam Panią Doktor! :) Fach w ręku, wszystko dokładnie wyjaśnia, odpowiada na każde pytanie, bardzo precyzyjna i dokładna. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. Efekty są widoczne niemalże od razu po zabiegu - w moim przypadku laser z fibryną. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

    06.08.2021 MM

    Pani Doktor Monika to najwspanialsza osoba, spełniła moje marzenie ! Miałam kilka podejść do powiększania ust , jednak za każdym razem ból nie do wytrzymania… straciłam już nadzieje, aż trafiłam na Panią Doktor! Pomimo mojego wielkiego strachu w końcu mam swoje wymarzone usta. Będę wdzięczna do końca życia i napewno będę stałą bywalczynią w gabinecie :)

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".