Rozstępy po ciąży

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

  Rozstępy po ciąży – nie PO, a W TRAKCIE

  Rozstępy po ciąży to jedna z nieprzyjemnych pamiątek po tym wspaniałym czasie. O ile opuchlizna kostek czy poranne mdłości ustępują same – to rozstępy po ciąży same z siebie nie ustąpią. Dlatego w tym wpisie chciałabym opowiedzieć Wam, co możecie zrobić żeby nie zostać z nimi na dobre.

  Po pierwsze, pewnie wiesz dokładnie gdzie i kiedy pojawiły się rozstępy na Twoim ciele. Ten problem estetyczny może dotyczyć takich okolic jak: brzuch, piersi, uda, ramiona, pośladki czy nawet dolnej części pleców. Każda z nas jest inna i każda z nas inaczej reaguje na ciążę. Nie jest wcale powiedziane, że rozstępy w ogóle się pojawią. ALE, jeśli czytasz ten artykuł, to domyślam się, że sama nie miałaś tyle szczęścia…

  Tak naprawdę rozstępy po ciąży pojawiają się… w trakcie ciąży. Dzieje się tak dlatego, że w tym okresie sylwetka kobiety niesamowicie się zmienia. Zyskujemy centymetrów w obrębie brzucha, klatki piersiowej czy bioder. To zupełnie normalne. Jednak nie jest to normalne dla naszej skóry. Jaka jest więc przyczyna rozstępów po ciąży i jak z nimi walczyć?

  Ciąża rozstępy – co je powoduje?

  Ciąża i rozstępy idą ze sobą w parze w bardzo wielu przypadkach. To dlatego, że skóra nie jest gotowa na takie zmiany. Rozstępy w ciąży to znak, że skóra nie wytrzymała i… pękła. Ma ona właściwości rozciągające (ze względu na elastynę i kolagen), ale tylko do pewnego stopnia. Jeżeli zmiany są bardzo gwałtowne – a ciąża to najlepszy przykład – to skóra rozciąga się i powstają blizny.

  Do całej tej sprawy swoje trzy grosze dokłada stan skóry i predyspozycje genetyczne. To znaczy, że niektóre kobiety mają mniej elastyczną skórę z natury. Wtedy nowe rozstępy powstają łatwiej. Są również kobiety elastyczne :), które mimo zmian w sylwetce i na brzuchu nie mają takich problemów w ogóle lub prawie w ogóle.

  W każdym przypadku jednak, w trakcie ciąży warto dbać o jakość skóry na ciele. Często bowiem przyczyniamy się do nich, albo przynajmniej nie zwracamy uwagi na powstawanie rozstępów. Dlatego kluczowe jest, żeby zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała i kondycję skóry. Stosuj dobre kosmetyki, a także pij regularnie dużo wody. Wtedy szansa na rozstępy po ciąży będzie mniejsza.

  A co w sytuacji, gdy rozstępy po ciąży już się pojawiły i potrzeba je usunąć? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi, które oferuje. Ważna informacja jest taka, że są zabiegi, które możesz wykonać w ciąży lub zaraz po ciąży (w trakcie karmienia piersią).

  Usuwanie rozstępów po ciąży

  Rozstępy w ciąży można usunąć na kilka sposobów – to dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że to nie jest do końca „usunąć”, a raczej „zredukować”. To dlatego, że rozstępy są bliznami. Kiedy skóra pęka z powodu rozciągnięcia, tworzy się nowa tkanka włóknista, która zasklepia te rany. Taka tkanka świetnie spełnia swoją funkcję, jednak wygląda inaczej niż zdrowa skóra.

  Dlatego, usuwanie rozstępów po czasie ciąży polega na tym, żeby uspójnić zdrową i chorą tkankę. To znaczy tak wpłynąć na tkankę włóknistą, żeby zbytnio się nie wyróżniała. Na szczęście takie dopasowanie w zupełności wystarczy, żeby rozstępy po ciąży były niezauważalne.

  Taki efekt można osiągnąć stosując następujące zabiegi: laser frakcyjny, zabieg z osoczem bogatopłytkowym oraz zabieg z kolagenem.

  Laser frakcyjny to jedna z najlepszych opcji na większość typów rozstępów. To dlatego, że jest bardzo inwazyjny i skutecznie wpływa na głębokie warstwy skóry. Jego głównym zadaniem jest lokalnie uszkodzić stare komórki skóry, żeby zastymulować ją do odnowy. W tym procesie skóra zamienia stare komórki na nowe, przy okazji naprawiając rozstępy po ciąży. Stymuluje on skórę do produkcji kolagenu. Dzięki temu powstają nowe włókna kolagenowe, a rozstępy są mniej widoczne. Zabieg ten można wykonywać w całym okresie ciąży, a także podczas karmienia piersią.

  Osocze bogatopłytkowe to zupełnie naturalny zabieg, doskonały dla młodych matek i osób w ciąży. To dlatego, że podajemy tylko to, co pozyskaliśmy z krwi Pacjenta. Uzyskany preparat jest bogaty w odżywcze czynniki, które są potrzebne skórze w walce z bliznami. Zabiegi z osoczem dają bardzo fajne efekty na rozstępy w ciąży i są bardzo bezpieczne. Na tyle bezpieczne, że można je wykonywać w trakcie ciąży i karmienia piersią!

  Kolagen to zabieg, z którym musimy poczekać aż skończy się karmienie piersią. Nie zmienia to faktu, że jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które walczą z tym problemem. To dlatego, że kolagen jest składnikiem skóry odpowiadającym za gojenie się i elastyczność. Podany w rozstępy po ciąży powoduje, że skóra dostaje sygnał do tego, że powinna się leczyć. Dzięki temu blizny wygładzają się i redukują.

  Podsumowując, jeśli chcemy usunąć rozstępy po czasie ciąży to naprawdę jest z czego wybierać 🙂 . Na pewno warto skonsultować się z lekarzem i wybrać najlepszy zabieg (lub ich kombinację). Z rozstępami po ciąży naprawdę nie warto zwlekać!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Iza

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  27.09.2021 Agata

  Doktor Monika to ciepła osoba z dobrym podejściem do pacjenta, Zabieg usuwania lwiej zmarszczki i zmarszczek poprzecznych czoła bezbolesny, a efekt niesamowity. Polecam z całego serca.

  04.05.2021 Magda

  Wszystko super, polecam!

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".