Rozstępy u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Rozstępy u mężczyzn – wstęp

  Jeśli rozstępy kojarzyłeś do tej pory tylko z kobietami w ciąży – to jest to wpis dla Ciebie. Skupiam się w nim wyłącznie na mężczyznach. To dlatego, że – uwaga – ich także dotyczy ten problem!

  Rozstępy to wrzecionowate blizny, które przypominają nacięcia na strukturze skóry. Nie wyglądają one atrakcyjnie i sprawiają, że skóra wygląda niezdrowo. Mogą one się pojawić w różnych miejscach na ciele, na przykład:

  • Plecy
  • Brzuch
  • Uda
  • Pośladki

  I inne – nie ma tu za bardzo ograniczeń 😉 . Rozstępy pojawiają się wtedy, gdy Twoje ciało się zmienia. A konkretniej – gdy rośnie. Są trzy sytuacje w życiu mężczyzny, kiedy rozstępy mogą łatwo się pojawić:

  • Przybranie na wadze
  • Okres dorastania (rozstępy wzrostowe pojawiają się gdy jesteś nastolatkiem)
  • Siłownia i wzrost masy mięśniowej

  Wszystkie te trzy przyczyny powstania rozstępów łączy jedna wspólna cecha – wzrost. Mężczyźni nie zawsze od razu zwracają uwagę na pojawiające się rozstępy. Ale przecież nie po to ćwiczycie na siłowni i budujecie sylwetkę, żeby później jej wygląd pogarszały rozstępy, prawda? 🙂

  Dlatego dzisiaj chciałabym omówić jakie są przyczyny rozstępów i jak je leczyć. SPOILER: medycyna estetyczna ma na to naprawdę skuteczne sposoby.

  Jak powstają rozstępy u mężczyzn?

  Wspomniałam już KIEDY mogą pojawić się u Ciebie rozstępy. Teraz chciałabym wyjaśnić DLACZEGO.

  Twoja skóra zawiera dwa ważne składniki – elastynę i kolagen. To dzięki nim jest ona rozciągliwa i potrafi się leczyć. Rozciągliwość to ważna cecha skóry. Dzięki niej nie pękasz na pół kiedy siadasz 🙂 .

  Ludzki organizm nie jest jednak aż tak genialny, żeby skóra rozciągała się w nieskończoność. Kiedy rośniesz (np. masa mięśniowa lub tłuszcz), to ta sama skóra musi pokryć większy obszar. Jeżeli tempo zmian jest rozsądne, to skóra spokojnie się dostosuje. Jednak często przybieramy na masie tak szybko, że nie jest to możliwe.

  Dlatego jedyne, co skóra może zrobić w takiej sytuacji, to… pęknąć. Rozstępy to właśni mikropęknięcia, które pojawiły się w wyniku wzrostu. Dzielimy je na dwie grupy:

  • Młode – czyli takie, które mają czerwony kolor, swędzą i czasami pieką (do pół roku od powstania). Zdecydowanie łatwiejsze do wyleczenia.
  • Białe – które są jaśniejsze niż otaczająca je skóra. Kolor na biały zmienia się po kilku miesiącach. Trudniejsze w leczeniu.

  Kolejna przyczyna powstawania rozstępów u mężczyzn to genetyka. Niektórzy mężczyźni mają większe predyspozycje do tego problemu. Wtedy niewiele zmiany potrzeba, żeby skóra zaczęła pękać.

  Jak napisałam na samym początku, rozstępy to BLIZNY. Dlatego od razu mówię, że krem na rozstępy z Rossmana za 7,99zł nie pomoże na to, żeby je usunąć 🙂 . To tak, jak byś uważał, że bliznę po skaleczeniu wyleczysz kremem…

  Wbrew temu, co możesz przeczytać w Internecie, niestety nie jest tak pięknie. Rozstępy nie znikną kiedy zmienisz dietę ani posmarujesz je kremem. Jedynymi skutecznymi żeby ograniczyć widoczność rozstępów są zabiegi medycyny estetycznej.

  Usuwanie rozstępów u mężczyzn – zabiegi medycyny estetycznej

  Ważna informacja – leczenie blizn nie jest łatwe. Blizny (niestety) nie znikną po pierwszej wizycie w gabinecie. Za to po 3-5 to całkiem prawdopodobne 🙂 . Ilość zabiegów zależy mocno od rozległości rozstępów.

  W gabinetach estetycznych są trzy metody jak można poradzić sobie z rozstępami. Są to: lasery, osocze bogatopłytkowe oraz kolagen. Z pomocą lekarza można wybrać najlepszą dla siebie, choć uwaga – warto rozważyć terapię łączoną. Terapia łączona to nic innego jak zastosowanie dwóch lub trzech metod na raz. Ponieważ w każdej z nich skóra jest stymulowana w inny sposób, to nie ma możliwości żeby to było „za dużo”. Wręcz przeciwnie, leczenie blizn warto potraktować jako zmasowany atak 🙂 .

  1. Lasery medyczne – to zabieg, który pozwala dotrzeć głęboko w skórę bez żadnych igieł. Wiązka lasera dociera dużo dalej niż widać i tworzy w skórze niewielkie uszkodzenia na ograniczonej przestrzeni. To wywołuje szereg reakcji w organizmie, kiedy to stare komórki skóry są wymieniane na nowe. Nowe komórki mają większy potencjał energetyczny, przez co lepiej goją rozstępy, które masz na ciele.
  2. Osocze bogatopłytkowe – zabieg polega na pobraniu krwi od Pacjenta na początku zabiegu i odwirowaniu jej w specjalnej maszynie (wirówce). Zostaje wtedy samo osocze, bogate w czynniki wzrostu i stymulujące skórę do gojenia się. Takie osocze podajemy igłą tam, gdzie znajdują się rozstępy. Dużą zaletą tego zabiegu jest to, że jest w 100% naturalny i nie daje ryzyka alergii.
  3. Kolagen – jak wspomniałam na początku, kolagen występujący w skórze odpowiada za gojenie się blizn. Kiedy blizny się pojawiają, to szczególne ważne żeby kolagenu było wystarczająco dużo. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej, lekarz podaje taki kolagen w miejsce, gdzie stworzyły się rozstępy. Dzięki temu skóra szybciej się goi.

  Podsumowując, rozstępy u mężczyzn pojawiają się dosyć często. Warto zająć się nimi jak najszybciej od kiedy powstaną. W gabinetach estetycznych mamy skuteczne sposoby jak to zrobić, dlatego zachęcam do kontaktu z lekarzem medycyny estetycznej w Twoim mieście 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  13.01.2022 Katarzyna

  Byłam pierwszy na wizycie u p. dr Moniki i była to też moja pierwsza wizyta z zakresu med.estetycznej. Gabinet jest przepięknie urządzony a p. Doktor przemiła, pełna profesjonalizmu, z chęcią i cierpliwością odpowiadała na każde pytanie. Mimo,że wizyta była przewidziana na 30 minut, byłam prawie godzinę. W "rękach" p.doktor można poczuć spokój i zaufanie. Jeśli kiedyś decyduję się jeszcze na kolejny zabieg,to na pewno u p. Doktor Naprawdę bardzo polecam, to miejsce!!!!

  06.04.2021 Anna

  "Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Lubie konkrety i tak tez bylo. Czyli zalecenia, co mozna akurat zrobic dobrego dla mojej twarzy.
  Sam przebieg zabiegu bardzo delikatny, o kazdej czynnosci Pani Monika informuje i mozna sie przygotowac. Odnoszczac sie do efektow po 2 tygodniach, coz mozna rzec, jestem bardzo zadowolona. Polecam goraco. Warto cos zrobic dla siebie i tym sie cieszyc."

  25.09.2021 Roksana

  Pani Doktor jest bardzo zangarzowana w swoja prace potrafi odpowiedziec na wszelkie pytania i zna się w 101% na tym co robi. Dodatkowo jest przemiła osoba. Bardzo polecam !

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".