Rumień na skórze

Kategoria: Rumień

Rumień na skórze
Spis treści

  Rumień na skórze – czym to grozi?

  Rumień na skórze to coś, co początkowo wygląda uroczo, później zaczyna wkurzać, a na końcu robi prawdziwe problemy dla zdrowia. W której fazie teraz jesteś? 🙂

  Rumień na skórze to zaczerwienienie (zmiana skórna), które powstaje najczęściej na powierzchni skóry twarzy. Taka czerwona twarz to całkiem naturalna reakcja. Jednak rumień skóry jest wtedy, gdy kolor czerwony pozostaje na długo po tym, jak powinien.

  Charakterystycznym objawem jest to, gdy np. wyjdziesz ze znajomymi na zewnątrz w zimie. Niektórzy od razu dostaną rumienia, niektórzy wcale. Spośród tych „czerwonych”, większość wróci szybko do normalnych kolorów. Jedna osoba (na przykład – Ty) będzie czerwona do końca wieczoru. I to właśnie jest rumień na skórze 🙂 .

  Ważna informacja jest taka, że nieleczony rumień może przerodzić się w choroby skóry, na przykład w trądzik różowaty. Jeśli dostrzegasz ten problem u siebie to wiedz, że sam nie ustąpi. Dlatego też warto poznać przyczyny rumienia skóry i zabiegi, które pomogą sobie z nim poradzić. Zainteresowany? Czytaj dalej 🙂 .

  Przyczyny powstawania rumienia

  Rumień skóry jest wtedy, kiedy naczynka krwionośne funkcjonują nieprawidłowo. W Twojej skórze znajduje się sieć naczyń krwionośnych – kanalików – które transportują krew z miejsca na miejsce. W zależności od różnych rzeczy te naczynka mogą się kurczyć lub rozkurczać. Rumień na skórze pojawia się, gdy naczynka rozkurczą się, ale z jakiś powodów nie chcą się skurczyć.

  Główną przyczyną rumienia na skórze jest genetyka. Wiele osób, które posiadają ten problem mają tzw. Cerę naczynkową. Charakteryzuje się ona płytko występującymi naczynkami krwionośnymi o słabych ściankach. Takie naczynka często nie funkcjonują prawidłowo. Ponieważ są blisko pod skórą to jakiekolwiek problemy są szybko widoczne.

  Czyli – mamy geny, cerę naczynkową i problemy z ich funkcjonowaniem. Co jeszcze?

  Na rumień skóry i jego intensywność w dużej mierze mają wpływ czynniki zewnętrzne. Pamiętasz jak wspominałam o wychodzeniu ze znajomymi na zewnątrz w zimie? No właśnie – to jeden z przykładów. Oto jakie są kolejne przyczyny:

  • Gwałtowna zmiana temperatur (mróz, sauna, słońce)
  • Promieniowanie słoneczne UV
  • Pikantne potrawy
  • Alkohol, używki
  • Stres
  • Silne emocje
  • Choroby
  • Przyjmowanie niektórych leków
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry
  • Przebywanie w pomieszczeniu z podwyższoną temperaturą

  Jak widzisz, przyczyn kiedy rumień pojawia się na skórze nie jest mało. W większości przypadków będziemy mówić o jakiejś kombinacji tych przyczyn. Zawsze zachęcam do tego, żeby leczenie rumienia na skórze zacząć właśnie od wyeliminowania przyczyn. Jednak często istnieje potrzeba wyleczenia naczynek, które są uszkodzone. Właśnie w takich zabiegach na rumień skóry specjalizuje się medycyna estetyczna.

  Rumień na skórze zabiegi

  Najlepszym zabiegiem medycyny estetycznej na problem rumienia skóry są lasery medyczne. Wspominałam Wam wcześniej, że rumień na skórze powodują nieprawidłowo działające naczynka. Prawda jest taka, że usuwając przyczyny rumienia (np. mniej stresu), uszkodzone naczynka nie naprawią się same.

  Laserowe leczenie rumienia ma jeden cel. Jego leczenie oznacza żeby „zamknąć” takie naczynka. Co to dokładnie znaczy?

  Przez naczynka przepływa krew – to już wiesz. Dlatego rolą wiązki lasera, którą działamy na rumień skóry jest ograniczyć ten przepływ. Dzięki temu po pewnym czasie to złe naczynko przestanie pracować i zostanie po kilkunastu dniach wchłonięte przez organizm.

  W efekcie tam gdzie kiedyś był rumień skóry, z każdym kolejnym zabiegiem laserowym będzie go mniej 🙂 . Mówię „z każdym kolejnym” ponieważ dla pełnego efektu takie zabiegi należy wykonywać w serii. Warto jednak zająć się tym jak najszybciej, bo rumień na skórze nieleczony będzie tylko się powiększał. Występowanie rumienia będzie coraz rzadsze z każdym wykonanym zabiegiem.

  Mam nadzieję, że tym wpisem wyjaśniłam Ci, że rumień to nie jest wyrok 😉 . Leczeniu rumienia trzeba nadać jednak trochę cierpliwości. Wszystko jest w Twoich rękach, powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Gosia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  02.06.2021 Paulina

  "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
  Na pewno będę wracać.

  30.01.2021 Izabela

  Pani doktor jest profesjonalistka w kazdym calu. Ma bardzo szeroka wiedze i znajomosc najnowzszych technik i zabiegow. Jest bardzo uwazna i dokladna i widac, ze naprawde zalezy jej na dobru i zadowoleniu pacjentki. Na pewno skorzystam z jej uslug jeszcze nie raz :)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".