Rumień na twarzy

Kategoria: Rumień

Rumień na twarzy
Spis treści

  Nagły rumień na twarzy

  Nagły rumień na twarzy może oznaczać więcej niż myślisz. Po pierwsze, to że pojawi się nagle, wcale nie oznacza, że zniknie równie szybko. Po drugie, nieleczony szybko doprowadzi do trudno odwracalnych problemów.

  Nagły rumień na twarzy daje swoje objawy w zaczerwienieniu okolic policzków. Dzieje się tak ze względu na różne impulsy z otoczenia. Na przykład:

  • Gwałtowną zmianę temperatur (ciepło, zimno, sauna itp.)
  • Jedzenie pikantnych potraw
  • Emocje, takie jak złość czy podniecenie
  • Stres
  • Spożywanie alkoholu

  Do tego dochodzi możliwe napięcie i pieczenie skóry, czerwony kolor i krostki. Między innymi w tych przypadkach może u Ciebie pojawić się nagły rumień na twarzy. To całkiem normalne, że podczas takich zdarzeń Twoja twarz robi się bardziej czerwona. Problem pojawia się wtedy, gdy nagły rumień na twarzy nie znika szybko. Wtedy należy się tym zająć pod kątem medycznym.

  Rumień na policzkach i twarzy przyczyny

  Omówmy teraz przyczyny powstawania rumienia. Rumień na policzkach ma swoje przyczyny w nieprawidłowo funkcjonujących naczynkach krwionośnych. Pod wpływem wymienionych wcześniej impulsów naczynka powinny się rozszerzać – to zjawisko typowe. Jednak kiedy impuls przeminie, naczynka powinny się kurczyć do normalnego stanu. Niestety, nie zawsze tak się dzieje.

  W takiej sytuacji najczęściej pojawia się rumień na twarzy. To znaczy, że aby Twoja skóra zmieniła kolor, to poza impulsem naczynka muszą nie pracować do końca dobrze. Dzieje się tak, gdy naczynka krwionośne na policzkach i twarzy mają cienkie ścianki. Są wtedy słabsze i bardziej podatne na nieprawidłową pracę. A także wtedy, gdy znajdują się blisko pod skórą. W takich sytuacjach mówimy o tzw. cerze naczynkowej, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

  Podsumowując, przyczyny rumienia na policzkach i twarzy to przede wszystkim cera i popękane naczynia krwionośne, a później impulsy, które powodują te zdarzenia.

  Nieleczony rumień na policzkach może łatwo przerodzić się w bardziej skomplikowane problemy, takie jak trądzik różowaty. Mówiąc prościej – w pewnym momencie może po prostu przestać znikać z Twojej twarzy, być bardziej uciążliwy i rozłożony na większej powierzchni. Jeśli znalazłbyś wpis na moim blogu na ten temat, to pisałam w nim, że rumień na twarzy często oznacza pierwsze symptomy trądziku różowatego.

  Aby temu zapobiec, warto stosować zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą uporać się z takimi naczynkami i zapobiegną powstawaniu rumienia na policzkach. Cel? Zamknięcie źle funkcjonujących naczyń krwionośnych!

  Rumień na policzku jak się pozbyć

  Pierwszym krokiem aby rumień na policzku zniknął jest usunięcie z Twojego życia impulsów, które go powodują. Takie rzeczy jak alkohol, pikantne potrawy, sauna, czy stresujący styl życia powinny być czym prędzej zmienione. Ograniczy to sytuacje, kiedy rumień może się pojawić. A to moi Drodzy już spora część sukcesu!

  Po drugie – zabiegi estetyczne. Medycyna estetyczna WIE jak zredukować rumień na policzku. Słowo klucz to: „zabiegi laserowe”. Lasery są niezwykle skuteczne w terapii na naczynka pod skórą. Są bezpieczne i nie wymagają nacięć ani nieprzyjemnej rekonwalescencji.

  Koncepcja na leczenie rumienia jest prosta. Rozsiadasz się w wygodnym fotelu, a lekarz stymuluje skórę do poprawy przy pomocy strumienia lasera. Tak to wygląda od zewnątrz. Od środka jest DUŻO ciekawiej!

  Przede wszystkim, przypomnijmy sobie, że celem lasera jest zrobić „coś” z nieprawidłowo działającymi naczynkami. Mówiąc konkretniej – żeby rumień na policzku Cię nie dotyczył, to takie naczynka muszą zostać… zniszczone. Pozbywamy się więc rozszerzonych naczyń. Tylko tyle i aż tyle.

  Wiązka lasera wnika głęboko w warstwy skóry. Odpowiednio ustawiony impuls reaguje z czerwonymi krwinkami, podwyższając temperaturę w okolicy gwałtownie do wysokich poziomów. to powoduje zniszczenie ścianek naczyń krwionośnych. Po kilkunastu dniach naczynie wchłania się, a rumień na policzku nie występuje.

  Im bardziej zaawansowany jest ten problem, tym leczenie laserowe jest bardziej pracochłonne. Dlatego, jeśli dopiero zacząłeś zauważać rumień na twarzy – to nie zwlekaj! Lepiej uporać się z tym problemem teraz niż czekać, aż rumień na twarzy zmieni się w trądzik różowaty i będzie Twoim koszmarem.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  01.02.2022 Ewa

  Do Doktor Moniki chodzę od roku. Cenię bardzo za profesjonalizm, cierpliwość i przede wszystkim za skuteczność w działaniu. Polecam każdemu kto oczekuje naturalnych a jednocześnie zadowalających efektów bez przerysowanych kształtów.

  06.11.2021 Gabriela

  Pani Doktor Monika godna polecenia! Przed zabiegiem wszystko szczegółowo i zrozumiale wytłumaczyła, a sam zabieg przeszedł bezstresowo i w przyjaznej atmosferze:)

  11.09.2021 Manu

  Great professional and treatment resulted exactly as expected. During consultation she detailed all steps and how progression would look over time. We had a follow up session free of charge to make sur I was satisfied with results and to any fixes if necessary
  On a more human aspect, she is kind and friendly, making the whole visit a pleasure moment

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".