Sińce pod oczami

Spis treści

  Sińce pod oczami zabiegi

  Masz sińce pod oczami? W tym artykule wyjaśnię Ci skąd się one biorą, a także pokażę co można z tym zrobić.

  W moim gabinecie żartuję czasami mówiąc, że sińce pod oczami nadają Ci tego zmęczonego i smutnego wyglądu, o którym zawsze marzyłeś. Chyba z takim lokiem może tylko fajnie wyglądać panda…

  Niestety, u człowieka sińce pod oczami sugerują wiele. Zmęczenie, złą dietę, anemię, smutek – you name it. Oczywiście to nie muszą być wcale przyczyny tego problemu u Ciebie. Jednak podświadomie, osoby, które widzą u nas sińce pod oczami właśnie tak sobie mogą pomyśleć.

  W takiej sytuacji wyglądasz po prostu mniej korzystnie i starzej. A jeśli czujesz się świetnie, to chcesz także tak wyglądać, prawda?

  Sińce pod oczami przyczyny – podkrążone oczy vs. naczynia krwionośne

  Sińce pod oczami mogą mieć wiele przyczyn, na przykład:

  • Uwarunkowania genetyczne
  • Starzenie się (utrata tkanki podskórnej w okolicy oczu)
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry
  • Zmęczenie
  • Zła dieta
  • Choroby i przyjmowane leki

  Jeśli chcesz pozbyć się sińców pod oczami, to najlepiej zacząć od ustalenia przyczyn problemu. W przypadku chorób, diety i leków paradoksalnie dość prosto jest skłonić się, że to może być to. Dlaczego? Bo sińców pod oczami niedawno nie było, a teraz już są. Prawdopodobnie też pojawiły się inne objawy. Jeśli cienie są objawem choroby to najlepiej od razu udać się do lekarza prowadzącego i wykonać odpowiednie badania.

  Ja chciałabym się skupić na tych przyczynach mniej oczywistych. Mam na myśli starzenie się i uwarunkowania genetyczne. Jeżeli nic Ci nie dolega, nie jesteś zbytnio zmęczony, a masz sińce pod oczami – to medycyna estetyczna prawdopodobnie może Ci pomóc.

  Sińce pod oczami powstają wtedy, gdy skóra poniżej oczu jest cienka i delikatna. Wtedy naczynka krwionośne, które znajdują się w tej okolicy „przebijają się” przez skórę, tworząc fioletowe cienie. Dostrzegasz w lustrze ich nieestetyczny kolor i dzwonisz do gabinetu medycyny estetycznej 🙂

  To właśnie wtedy dowiadujesz się, że przyczyną sińców pod oczami jest utrata tkanki podskórnej, która blokowała przebijanie tego koloru na zewnątrz. Co więcej, może to być wsparte Twoim kodem genetycznym. Miałeś niewielkie sińce od zawsze? Twoi rodzice mają sińce pod oczami? W takim razie u Ciebie też może się to pojawić.

  Zła wiadomość jest taka, że Ale nie martw się, ten problem da się skutecznie rozwiązać.

  Sińce pod oczami zabiegi

  W gabinetach medycyny estetycznej są przynajmniej dwie metody na redukcję cieni pod oczami. Omówię krótko każdą z nich.

  Mezoterapia na cienie pod oczami Light Eyes – to specjalny zabieg dedykowany temu, żeby rozjaśnić okolicę oczu. Podawany preparat (tzw. mezokoktail) ma wiele składników (m.in. witaminę C), które mają za zadanie nawilżyć skórę w tej okolicy i usunąć niepożądany kolor. Dzięki temu od razu po podaniu go igłą w skórę widzimy pierwsze efekty zabiegu. Cena jednego zabiegu to ok. 400zł. Taką mezoterapię najlepiej jest wykonać min. 3 razy w odstępach jednego miesiąca.

  Osocze bogatopłytkowe to alternatywa do zabiegu Light Eyes oraz… również forma mezoterapii na sińce pod oczami. Mówię, że to „forma mezoterapii”, bo sam zabieg przebiega bardzo podobnie do tego pierwszego. Różni się tylko podawany preparat. W przypadku osocza podajemy, uwaga: osocze 🙂 . Czyli pobieramy niewielką ilość krwi od Pacjenta, oddzielamy z niej osocze i podajemy je igłą w leczoną okolicę. Efekt to jaśniejsza i mocniejsza skóra w tej okolicy. Cena jednego zabiegu z osoczem to ok. 1000zł, a taki zabieg należy wykonać minimum 3 razy.

  Jak widzisz, redukcja cieni i poprawienie skóry wokół oczu są zupełnie osiągalne. Zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej żeby zlikwidować cienie i wzmocnić cienką skórę! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  02.06.2021 Paulina

  "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
  Na pewno będę wracać.

  11.06.2021 Weronika

  Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".