Sucha skóra głowy

Kategoria: Włosy

Spis treści

    Sucha skóra głowy czy to łupież?

    Sucha skóra głowy to problem, który łatwo zignorować. Niestety, nie tak łatwo zignorować konsekwencje, takie jak: pieczenie, swędzenie, słabe włosy czy nawet strupki. Dlatego opowiem Wam jak skutecznie radzić sobie z tym problemem.

    Przede wszystkim, określmy objawy suchej skóry głowy. Najprościej rozpoznać ten problem po tym, ze na Twoich włosach i ubraniu pojawią się białe lub żółte drobinki. Do tego odczujesz pieczenie i swędzenie. Jakość Twoich włosów pogorszy się, będą słabsze i będą częściej wypadać.

    Od razu zaznaczmy, że mimo podobnych objawów, sucha skóra głowy to nie jest łupież. Te dwa problemy są często mylone. Jednak łupież jest wtedy, gdy naskórek na głowie odbudowuje się zbyt szybko. Wtedy ten nadmiar naskórka jest widoczny na skórze i ubraniu. W porównaniu do łupieżu, drobinki z suchej skóry są… bardziej wysuszone 🙂 Są też mniejsze. A nawilżenie skóry przyniesie krótkoterminową ulgę. Dodatkowo, objawy suchej skóry będą pojawiały się i znikały, kiedy łupież i konsekwencje z nim związane nie odejdą jeśli nie będą leczone.

    Czyli co, wystarczy kupić dobrą odżywkę do włosów i ten problem odejdzie? Nic bardziej mylnego!

    Przyczyny suchej skóry głowy

    Określmy najpierw przyczyny tego problemu. Na pewno wiesz, że każdy z nas może mieć różny typ cery. Na przykład, cerę tłustą, sucha czy mieszaną. Pewnie wiesz także jaki jest TWÓJ typ cery, prawda?

    Mimo to, mało kto zwraca uwagę na właściwości na skórze głowy. Jednak to, jaką mamy genetycznie skórę głowy jest równie ważne jak tą na twarzy! Tak samo jak na twarzy, na głowie także znajdują się gruczoły łojowe, które wytwarzają sebum i nawilżają skórę. Zbyt mało wytworzonego sebum oznacza problem. Dlaczego więc organizm może produkować go zbyt mało?

    Tutaj przyczyn jest cała masa. Od temperatury otoczenia, niewłaściwej pielęgnacji, złych kosmetyków, po uwarunkowania genetyczne, dietę, nawodnienie, leki czy choroby. Prawda jest taka, że z żadnego artykułu w Internecie nie dowiesz się jednoznacznie, co powoduje ten problem u Ciebie. Warto jednak przeanalizować swój styl życia i ostatnie zmiany, które w nim zaszły. Jeśli np. zmieniasz i skóra głowy staje się sucha – masz odpowiedź.

    O ile poszukiwanie przyczyn pozostawiam póki co Tobie, to chętnie opowiem Ci o poszukiwaniu rozwiązań 😉 W gabinecie medycyny estetycznej znajdziesz skuteczne sposoby na suchą skórę głowy.

    Jak nawilżyć suchą skórę głowy

    Skoro skóra na Twojej głowie jest sucha, to należy ją nawilżyć. To jest proste, ale wcale nie jest łatwe. Ale Ty pewnie już to wiesz. Skoro znalazłeś się na tej stronie, to pewnie zmiana szamponu na taki z dopiskiem „nawilżający” niewiele pomogła 🙂

    I wcale się nie dziwię. Skóra (nawet na ta głowie) jest o wiele grubsza niż nam się wydaje. Każda warstwa skóry potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i przyjaznego środowiska. Niestety, najczęściej na skórę działamy powierzchownie – stosując np. kremy czy odżywki.

    Dlatego w medycynie estetycznej skupiamy się na metodach, które pomogą skórze głowy od środka. Zabiegi, które są warte rozważenia dla tego problemu to specjalna mezoterapia i osocze bogatopłytkowe.

    Mezoterapia skóry głowy ma jeden cel – nawilżyć skórę głowy. Zabieg polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć igłą w owłosioną skórę głowy. Mezoterapia jest skuteczna z dwóch powodów. Po pierwsze, działają same nakłucia, które mechanicznie stymulują krążenie i pracę gruczołów łojowych. Po drugie, podczas zabiegu podajemy w skórę preparat, który jest specjalną kombinacją składników odżywczych. Dlatego możesz myśleć o tym zabiegu jak o odżywce, ale podawanej prosto w skórę i o wiele większej skuteczności. Nawilżenie skóry głowy przy pomocy mezoterapii daje znakomite rezultaty

    Drugi zabieg to osocze bogatopłytkowe, które wzmacnia cebulki włosów. Sam zabieg wygląda dość podobnie, jednak wyróżnia go podawany preparat. Lecząc suchą skórę głowy wykorzystujemy bowiem osocze, które jest pozyskane z krwi Pacjenta. Cały zabieg jest krótki (do 30min), a w trakcie najpierw pobieramy niewielką ilość krwi, a później pozyskujemy z niej osocze. Właśnie to osocze ma specjalne właściwości dla naszej skóry. Nawilża, odżywia, regeneruje, poprawia kondycję włosów – czyli robi dokładnie to, czego potrzebuje sucha skóra głowy.

    Wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Że chcąc poradzić sobie z tym problemem spokojnie możecie stosować TERAPIĘ ŁĄCZONĄ. To znaczy, na suchej skórze głowy na zmianę wykonywać mezoterapię i osocze. Ponieważ oba zabiegi stymulują i nawilżają skórę na różne sposoby, to nie ma między nimi konfliktu. Dlatego taka terapia łączona to coś, co absolutnie jest do rozważenia z Twoim lekarzem medycyny estetycznej.

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    25.09.2021 Przemek

    Pani dr. Monika jest świetny specjalistą. Dokładnie tłumaczy krok po kroku czego można się spodziewać i jak wygląda zabieg. Bardzo polecam to miejsce.

    28.04.2021 Przemysław

    Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

    26.09.2021 Gabriela

    Pierwszy raz miałam przyjemność wizyty w klinice medycyny estetycznej, właśnie u Pani dr Moniki, która jest profesjonalistką pełną pasji, podczas konsultacji wyjaśniła bardzo dokładnie, jaki będzie najlepszy zabieg dla mojego problemu, opowiedziała o ewentualnych efektach ubocznych i przeciwwskazaniach, a do tego dbała o mój komfort podczas zabiegu, który przeszedł całkowicie bezboleśnie i przyjemnie :) Na pewno to nie moja ostatnia wizyta u Doktor Moniki :)

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".