Sucha skóra twarzy

Spis treści

    Sucha skóra twarzy – uważaj na starzenie się!

    Doskwiera Ci sucha skóra twarzy? Ten wpis jest dla Ciebie. Sucha skóra twarzy może pojawiać się u Ciebie sezonowo (np. w gorące lato lub mroźną zimę), a także towarzyszyć Ci na stałe. Niezależnie od tego jest to spory problem, nie tylko dlatego, że musisz ją nawilżać

    Przede wszystkim, kiedy skóra jest sucha to jest podatna na zniszczenie. Mówiąc dokładniej – na starzenie się. To znaczy, że jeśli nic nie zrobisz z suchą skórą twarzy, to będziesz starzeć się szybciej. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie nawilżenie skóry nadaje jej specjalnych właściwości – takich jak elastyczność i zdolność do odnowy. Jeżeli tego zabraknie (z dowolnego powodu), to droga do starzenia się jest bardzo szybka.

    Doskonale można to zaobserwować na… mężczyznach. Wiesz dlaczego u mężczyzn szybciej pojawiają się np. zmarszczki na czole? Dlatego że ich sucha skóra twarzy nie jest tak dobrze zaopiekowana jak u kobiet. Faceci rzadziej dbają o nawilżenie (omijają krem nawilżający), a co dopiero jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej. Nie chcę tutaj uogólniać – w końcu do gabinetów przychodzi coraz więcej mężczyzn. Problem ten dotyczy obu płci.

    Niestety, wyłącznie pamiętanie o tym żeby nakładać krem na twarz nie wystarczy, żeby sucha skóra twarzy się poprawiła. To dlatego, że kremy działają tylko na wierzchnią (zewnętrzną) warstwę skóry. Gdyby zajrzeć pod mikroskop na to jak wygląda Twoja skóra to zobaczyłbyś, że jest ona dużo grubsza niż się wydaje.

    Na ratunek przychodzą zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologiczne. To one są dużo skuteczniejsze niż jakikolwiek krem do twarzy – nawet ten drogi. Zanim jednak omówimy sobie możliwe zabiegi, to określmy przyczyny skąd bierze się sucha skóra twarzy.

    Sucha skóra twarzy – przyczyny suchej skóry

    Przyczyny suchej skóry twarzy to m.in.:

    • Genetyka (miałeś tak od zawsze i to popularne w Twojej rodzinie)
    • Nieprawidłowa pielęgnacja (korzystasz z nieodpowiednich kosmetyków)
    • Zmiany temperatury (upały, sauna, mrozy)
    • Zbyt częste mycie twarzy (to też może wysuszać skórę)
    • Choroby (np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, choroby tarczycy)
    • Nieprawidłowe złuszczanie się naskórka (np. rogowacenie mieszkowe)

    Jak widzisz, powodów do suchej skóry twarzy jest wiele. Naprawę tego problemu zawsze warto zacząć od usunięcia przyczyny lub choroby, która to powoduje. O ile tylko taka jest. Jeżeli sucha skóra twarzy to problem, który dolega Ci bez szczególnej przyczyny, to warto zwrócić swoją uwagę ku lepszemu nawilżeniu skóry.

    Tak jak wspominałam wcześniej, nawilżenie skóry nie powinno ograniczać się tylko do posmarowania twarzy kremem. Na dowód powiem, że skoro czytasz ten tekst, to zapewne sucha skóra twarzy doskwiera Ci niezależnie jak często stosujesz krem…

    Dlatego, w celu nawilżenia skóry OD ŚRODKA korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie to zabiegi?

    Sucha skóra twarzy zabiegi

    Sucha skóra twarzy to nie jest wyrok. Są dwa sposoby znane medycynie estetycznej, gdzie można skutecznie i bezpiecznie nawilżyć skórę. Mówię „bezpiecznie” nie bez powodu. Jeden z tych zabiegów (osocze) może być stosowany nawet przez kobiety w ciąży!

    Zabiegi, które naprawią suchą skórę twarzy to osocze bogatopłytkowe i mezoterapia. Oba są podobne w wykonaniu. Chodzi bowiem o wykonanie sporej liczby nakłuć i podanie w skórę preparatu. W przypadku mezoterapii jest to tzw. mezokoktajl, czyli mieszanka odżywczych składników, z których skorzysta Twoja sucha skóra twarzy. Taki preparat jest podawany w niewielkiej ilości przy każdym nakłuciu. Najlepiej wybrać preparaty z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki nim przesuszona skóra mocno się nawilży. Niestety, są na rynku preparaty lepsze i gorsze.

    Alternatywą do mezoterapii jest osocze. To zabieg, który z perspektywy Pacjenta wygląda podobnie. No, może poza pobraniem krwi na początku zabiegu… 😉 Chodzi o to, że zamiast koktajlu podajemy osocze bogatopłytkowe od Pacjenta. Dzięki temu zabieg jest w 100% naturalny. Takie osocze ma specjalne właściwości, które odżywiają skórę.

    Te dwa zabiegi to podobny koszt dla Pacjenta. Oba zabiegi warto powtórzyć przynajmniej 3 razy dla pełnego i długotrwałego efektu. W przypadku mezoterapii zachęcam żeby zawsze sprawdzić jaki preparat będzie podawany – najlepsze są te na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. W przypadku osocza warto zapytać w gabinecie ile preparatu zostanie podane w skórę. Im więcej tym lepiej, 5ml to bardzo dobra ilość przy jednym zabiegu.

    Podsumowując, sucha skóra twarzy nie musi być problemem jeśli dobrze zadbamy o odpowiednie nawilżenie skóry. Czy można tą sprawę rozwiązać przed własnym lustrem w łazience? Niekoniecznie. Czy można ją rozwiązać w gabinecie medycyny estetycznej? Jak najbardziej tak.

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    29.05.2021 SK

    very nice, friendly and English speaking doctor:) She listened to me carefully and explained and answered all my questions. I really appreciated her honest behavior, plus she is very natural doctor which made me trust her more. I will definitely choose her for other treatments too.

    25.09.2021 Przemek

    Pani dr. Monika jest świetny specjalistą. Dokładnie tłumaczy krok po kroku czego można się spodziewać i jak wygląda zabieg. Bardzo polecam to miejsce.

    18.02.2021 Marta

    Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".