Trądzik na brodzie

Kategoria: Trądzik

Trądzik na brodzie
Spis treści

  Trądzik na brodzie i żuchwie

  Trądzik na brodzie to problem, który może dotyczyć zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. To zmiany skórne, takie jak: wypryski, ropne pryszcze, krosty czy potocznie syfy na brodzie.

  Trądzik na brodzie powoduje dla chorego dwa zasadnicze problemy. Po pierwsze – stan skóry jest bardzo nieprawidłowy, co prowadzi do nieprzyjemnych objawów (pieczenie, swędzenie, dyskomfort). Po drugie – i pewnie dlatego dzisiaj się tu spotykamy – trądzik na brodzie powoduje niekorzystny wygląd.

  Gwarantuję Ci, że przy zaawansowanym problemie z tego gatunku, Twój rozmówca zamiast zwracać uwagę na Twoją osobę, będzie ściągał wzrok na te nieprzyjemne zmiany. Ale nie martw się! Dobra wiadomość jest taka, że w obecnych czasach trądzik na brodzie daje się wyleczyć.

  Ale zanim o leczeniu, porozmawiajmy przez chwilę o samym problemie. Wyróżniamy trądzik retencyjny i zapalny. Ten pierwszy jest wtedy, gdy skóra wydziela bardzo dużo łoju i w zmianach skórnych pojawia się ropa. Trądzik zapalny to taki, gdzie pojawiają się wypryski na brodzie (mikro stany zapalne). Nieleczone, zostawiają po sobie blizny – tzw. blizny potrądzikowe.

  Trzeba także wspomnieć, że trądzik na brodzie jest chorobą przewlekłą. To znaczy, że nie da się go wyleczyć tu i teraz, w ciągu chwili. Za to, jeśli nie będzie prawidłowo leczony to na zawsze pozostawi na Twojej skórze ślady. Przejdźmy zatem do przyczyn problemu!

  Trądzik hormonalny na brodzie przyczyny

  Jakie są przyczyny powstawania pryszczy na brodzie? W przeważającej większości przypadków, trądzik na brodzie jest spowodowany zmianami hormonalnymi. Dlatego najwięcej osób choruje na niego w okresie dojrzewania, gdy dużo zmienia się w organizmie. Jeżeli problem dotyczy osób dorosłych, to z reguły jest to nawrót choroby z wieku młodzieńczego.

  Główną przyczyną trądziku na brodzie jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Pracę tych gruczołów regulują hormony. Dlatego trądzik pojawia się wtedy, gdy gospodarka hormonalna jest zaburzona – w trakcie dojrzewania, okresu u kobiet, innych chorób itp. Hormony wpływają na gruczoły łojowe, które odpowiadają za nadmierne wydzielanie sebum, co powoduje trądzik.

  Dodatkowo, ten problem ma także swoje źródła w uwarunkowaniach genetycznych. To znaczy, że jeśli starsze pokolenie w Twojej rodzinie miało takie problemy, to u Ciebie zwiększa to szanse. Poza tym, trądzik na brodzie może się uaktywniać w obliczu regularnego stresu, złego stylu życia. Zła dieta i nieprawidłowa pielęgnacja skóry będą nasilać ten problem.

  Dlatego, w obliczu walki z trądzikiem warto zwrócić się do dermatologa, który zaproponuje kierunek leczenia. Następnie, warto wykorzystać możliwości medycyny estetycznej w leczeniu tego problemu.

  Trądzik na brodzie – leczenie

  Dermatolog na wizycie prawdopodobnie zaproponuje maści i leki na trądzik na brodzie. W zależności od odmiany tej choroby oraz jej zaawansowania zostaną wybrane dla Ciebie odpowiednie metody, np. antybiotyki, retinole, kortykosteroidy. Absolutną podstawą w leczeniu tego problemu jest dostosowanie się do wytycznych lekarza.

  Następnie, warto zadbać o to, jaką jakość Twoja skóra ma obecnie. Prawdopodobnie, z powodu zmian trądzikowych, w obszarze brody dzieje się wiele złego. Mam tutaj na myśli zmiany skórne, nadmierną produkcję łoju, stany zapalne, pieczenie i swędzenie. W tej sytuacji, na pomoc przychodzi medycyna estetyczna.

  Są dwa rodzaje zabiegów, które warto zastosować gdy mamy trądzik na brodzie. Czyli: peelingi laserowe i lasery nieablacyjne.

  Peeling laserowy – jest wykonywany przez laser ablacyjny. Taki laser działa na skórę dwojako. Po pierwsze, niszczy naskórek i zachęca skórę do tego, żeby wyprodukowała nowy. Dzięki temu wyrównuje się gospodarka na leczonym obszarze – jest mniej łoju, wyrównany koloryt skóry. Po drugie, taki laser wnika także głębiej w skórę. Pomaga uregulować pracę gruczołów łojowych (mniej łoju), ogranicza zmiany spowodowane przez trądzik i zmniejsza powstawanie zaskórników. Peeling pomaga także w codziennej pielęgnacji twarzy, ograniczając silny łojotok.

  Laser frakcyjny nieablacyjny różni się tym, że nie usuwa naskórka. Podobnie jak laser ablacyjny wnika mocno w skórę i odparowuje wodę z tkanek. Dzięki temu lokalnie i na małą skalę niszczone są komórki w skórze. To zachęca skórę do pracy w kierunku leczenia tego problemu. Dzięki temu możemy liczyć na zagojenie blizn potrądzikowych, usprawnienie pracy gruczołów i ogólne zmniejszenie zmian.

  Ostateczny typ lasera powinien zostać dobrany na konsultacji przez lekarza medycyny estetycznej. Jak widzicie, trądzik na brodzie to nie jest wyrok. Musimy tylko potraktować go poważnie i przejść do systematycznego leczenia. A wtedy – nic już nas nie powstrzyma! 😉

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  16.09.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor. Pełny profesjonalizm i fantastyczna atmosfera, która budzi zaufanie. Dzięki precyzyjnym informacjom do zabiegu podchodzi się bez obaw. Efekt był naprawdę rewelacyjny!

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".