Trądzik na plecach

Kategoria: Trądzik

Trądzik na plecach
Spis treści

  Trądzik na plecach

  Trądzik na plecach to problem, który dotyka ludzi w każdym wieku. Mimo, że jest popularny wśród nastolatków, to w obecnych czasach nikogo nie dziwi, że pojawia się on także u osób dorosłych. Trądzik na plecach potrafi być wstydliwym problemem i wpływać na naszą pewność siebie. A tego przecież nie chcemy!

  Dlatego dzisiaj ustalimy jakie są przyczyny tego problemu. Dodatkowo opowiem Wam jak zredukować objawy i wreszcie jakie zabiegi medycyny estetycznej są najlepsze na trądzik na plecach.

  Na początek krótka informacja. Trądzik może występować na twarzy, plecach i innych miejscach na ciele. Mimo tego, jest to ta sama kategoria zmian. Niezależnie gdzie się pojawia, będziemy walczyli z tym problemem zupełnie podobnie. Jak? Czytajcie dalej żeby się dowiedzieć!

  Trądzik na plecach przyczyny, czyli zła praca gruczołów łojowych

  Mówiąc jednym zdaniem, trądzik na plecach pojawia się wtedy, gdy coś zaburzyło pracę gruczołów łojowych. Mówiąc „coś” mam na myśli przede wszystkim hormony. To właśnie one regulują prace gruczołów łojowych. Natomiast, jest też kilka innych czynników, które mogą poprawiać lub pogarszać sytuację Twojej skóry. Trądzik na plecach ma więc swoje przyczyny w:

  • Nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych (główna przyczyna)
  • Niewłaściwej pielęgnacji cery trądzikowej na skórze pleców
  • Niezdrowej diecie
  • Dużej ilości stresu i obciążenia dla organizmu

  Przy czym dieta, stres, sen, czy źle dobrane kosmetyki wpływają tylko na intensywność tej przewlekłej choroby. Jeżeli jednak dotyczy Cię trądzik na plecach, to nie ominie Cię „prawdziwe” leczenie.

  To znaczy, pierwsze co powinieneś zrobić to udać się do dermatologa. Lekarz potwierdzi, że jest to trądzik na plecach (a nie np. inna dolegliwość), po czym zaproponuje leczenie, które wpłynie na gruczoły łojowe. Absolutnie należy się do niego stosować.

  Po drugie, warto wspomagać swoje leczenie trądziku zabiegami medycyny estetycznej. To one sprawią, że problem się załagodzi i Twoje plecy będą wyglądać po prostu lepiej. Pamiętaj, że jeśli trądzik na plecach nie będzie w ogóle leczony z lekarzem, to sam raczej nie zniknie, a zmiany tylko się pogłębią.

  Przejdźmy zatem do zabiegów medycznych.

  Jak pozbyć się trądziku na plecach

  Wiesz już, że trądzik na plecach to problem niełatwy. Jeżeli jesteś w trakcie zaplanowanego leczenia z dermatologiem, to doskonały czas żeby włączyć do tego także zabiegi medycyny estetycznej. W szczególności mam tutaj na myśli zabiegi laserowe, które są bezpiecznie i skutecznie pomagają „uspokoić” gruczoły łojowe 🙂 . W tym zakresie mamy dwie możliwości:

  Peeling laserowy laserem ablacyjnym– to najskuteczniejsza i najmocniejsza metoda peelingu znana człowiekowi. Dzięki strumieniowi lasera można równo i skutecznie usunąć stary naskórek. W przypadku skóry trądzikowej na plecach to o tyle ważne, że peelingiem redukuje się produkcję łoju i oczyszcza skórę. Dzięki temu skala problemu spowodowana trądzikiem na plecach zmniejsza się. Skóra produkuje mniej łoju, jej koloryt jest lepszy, co poprawia powierzchnię skóry.

  Lasery frakcyjne nieablacyjne – ich głównym zadaniem jest… zniszczyć niewielką ilość komórek w kontrolowany sposób. Lasery robią to dzięki wnikaniu głęboko w skórę i lokalnym odparowaniu wody z tkanek. Kiedy te komórki są niszczone, to w Twojej skórze uruchamia się szereg aktywności dla naprawienia tej sytuacji. Wtedy, „przy okazji” naprawia się także skóra trądzikowa.

  Domowe sposoby w przypadku trądziku pospolitego na plecach odstawiłabym na drugi plan. To choroba przewlekła, więc priorytet należy położyć na leczenie i odpowiednią pielęgnację pod okiem lekarza.

  Na koniec dodam, że lekarz na konsultacji z medycyny estetycznej na pewno oceni, czy mierzymy się ze świeżym trądzikiem czy z bliznami potrądzikowymi. Jeżeli to świeży trądzik na plecach, to mają zastosowanie te rzeczy, o których wspominałam powyżej. Jeżeli leczymy blizny trądzikowe, to trzeba na te zmiany patrzeć jak na każde inne blizny. Wtedy rodzaje zabiegów są nieco inne.

  Podsumowując – trądzik na plecach leczyć warto. Jeżeli dotyczy Cię ten problem to udaj się do lekarza (lekarzy) i załatw tą sprawę raz na zawsze 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  03.02.2021 Bartosz

  Pełen profesjonalizm - szczegółowo omówiony zabieg i prowadzone działania - efekt zadowalający - polecam każdemu kto ma problem z bliznami.

  22.05.2021 Renata

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".