Trądzik różowaty

Kategoria: Trądzik

Trądzik różowaty
Spis treści

  Objawy trądziku różowatego

  Od razu przechodzimy do rzeczy! Objawy trądziku różowatego to:

  • Rumień (zaczerwienienie skóry twarzy w różnych sytuacjach)
  • Widoczne naczynka krwionośne na skórze twarzy
  • Czerwone grudki i krostki na twarzy (często ze swędzeniem, które im towarzyszy)
  • Nacieki i guzy (w zaawansowanym stadium)

  Ale od początku 🙂 . Trądzik różowaty to schorzenie, które powoduje, że nasza twarz robi się czerwona. Wywoływać mogą to różne impulsy z otoczenia, na przykład spożywane potrawy lub emocje. W najbardziej łagodnym stadium dostrzegamy zaczerwienienie, ale nic poza tym. Czyli, że objawy trądziku różowatego są drobne i nie należy się nimi przejmować? Absolutnie NIE!

  Im dłużej trądzik różowaty jest zostawiony samemu sobie, tym bliżej do tych „cięższych” objawów, które wymieniłam powyżej. Mówiąc w skrócie – nikomu ich nie życzę. Prawda jest taka, że trądzik różowaty nie jest łatwym problemem do wyleczenia.

  Aby zapewnić sobie jak największe szanse na wygranie z tym problemem, powinieneś zrobić dwie rzeczy:

  1. Najpierw udaj się do dermatologa – on zaproponuje pierwszą ścieżkę działania. Przepisze leki i zasugeruje co możesz zrobić w Twojej konkretnej sytuacji
  2. Rozważ zabiegi medycyny estetycznej – kiedy już ustalisz wstępny plan leczenia, zdecydowanie warto myśleć o dołożeniu do terapii zabiegów laserowych. To one sprawią, że widoczne problemy znikną jak najszybciej.

  Medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody na to, jak zredukować lub usunąć trądzik różowaty. Warto jednak już teraz powiedzieć, że objawy trądziku różowatego to nie jest kaszka z mleczkiem. Nawet w gabinecie medycyny estetycznej. Najpierw jednak ustalmy, jakie trądzik różowaty ma przyczyny.

  Trądzik różowaty przyczyny

  Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry, która najczęściej dotyka cery naczynkowej. Szukając przyczyny trądziku różowatego od razu Cię zaskoczę. NIE MA potwierdzonej przyczyny, co powoduje tą chorobę. Przyjęło się twierdzić, że jest to przypadłość o podłożu genetycznym. Dlatego jeśli trądzik różowaty występował u Twojej mamy lub taty, to jesteś w grupie ryzyka.

  Dodatkowe przyczyny, które mogą powodować trądzik różowaty to m.in.:

  • Przyjmowanie sterydów
  • Zaburzenia funkcjonowania naczyń krwionośnych (w tym nieleczony rumień)
  • Zaburzenia hormonalne
  • Duża ilość stresu

  Oczywiście trądzik różowaty może mieć różne stopnie zaawansowania. Od takiego, który pojawia się na chwilę i okazjonalnie (np. gdy zjesz coś ostrego), aż po silne zmiany, które opisywałam w objawach powyżej. Jednak to nie katalogowanie zmian jest ważne, a wyleczenie tego problemu, prawda?

  Trądzik różowaty zabiegi – jak wygrać z trądzikiem różowatym?

  Od razu wspomnę, że poza zabiegami medycyny estetycznej, warto prowadzić leczenie trądziku różowatego wspólnie z dermatologiem. Może on zaproponować np. antybiotyki, metronidazol czy kwas azelainowy. Warto także wyeliminować przyczyny problemu, kiedy trądzik różowaty pojawia się na Twojej skórze (np. ostra dieta).

  Kiedy już to zrobimy, to ZDECYDOWANIE warto rozważyć zabiegi laserowe. W zakresie objawów trądziku laserowego mamy do wyleczenia dwie rzeczy:

  1. Usuwanie przebarwień, gdy wiązka lasera jest tak ustawiona, żeby eliminowała złą dystrybucję czerwonych krwinek, które odpowiadają za przebarwienia.
  2. Zamykanie naczynek, gdzie wiązka lasera ma za zadanie usunąć nieprawidłowo funkcjonujące naczynka krwionośne na twarzy. Dzięki temu nie będą one „otwierać się” i powodować objawów

  Dodatkowo, na trądzik różowaty należy leczyć także peelingami skóry. Te najskuteczniejsze to peelingi laserowe, przy użyciu lasera frakcyjnego.

  W zależności od wyglądu trądzika różowatego na Twojej twarzy, wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej określicie plan leczenia. Lasery medyczne to skuteczne i bezpieczne metody, które potrafią ograniczyć ten problem i nie doprowadzić do najgorszych objawów. Dlatego, poza konsultacją dermatologiczną, warto rozważyć także rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej. W leczeniu trądziku różowatego powinieneś traktować to raczej jako maraton, a nie sprint. Dobra wiadomość jest taka, że oba typy wyścigów w końcu mają swoją metę 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  11.08.2021 LR

  To juz moja kolejna wizyta u Pani Doktor Moniki. Swietny specjalista z zaangazowaniem i swietnym podejsciem do pacjenta. Dziekuje i polecam:-)

  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  22.05.2021 Zofia

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".