Usuwanie blizn

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Usuwanie blizn – laserowe czy inne?

  Usuwanie blizn to NIE JEST kaszka z mleczkiem. Nie dla lekarza medycyny estetycznej, a tym bardziej w zwykłych warunkach domowych 🙂 .

  Zaczęłam tak „na ostro”, ponieważ wśród Pacjentów problem blizn jest często niedoszacowany. Myślimy, że zabiegi takie jak botoks czy wypełniacze to te najtrudniejsze i najbardziej inwazyjne. A co jeśli powiem Ci, że laserowe usuwanie blizn to dużo większy kaliber?

  Zanim się z tego wytłumaczę, to zacznijmy od samej koncepcji usuwania blizn. To temat bardzo szeroki. Jako przykład zobaczcie jak wiele mamy rodzajów blizn:

  • Blizny mogą być niedojrzałe (młode) i dojrzałe (stare)
  • Blizny mogą być prawidłowo zagojone lub nie (np. blizny przerostowe)
  • Blizny mogą być z wypadku, po stanach zapalnych, chirurgiczne
  • Blizny mogą być wypukłe, wklęsłe itp.

  Zobaczcie jak wiele kombinacji wynika z powyższych punktów. Chcę przez to powiedzieć, że usuwanie blizn nie jest tak proste, jak możesz wyczytać na popularnych portalach internetowych 🙂 .

  Także jeśli chodzi o laserowe usuwanie blizn, to nie zawsze wyczerpuje temat. Lasery frakcyjne, których używamy w medycynie estetycznej są bardzo skuteczne, ale nie zawsze adekwatne do problemu.

  Dlatego, w dalszej części wpisu omówię laserowe usuwanie blizn, a także inne (równie wartościowe) metody.

  Usuwanie blizn laserem – czy są alternatywy?

  Jak wspomniałam, usuwanie blizn laserem to jedna z możliwości. Najlepszym wariantem jeśli chodzi o lasery są tzw. Lasery frakcyjne. Taki laser ma bardzo ciekawy sposób działania, dlatego chętnie Ci o tym opowiem 🙂 .

  Odpowiednio ustawiony laser frakcyjny generuje wiązkę, która potrafi przeniknąć głęboko w skórę. To bardzo dobrze, bo dzięki temu może działać tam, gdzie jest potrzebna.

  Działanie na skórę jest proste. Wiązka lasera reaguje z wodą i bardzo szybko ją odparowuje. Przy tym procesie okoliczne komórki niszczą się na małą skalę. Dzięki temu skóra jest motywowana do rozpoczęcia procesu leczenia na nowo. Czyli – laser stymuluje skórę, żeby dalej goiła się w miejscu blizny! Dzięki aktywacji tkanki podskórnej następuje przebudowa blizny, co skutecznie ukrywa uszkodzenia skóry.

  Zabiegi laserem frakcyjnym są skuteczne w usuwaniu blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych i wszystkich innych. Co lepsze, mają one minimalne ryzyko powikłań. O ile usuwanie blizn laserem to często najlepszy zabieg na bliznę Pacjenta, to jest jedno ALE. Nie jest to metoda jedyna. Jeśli z jakiś powodów mamy przeciwwskazania do lasera, bądź blizna nie daje się wyleczyć tym sposobem to warto sięgnąć po alternatywy. Czyli – fibrynę bogatopłytkową oraz zabieg z kolagenem.

  Laserowe usuwanie blizn cena

  Wróćmy jednak na chwilę do ceny i tego ile kosztuje laserowe usuwanie blizn. Z reguły jeden zabieg to koszt kilkuset złotych. Przy czym, aby faktycznie wyleczyć bliznę na pewno potrzebna będzie seria zabiegów. Można myśleć o 3-5 zabiegach i kontrolować postępy z lekarzem medycyny estetycznej.

  A co z alternatywami? Zabieg z fibryną bogatopłytkową może być równie skuteczny, co laser. Fibryna ma także tą zaletę, że jest pozyskiwana od Pacjenta. To znaczy, że zabieg jest w 100% naturalny. Do tego stopnia, że może wykonywany u kobiet w ciąży. Dlatego – jeśli czekasz z leczeniem blizn na „ten odpowiedni moment” to lepiej nie czekać, tylko przyjść na fibrynę 🙂 . Fibryna kosztuje porównywalnie do lasera (ew. jest nieco droższa).

  Kolagen to trzecia opcja na liście w leczeniu blizn. Ponieważ skóra potrzebuje kolagenu, szczególnie kiedy ma miejsce usuwanie blizn, to my ten kolagen podajemy igłą. Dzięki temu uzupełniamy zapasy potrzebne, żeby usuwanie blizn przebiegało bez zarzutu. Zabieg z kolagenem nie jest na pewno popularniejszy, choć przynosi bardzo dobre rezultaty.

  Co więcej, DOSKONAŁYM pomysłem jeśli chodzi o usuwanie blizn jest połączenie wszystkich trzech metod. Czyli zastosowanie terapii łączonej. Kolagen, fibryna i lasery działają na skórę w różny sposób. Dlatego, z powodzeniem możemy połączyć te zabiegi. Plusem jest to, że to zdecydowanie najlepsze podejście, żeby szybko i sprawnie rozprawić się z bliznami. Minusem jest to, że takie usuwanie blizn będzie terapią kosztowną.

  Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedziałeś się co nieco o bliznach. Jeżeli masz taką wartą usunięcia – umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  07.08.2021 Iwona

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki."

  06.05.2021 Izabela

  "Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Lubie konkrety i tak tez bylo. Czyli zalecenia, co mozna akurat zrobic dobrego dla mojej twarzy.
  Sam przebieg zabiegu bardzo delikatny, o kazdej czynnosci Pani Monika informuje i mozna sie przygotowac. Odnoszczac sie do efektow po 2 tygodniach, coz mozna rzec, jestem bardzo zadowolona. Polecam goraco. Warto cos zrobic dla siebie i tym sie cieszyc."

  09.07.2021 Monika

  Jestem po drugiej wizycie u Pani dr Moniki, czuję się bardzo zaopiekowana, widzę duże zmiany w wyglądzie po zabiegu wykonanym na pierwszej wizycie ( botoks), zaplanowane przez Panią Doktor leczenie jest skuteczne, po zabiegu nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych, polecam serdecznie

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".