Usuwanie blizn

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Usuwanie blizn – laserowe czy inne?

  Usuwanie blizn to NIE JEST kaszka z mleczkiem. Nie dla lekarza medycyny estetycznej, a tym bardziej w zwykłych warunkach domowych 🙂 .

  Zaczęłam tak „na ostro”, ponieważ wśród Pacjentów problem blizn jest często niedoszacowany. Myślimy, że zabiegi takie jak botoks czy wypełniacze to te najtrudniejsze i najbardziej inwazyjne. A co jeśli powiem Ci, że laserowe usuwanie blizn to dużo większy kaliber?

  Zanim się z tego wytłumaczę, to zacznijmy od samej koncepcji usuwania blizn. To temat bardzo szeroki. Jako przykład zobaczcie jak wiele mamy rodzajów blizn:

  • Blizny mogą być niedojrzałe (młode) i dojrzałe (stare)
  • Blizny mogą być prawidłowo zagojone lub nie (np. blizny przerostowe)
  • Blizny mogą być z wypadku, po stanach zapalnych, chirurgiczne
  • Blizny mogą być wypukłe, wklęsłe itp.

  Zobaczcie jak wiele kombinacji wynika z powyższych punktów. Chcę przez to powiedzieć, że usuwanie blizn nie jest tak proste, jak możesz wyczytać na popularnych portalach internetowych 🙂 .

  Także jeśli chodzi o laserowe usuwanie blizn, to nie zawsze wyczerpuje temat. Lasery frakcyjne, których używamy w medycynie estetycznej są bardzo skuteczne, ale nie zawsze adekwatne do problemu.

  Dlatego, w dalszej części wpisu omówię laserowe usuwanie blizn, a także inne (równie wartościowe) metody.

  Usuwanie blizn laserem – czy są alternatywy?

  Jak wspomniałam, usuwanie blizn laserem to jedna z możliwości. Najlepszym wariantem jeśli chodzi o lasery są tzw. Lasery frakcyjne. Taki laser ma bardzo ciekawy sposób działania, dlatego chętnie Ci o tym opowiem 🙂 .

  Odpowiednio ustawiony laser frakcyjny generuje wiązkę, która potrafi przeniknąć głęboko w skórę. To bardzo dobrze, bo dzięki temu może działać tam, gdzie jest potrzebna.

  Działanie na skórę jest proste. Wiązka lasera reaguje z wodą i bardzo szybko ją odparowuje. Przy tym procesie okoliczne komórki niszczą się na małą skalę. Dzięki temu skóra jest motywowana do rozpoczęcia procesu leczenia na nowo. Czyli – laser stymuluje skórę, żeby dalej goiła się w miejscu blizny! Dzięki aktywacji tkanki podskórnej następuje przebudowa blizny, co skutecznie ukrywa uszkodzenia skóry.

  Zabiegi laserem frakcyjnym są skuteczne w usuwaniu blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych i wszystkich innych. Co lepsze, mają one minimalne ryzyko powikłań. O ile usuwanie blizn laserem to często najlepszy zabieg na bliznę Pacjenta, to jest jedno ALE. Nie jest to metoda jedyna. Jeśli z jakiś powodów mamy przeciwwskazania do lasera, bądź blizna nie daje się wyleczyć tym sposobem to warto sięgnąć po alternatywy. Czyli – fibrynę bogatopłytkową oraz zabieg z kolagenem.

  Laserowe usuwanie blizn cena

  Wróćmy jednak na chwilę do ceny i tego ile kosztuje laserowe usuwanie blizn. Z reguły jeden zabieg to koszt kilkuset złotych. Przy czym, aby faktycznie wyleczyć bliznę na pewno potrzebna będzie seria zabiegów. Można myśleć o 3-5 zabiegach i kontrolować postępy z lekarzem medycyny estetycznej.

  A co z alternatywami? Zabieg z fibryną bogatopłytkową może być równie skuteczny, co laser. Fibryna ma także tą zaletę, że jest pozyskiwana od Pacjenta. To znaczy, że zabieg jest w 100% naturalny. Do tego stopnia, że może wykonywany u kobiet w ciąży. Dlatego – jeśli czekasz z leczeniem blizn na „ten odpowiedni moment” to lepiej nie czekać, tylko przyjść na fibrynę 🙂 . Fibryna kosztuje porównywalnie do lasera (ew. jest nieco droższa).

  Kolagen to trzecia opcja na liście w leczeniu blizn. Ponieważ skóra potrzebuje kolagenu, szczególnie kiedy ma miejsce usuwanie blizn, to my ten kolagen podajemy igłą. Dzięki temu uzupełniamy zapasy potrzebne, żeby usuwanie blizn przebiegało bez zarzutu. Zabieg z kolagenem nie jest na pewno popularniejszy, choć przynosi bardzo dobre rezultaty.

  Co więcej, DOSKONAŁYM pomysłem jeśli chodzi o usuwanie blizn jest połączenie wszystkich trzech metod. Czyli zastosowanie terapii łączonej. Kolagen, fibryna i lasery działają na skórę w różny sposób. Dlatego, z powodzeniem możemy połączyć te zabiegi. Plusem jest to, że to zdecydowanie najlepsze podejście, żeby szybko i sprawnie rozprawić się z bliznami. Minusem jest to, że takie usuwanie blizn będzie terapią kosztowną.

  Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi dowiedziałeś się co nieco o bliznach. Jeżeli masz taką wartą usunięcia – umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  02.06.2021 Paulina

  "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
  Na pewno będę wracać.

  11.08.2021 LR

  To juz moja kolejna wizyta u Pani Doktor Moniki. Swietny specjalista z zaangazowaniem i swietnym podejsciem do pacjenta. Dziekuje i polecam:-)

  05.02.2021 MK

  Polecam Panią Doktor, to już kolejna moja wizyta, tym razem zdecydowałam się na ostrzykiwanie ust. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu i efektu finalnego. Polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".