Usuwanie rozstępów

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

    Laserowe usuwanie rozstępów – czy go potrzebujesz?

    Usuwanie rozstępów to temat, który jest bardzo często bagatelizowany. Ktoś, kto mierzy się z tym problemem i szuka informacji na ten temat w Internecie, może się szybko… przejechać. Jak?

    Chodzi o to, że rozważając usuwanie rozstępów możemy natknąć się na porady takie jak: zmiana diety, nawilżanie skóry, czy maści na rozstępy. Prawda jest jednak nieco bardziej brutalna. Jednym słowem – to nie zadziała. Ale po kolei.

    Rozstępy to wrzecionowate pasma ścieńczałej skóry, czyli blizny 😉 Rozstępy tworzą się wtedy, gdy Twoja skóra się rozciąga. Przyczyny powstawania rozstępów to na przykład:

    • Ciąża
    • Wzrost wagi
    • Szybki przyrost masy mięśniowej
    • Dojrzewanie (wzrost)

    Usuwanie rozstępów może być potrzebne w rejonach takich jak: plecy, brzuch, uda, piersi, pośladki. Czyli generalnie – prawie wszędzie. Odpowiadając na pytanie czy go potrzebujesz, jednym słowem: TAK.

    Jeśli nie zdecydujesz się na usuwanie, to ten problem sam nie zniknie. To prawda, że świeże rozstępy są bardziej widoczne (czerwony kolor) niż te starsze (jasny kolor). Zapewniam Cię jednak, że jasne też będą widoczne i nieestetyczne.

    Jeżeli masz tendencje do powstawania rozstępów to pamiętaj także o profilaktyce. Dzięki temu nowe zmiany nie będą powstawać. Głównie mam na myśli nawilżenie skóry od zewnątrz (kremy, balsamy) oraz od środka (pij dużo wody).

    Najpopularniejszą metodą na ten problem jest laserowe usuwanie rozstępów. O tym (i o alternatywach) będę opowiadać w tym wpisie 🙂 .

    Zabieg laserowego usuwania rozstępów – kiedy?

    Co ważne, rozważając usuwanie rozstępów należy zrobić to prędzej niż później. Chodzi o to, że dużo łatwiej jest zredukować ich widoczność zanim staną się „stare”. Szczególnie kieruję ten przekaz do kobiet w ciąży. Drogie Panie: nie musicie czekać do porodu, ani do zakończenia karmienia piersią, żeby zrobić usuwanie rozstępów! *Choć w tym przypadku laserowe usuwanie rozstępów musimy odłożyć na później i skupić się na alternatywach* 😉 .

    Laserowe usuwanie rozstępów, o którym głównie będę tutaj pisać, jest możliwe do zrobienia jak tylko rozstępy się pojawią. Tak właściwie, to jest to najlepszy moment. Dużo łatwiej jest odwrócić te zmiany w gabinecie medycyny estetycznej w pierwszych 6 miesiącach od powstania tego problemu.

    Chciałabym też wspomnieć, że usuwanie rozstępów w rzeczywistości nie wygląda tak różowo, jak próbują nam wmówić to reklamy maści na rozstępy. Rozważając zabiegi medycyny estetycznej na ten problem, powinieneś przygotować się na serię zabiegów – niezależnie od rodzaju zabiegu, który wybierzecie z lekarzem. Dlaczego?

    Dlatego, że rozstępy to BLIZNY. Często dopóki nie zmierzymy się z tym problemem na swojej własnej skórze, myślimy że rozstępy to nic wielkiego. Niestety, niewiele różnią się one w strukturze od np. blizny po operacji. Na tyle niewiele, że metody leczenia w obu przypadkach są dokładnie takie same.

    Podsumowując – kiedy należy zrobić laserowe usuwanie rozstępów? Jak najszybciej i kiedy tylko jest taka potrzeba.

    Którą metodę wybrać do zabiegu usuwania rozstępów?

    Laserowe usuwanie rozstępów to skuteczna (choć niejedyna) możliwość pozbycia się tego problemu. W gabinetach estetycznych bardzo często przychodzą do mnie Pacjenci z tym problemem. I wiecie co im mówię?

    Po pierwsze, że przyjście do gabinetu to była dobra decyzja. Po drugie, że rozstępy nie znikną od razu, ale bardzo szybko zaobserwujemy poprawę. Po trzecie, że laserowe usuwanie rozstępów można połączyć z osoczem bogatopłytkowym i kolagenem.

    Sam zabieg laserowy ma dość ciekawy sposób działania. Wiązka lasera dociera do głębokich warstw skóry i lokalnie uszkadza komórki. To stymuluje organizm do tego, żeby stworzył nowe – zdrowsze. Nowe komórki są silniejsze i mogą lepiej się regenerować. Dzięki temu rozstępy maleją, skóra staje się gładsza i jednorodna. Tak właśnie wygląda laserowe usuwanie rozstępów.

    Często ten zabieg łączymy także z osoczem bogatopłytkowym lub/i kolagenem. Chodzi o to, żeby jeszcze mocniej wesprzeć skórę w leczeniu blizn. Osocze pozyskane od Pacjenta doskonale odżywia skórę w uszkodzonej okolicy. Właśnie zabieg z osoczem można wykonywać w ciąży i w trakcie karmienia! Jak widzicie, nie zapomniałam o Was 🙂

    Z kolei zabieg z kolagenem powoduje, że do skóry dostarczona jest wystarczająca ilość kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry odpowiadającym za regenerację. Preparat podajemy igłą w skórę tam, gdzie pojawiają się blizny. Dzięki temu mamy pewność, że jest tam wystarczająco dużo kolagenu i włókna kolagenowe będą się odbudowywać.

    Taka terapia łączona (usuwanie rozstępów laserem + osocze + kolagen), o której mówię jest zdecydowanie najlepszym sposobem na usuwanie rozstępów. Skóra jest stymulowana na różne sposoby, a to daje największe szanse na rozwiązanie problemu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – skonsultuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej 🙂 .

    O zabiegu laserowego usuwania rozstępów dowiesz się więcej klikając na nazwę proponowanego zabiegu na górze strony.

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    27.11.2021 Paulina

    Gorąco polecam, fantastyczne i profesjonalne podejście do pacjenta :)

    18.02.2021 Marta

    Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

    16.06.2021 Marcin

    Polecam

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".