Wolumetria policzków

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Wolumetria policzków bez użycia skalpela

  Wolumetria policzków to dodanie objętości (wypełnienie) obszaru policzków na wysokości kości jarzmowej. To zabieg konieczny i pożądany do tego, żeby przywrócić twarzy korzystny wygląd, który został zaburzony starzeniem się skóry. Właśnie wolumetria policzków jest często dobrym kierunkiem aby poprawić obszar także poniżej ust – taki jak zmarszczki nosowo wargowe i zmarszczki marionetki.

  Wolumetria (z angielskiego volume – objętość) to zabieg medycyny estetycznej, który polega właśnie na dodaniu objętości w obszarze zabiegowym. Dzięki wolumetrii policzków możemy przywrócić utraconą objętość na twarzy, usunąć zmarszczki i po prostu wyglądać lepiej i młodziej.

  Ten zabieg wykonujemy przy pomocy igły i odpowiedniego preparatu (wypełniacza). Dzięki temu całość trwa kilkanaście minut, efekty pojawiają się od razu, a okres dojścia do siebie jest ograniczony do minimum.

  Zanim jednak opowiem więcej o zabiegach na wolumetrię policzków, odpowiedzmy sobie szczegółowo na pytanie PO CO ją robimy.

  Wolumetria – po co ją robimy?

  Wolumetria policzków powinna zostać wykonana wtedy, gdy zaobserwujemy ubytki w tkance podskórnej na twarzy. Mówiąc konkretniej, to nie Ty musisz to zaobserwować – wystarczy, że zrobi to Twój lekarz medycyny estetycznej 🙂 .

  Poza skórą i kośćmi, na Twojej twarzy jest także tzw. Tkanka podskórna, która składa się z mięśni, tłuszczu, sieci naczyń krwionośnych itp. Problem polega na tym, że z wiekiem tej tkanki podskórnej z naszej twarzy… ubywa.

  Ponieważ skóra jest elastyczna tylko do pewnego stopnia, to niestety z brakiem tkanki podskórnej (stanowiącej dla niej rusztowanie) zaczyna opadać. I tak powstają właśnie zmarszczki w dolnej części twarzy (zmarszczki nosowo wargowe, linie marionetki). A także Twoja twarz traci swój pierwotny kształt.

  Jeśli ta wizja nieco Cię przeraża, to nie ma się co martwić. Medycyna estetyczna zna metody na rozwiązanie tego problemu. To właśnie wolumetria policzków.

  Wolumetria policzków kwas hialuronowy efekty

  Wolumetria policzków polega na tym, że w miejsce ubytków w skórze podajemy preparat (wypełniacz). Może to być kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Taki wypełniacz „zastępuje” tkankę podskórną, której z wiekiem zaczęło brakować. Dzięki temu Twoja skóra z powrotem ma to rusztowanie, którego potrzebuje.

  Są dwa preparaty, których można użyć do wolumetrii policzków: hydroksyapatyt wapnia oraz kwas hialuronowy.

  Hydroksyapatyt wapnia to doskonałe rozwiązanie żeby uzupełnić utraconą objętość na młodych twarzach, a także u mężczyzn. Wolumetria policzków z zastosowaniem tego preparatu nie tylko doda objętości, ale bardzo mocno zastymuluje skórę do tego, żeby samodzielnie produkowała kolagen. Czyli, jednym słowem – żeby była w dobrej kondycji jak najdłużej. Zabieg z hydroksyapatytem wapnia kosztuje ok. 1800zł za 1,5ml preparatu. U kobiet z reguły tyle wystarczy, u mężczyzn potrzebne są dwie ampułki, czyli 3ml. Efekty wolumetrii utrzymują się nawet do 1,5 roku.

  Kwas hialuronowy podaje się bardzo podobnie do zabiegu wolumetrii z hydroksyapatytem. Kwas jednak jest mocniejszym wypełniaczem niż stymulatorem tkanek. Jest też preparatem bardziej uniwersalnym i właściwie na prawie każdą okazję. A jakie efekty daje wolumetria twarzy kwasem hialuronowym?

  Przede wszystkim – wypełnienie zmarszczek i uniesienie opadających policzków. Poza wypełnieniem w ramach wolumetrii policzków oferuje także silny efekt nawilżający dla skóry. Efekty utrzymują się około 1 roku. Dzięki temu zabiegowi możesz liczyć także na mocniejszą skórę w okolicy zabiegowej. Ile kosztuje zabieg wolumetrii policzków? W przypadku kwasu ok. 1200zł za ampułkę, a w przypadku hydroksyapatytu ok. 1800zł za ampułkę. W przeliczeniu na 1 ml preparatu wychodzi zupełnie podobnie 🙂 .

  Podsumowując, wolumetria policzków bez użycia skalpela to zabieg pożądany i potrzebny w wielu przypadkach. Nie prowadzi do nienaturalnego wyglądu, ale daje skórze podporę do tego, żeby nie tworzyły się na niej nowe zmarszczki. Właściwy owal twarzy, uwydatnienie kości policzkowych i wyraźne rysy twarzy to coś, o co warto zabiegać. Są różne preparaty, które można wykorzystać do leczenia. Kierunek działania zawsze warto skonsultować ze swoim lekarzem medycyny estetycznej.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  05.02.2021 MK

  Polecam Panią Doktor, to już kolejna moja wizyta, tym razem zdecydowałam się na ostrzykiwanie ust. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu i efektu finalnego. Polecam!

  25.09.2021 Przemek

  Pani dr. Monika jest świetny specjalistą. Dokładnie tłumaczy krok po kroku czego można się spodziewać i jak wygląda zabieg. Bardzo polecam to miejsce.

  06.05.2021 Izabela

  "Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Lubie konkrety i tak tez bylo. Czyli zalecenia, co mozna akurat zrobic dobrego dla mojej twarzy.
  Sam przebieg zabiegu bardzo delikatny, o kazdej czynnosci Pani Monika informuje i mozna sie przygotowac. Odnoszczac sie do efektow po 2 tygodniach, coz mozna rzec, jestem bardzo zadowolona. Polecam goraco. Warto cos zrobic dla siebie i tym sie cieszyc."

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".