Wolumetria policzków

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Wolumetria policzków bez użycia skalpela

  Wolumetria policzków to dodanie objętości (wypełnienie) obszaru policzków na wysokości kości jarzmowej. To zabieg konieczny i pożądany do tego, żeby przywrócić twarzy korzystny wygląd, który został zaburzony starzeniem się skóry. Właśnie wolumetria policzków jest często dobrym kierunkiem aby poprawić obszar także poniżej ust – taki jak zmarszczki nosowo wargowe i zmarszczki marionetki.

  Wolumetria (z angielskiego volume – objętość) to zabieg medycyny estetycznej, który polega właśnie na dodaniu objętości w obszarze zabiegowym. Dzięki wolumetrii policzków możemy przywrócić utraconą objętość na twarzy, usunąć zmarszczki i po prostu wyglądać lepiej i młodziej.

  Ten zabieg wykonujemy przy pomocy igły i odpowiedniego preparatu (wypełniacza). Dzięki temu całość trwa kilkanaście minut, efekty pojawiają się od razu, a okres dojścia do siebie jest ograniczony do minimum.

  Zanim jednak opowiem więcej o zabiegach na wolumetrię policzków, odpowiedzmy sobie szczegółowo na pytanie PO CO ją robimy.

  Wolumetria – po co ją robimy?

  Wolumetria policzków powinna zostać wykonana wtedy, gdy zaobserwujemy ubytki w tkance podskórnej na twarzy. Mówiąc konkretniej, to nie Ty musisz to zaobserwować – wystarczy, że zrobi to Twój lekarz medycyny estetycznej 🙂 .

  Poza skórą i kośćmi, na Twojej twarzy jest także tzw. Tkanka podskórna, która składa się z mięśni, tłuszczu, sieci naczyń krwionośnych itp. Problem polega na tym, że z wiekiem tej tkanki podskórnej z naszej twarzy… ubywa.

  Ponieważ skóra jest elastyczna tylko do pewnego stopnia, to niestety z brakiem tkanki podskórnej (stanowiącej dla niej rusztowanie) zaczyna opadać. I tak powstają właśnie zmarszczki w dolnej części twarzy (zmarszczki nosowo wargowe, linie marionetki). A także Twoja twarz traci swój pierwotny kształt.

  Jeśli ta wizja nieco Cię przeraża, to nie ma się co martwić. Medycyna estetyczna zna metody na rozwiązanie tego problemu. To właśnie wolumetria policzków.

  Wolumetria policzków kwas hialuronowy efekty

  Wolumetria policzków polega na tym, że w miejsce ubytków w skórze podajemy preparat (wypełniacz). Może to być kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Taki wypełniacz „zastępuje” tkankę podskórną, której z wiekiem zaczęło brakować. Dzięki temu Twoja skóra z powrotem ma to rusztowanie, którego potrzebuje.

  Są dwa preparaty, których można użyć do wolumetrii policzków: hydroksyapatyt wapnia oraz kwas hialuronowy.

  Hydroksyapatyt wapnia to doskonałe rozwiązanie żeby uzupełnić utraconą objętość na młodych twarzach, a także u mężczyzn. Wolumetria policzków z zastosowaniem tego preparatu nie tylko doda objętości, ale bardzo mocno zastymuluje skórę do tego, żeby samodzielnie produkowała kolagen. Czyli, jednym słowem – żeby była w dobrej kondycji jak najdłużej. Zabieg z hydroksyapatytem wapnia kosztuje ok. 1800zł za 1,5ml preparatu. U kobiet z reguły tyle wystarczy, u mężczyzn potrzebne są dwie ampułki, czyli 3ml. Efekty wolumetrii utrzymują się nawet do 1,5 roku.

  Kwas hialuronowy podaje się bardzo podobnie do zabiegu wolumetrii z hydroksyapatytem. Kwas jednak jest mocniejszym wypełniaczem niż stymulatorem tkanek. Jest też preparatem bardziej uniwersalnym i właściwie na prawie każdą okazję. A jakie efekty daje wolumetria twarzy kwasem hialuronowym?

  Przede wszystkim – wypełnienie zmarszczek i uniesienie opadających policzków. Poza wypełnieniem w ramach wolumetrii policzków oferuje także silny efekt nawilżający dla skóry. Efekty utrzymują się około 1 roku. Dzięki temu zabiegowi możesz liczyć także na mocniejszą skórę w okolicy zabiegowej. Ile kosztuje zabieg wolumetrii policzków? W przypadku kwasu ok. 1200zł za ampułkę, a w przypadku hydroksyapatytu ok. 1800zł za ampułkę. W przeliczeniu na 1 ml preparatu wychodzi zupełnie podobnie 🙂 .

  Podsumowując, wolumetria policzków bez użycia skalpela to zabieg pożądany i potrzebny w wielu przypadkach. Nie prowadzi do nienaturalnego wyglądu, ale daje skórze podporę do tego, żeby nie tworzyły się na niej nowe zmarszczki. Właściwy owal twarzy, uwydatnienie kości policzkowych i wyraźne rysy twarzy to coś, o co warto zabiegać. Są różne preparaty, które można wykorzystać do leczenia. Kierunek działania zawsze warto skonsultować ze swoim lekarzem medycyny estetycznej.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  15.08.2021 Kasia

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę! Posiada ogromna wiedzę, potrafi perfekcyjnie doradzić, aby nie przesadzić z efektem końcowym. Bardzo rzetelna i miła osoba, a efekt końcowy okazał się taki jak oczekiwałam :)

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".