Worki pod oczami

Worki pod oczami
Spis treści

  Opuchnięte oczy czy cienie pod oczami?

  Worki pod oczami nadają Ci zmęczonego wyglądu, albo takiego jak byś właśnie przestał płakać. Przyczyn jest dość sporo i wszystkie omówimy w tym wpisie. Przede wszystkim jednak opiszę Wam co zrobić na ten problem, czyli jak usunąć worki pod oczami.

  Worki pod oczami to potoczna nazwa na problemy estetyczne na skórze twarzy poniżej linii oczu. Wielu z nas używa zamiennie zwrotu „worki pod oczami” oraz „cienie pod oczami”. Tak naprawdę oba te problemy są skrajnie różne. Wyjaśnijmy sobie to więc od razu na początku.

  Cienie pod oczami są wtedy, kiedy skóra pod oczami jest ciemniejsza, sina. Robi się tak, gdy przez cienką skórę na tym obszarze przebijają się niebieskawe naczynia limfatyczne. Drugą możliwością ubytek tkanki tłuszczowej z tej okolicy. Takie zagłębienia powodują dołki pod oczami – a to z kolei tworzy cień. Stąd właśnie nazwa „cienie”. O cieniach pod oczami pisałam dużo – zajrzyj do wyszukiwarki problemu i znajdź dedykowany wpis na ten teamt.

  Z workami pod oczami jest zupełnie inaczej. Możesz je kojarzyć bardziej z opuchlizną pod okiem. Skóra poniżej oka ma zmarszczki, jest napuchnięta i jest jej nadzwyczaj dużo. Daje to inne wrażenie niż w przypadku cieni, bowiem skóra wcale nie musi być wtedy ciemniejsza. Chodzi o dodatkowe fałdki i zmarszczki, które dają wrażenie opuchnięcia oka.

  Rozróżniam tak dokładnie te problemy, ponieważ worki pod oczami mają inne przyczyny i inne sposoby leczenia. Mam nadzieję, że do tej pory wiesz już który z nich dotyczy Ciebie 🙂 . Omówmy teraz przyczyny worków pod oczami.

  Przyczyny worków w okolicy oczu

  Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa. Do tego stopnia, że nie powinno się jej nawet smarować kremem tylko ten krem wklepywać (taki pro-tip ode mnie). Ta właściwość skóry pod oczami powoduje dla Ciebie dwie rzeczy:

  1. Skłonność do powstawania zmarszczek – im skóra bardziej delikatna, tym łatwiej jest o jej wiotkość i zmarszczki. Kiedy skóra pod oczami się rozciąga i jest mniej elastyczna, to tworzą się fałdki na skórze i worki pod oczami.
  2. Możliwość tworzenia się zastojów limfatycznych – to sytuacja, kiedy wokół oczu gromadzi się nadmiar limfy, a okolica pod oczami robi się nabrzmiała. Jest to spowodowane słabnięciem z wiekiem mięśnia okrężnego oka.

  Do powyższych przyczyn, swoje trzy grosze mogą dokładać:

  • Deficyt snu – kiedy śpisz za mało i skóra nie ma kiedy się zregenerować, mogą wzmacniać się worki pod oczami
  • Dieta – picie zbyt małej ilości wody, niezdrowe jedzenie niskiej jakości, alkohol
  • Przewlekłe zmęczenie oczu (np. soczewki, ekrany komputera itp.)

   

  Nie jest jednak tak, że jedzenie burgerów i spanie po 3h dziennie ZAWSZE spowoduje cienie pod oczami. O ile zachęcam do zdrowego stylu życia, to jednak największe znaczenie mają zawsze skłonności genetyczne do powstawania tego problemu, wiek czy zastoje limfatyczne.

  Mówię o tym dlatego, że często można spotkać rady w stylu: „spożywaj mniej soli” albo „połóż torebki z herbaty na oczy”. Domyślacie się pewnie, że gdyby to było takie proste, to nie musiałaby się tym problemem zajmować medycyna estetyczna 🙂 .

  Wielu z nas ma worki pod oczami non stop – mniejsze lub większe. I właśnie dla tych osób chciałabym omówić skuteczne metody na ten problem.

  Jak usunąć nieestetyczne worki pod oczami

  Są dwie metody jak możesz naprawdę aby się pozbyć worków pod oczami.

  1. Metoda chirurgiczna – zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego lub okuloplastyka. Polega na wycięciu nadmiaru tkanki, która zebrała się pod oczami i utworzyła worki. To metoda inwazyjna (skalpel, krew, szwy, troszkę bólu), choć bardzo skuteczna. W wielu przypadkach metoda chirurgiczna jest najbardziej zalecana, bo szybko daje dobre rezultaty.

   

  1. Metoda laserowa – polega na laserowym ujędrnieniu skóry w okolicach pod oczami. Dzięki użyciu lasera frakcyjnego udaje się dosięgnąć głębszych warstw skóry, aby przebudować włókna kolagenowe. Wtedy skóra pod oczami staje się mocniejsza i ma więcej siły żeby przeciwstawiać się zmarszczkom. Redukuje to obrzęk w okolicy oczu i pozwala poprawić jędrność skóry i zlikwidować worki. Zabieg laserowy jest wskazany tam, gdzie worki pod oczami nie są jeszcze duże.

   

  Podsumowując, nikt z nas nie chce z wyboru mieć worków pod oczami. Szczególnie, że pozbycie się ich w gabinecie medycyny estetycznej jest zupełnie możliwe. Żeby ustalić która metoda najlepiej zadziała w Twoim przypadku, warto umówić się do lekarza medycyny estetycznej w Twoim mieście. Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.08.2021 Agnieszka

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty , Pani dr odpowiedziało wyczerpująco na wszystkie moje pytania i pomogła dobrać zabiegi odpowiednie dla skory mojej twarzy .
  Napewno nie będzie to moja ostatnia wizyta .

  04.09.2021 Joanna

  Polecam zabiegi u Doktor Moniki! Doktor Monika wszystko dokładnie wytłumaczyła i odpowiadała na moje pytania. Profesjonalnie wykonany zabieg w miłej atmosferze. Jestem bardzo zadowolona :) Polecam!

  18.09.2021 Dorota

  "Pani Doktor idealnie dobrała zabiegi do stanu mojej skóry, uwzględniając moje zastrzeżenia. Szczegółowo wytłumaczyła na czym będzie polegać zarówno zabieg, jak i działanie preparatu. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania. W trakcie zabiegu na bieżąco informowała o wykonywanych działaniach. A po zabiegu od razu umówiłyśmy wizytę kontrolną. Efekty zabiegu widoczne były już od razu. Jestem bardzo zadowolona.
  Dodatkowo wizyta odbyła się w mega przyjaznej atmosferze zbudowanej przez Panią Doktor i było naprawdę miło.
  Zdecydowanie polecam Panią Doktor każdemu kto szuka dobrego lekarza medycyny estetycznej."

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".