Wypadające włosy

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Wypadające włosy – zatrzymaj to!

  Wypadające włosy to problem estetyczny, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Chcielibyśmy, żeby nasze włosy były zawsze gęste i w doskonałej kondycji. Jednak życie z reguły dyktuje inne scenariusze.

  Jest duża szansa, że prędzej czy później przyjdzie nam zmierzyć się z tym problemem. Dlatego niezwykle ważne jest wiedzieć skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów i co możemy z tym zrobić. W tym wpisie chciałabym przekazać Wam najważniejsze informacje na ten temat.

  Jeśli nie jesteś pewien czy masz wypadające włosy, czy jednak mieścisz się w granicach norm, to zrób sobie prosty test. Postaraj się regularnie sprawdzać ile włosów zostaje na szczotce po jej użyciu, lub na białej armaturze w łazience. Jeżeli ta ilość zwiększa się (lub już się zwiększyła) to lepiej działać niż udawać, że problemu nie ma.

  Jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz w tej historii. Często wypadające włosy O CZYMŚ świadczą. Raczej nie dzieje się tak, że wypadają same z siebie, bez powodu. Dlatego można powiedzieć, że stan naszych włosów, to odzwierciedlenie stanu naszego organizmu. Jeżeli mamy słabe i wypadające włosy, to cóż – sprawa może być bardziej skomplikowana…

  Wypadające włosy przyczyny

  Ponieważ włosy są odbiciem naszego organizmu. Ponieważ konstrukcja człowieka jest skomplikowana, to jest wiele przyczyn wypadania włosów. Należą do nich m.in.:

  • Choroby
  • Ciąża
  • Zmiany hormonalne
  • Skutki uboczne przyjmowanych leków
  • Przewlekły stres
  • Nieprawidłowa dieta
  • Przyjmowanie używek
  • Niedobory witamin (A, B, D3)
  • Antykoncepcja hormonalna
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy
  • Geny

  Mimo, że wymieniłam pół strony takich przyczyn, to na pewno znalazłyby się jeszcze kolejne. To świadczy o jednym – zidentyfikowanie przyczyny dlaczego masz wypadające włosy to sprawa trudniejsza niż przeczytanie jednego artykułu w Internecie 🙂 . Ale nie martw się!

  Przede wszystkim, spróbuj przejrzeć listę przyczyn powyżej i sprawdź, czy któraś specjalnie do Ciebie pasuje. Najprościej będzie to zidentyfikować jeśli wypadające włosy to dla Ciebie nowa rzecz, a w raz z tym problemem zmieniło się coś jeszcze. Na przykład: zmieniłeś szampon, nie wysypiasz się, masz dużo stresu, albo zaszłaś w ciążę 🙂 .

  W gabinetach medycyny estetycznej podchodzimy do tej sprawy jeszcze nieco inaczej. Większość przyczyn, które wymieniłam powyżej, prowadzi do pogorszenia stanu skóry głowy. Skóra głowy to miejsce, gdzie znajdują się mieszki włosowe i skąd włosy czerpią „pokarm”. Jeśli jest coś nie tak ze skórą głowy, to mamy wypadające włosy. Proste, prawda?

  Dlatego medycyna estetyczna skupia się na tym, żeby skórę głowy wzmocnić. Jak? Dowiesz się, czytając dalej ten artykuł 🙂 .

  Wypadające włosy zabiegi

  Są trzy metody, jak możemy wpłynąć na wypadające włosy w gabinecie medycyny estetycznej:

  1. Mezoterapia na włosy – to specjalny rodzaj mezoterapii dedykowanej skórze głowy. Ten zabieg polega na wykonaniu dużej ilości nakłuć (50+) w skórę głowy i podaniu tam odżywczego preparatu. Taki preparat (tzw. mezokoktail) wzmacnia włosy, daje nawilżenie skóry głowy i dba o to, aby była ona w dobrej kondycji. O mezoterapii na wypadające włosy możesz myśleć jak o mega-mocnej odżywce do włosów. Różnica jest taka, że podajemy ją prosto w skórę 🙂 .

   

  1. Osocze bogatopłytkowe – zabieg wygląda bardzo podobnie do mezoterapii, jednak podawany preparat jest inny. Wykorzystujemy tutaj osocze z krwi Pacjenta, którą pobraliśmy na początku zabiegu. Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy to zabieg tak bezpieczny, że można go wykonywać w ciąży lub w trakcie karmienia piersią. Dlatego jeśli jesteś w takiej sytuacji, to nie musisz czekać w nieskończoność 🙂 . Dlatego ten zabieg jest dobry kiedy chcesz ograniczyć nadmierne wypadanie włosów w ciąży! Osocze wzmacnia włosy bez ryzyka powikłań po podaniu preparatu.

   

  1. Laser medyczny – to zabieg, gdzie wiązką lasera wpływamy na skórę głowy. Światło lasera dociera głęboko w skórę i stymuluje ją do tego, żeby produkowała odżywcze substancje. To zabieg bez igieł i bez bólu, który daje się łatwo połączyć z osoczem lub mezoterapią. Spowolni to proces wypadania włosów i poprawi ukrwienie na skórze głowy.

  W każdym z tych trzech przypadków możesz liczyć na to, że sytuacja na Twojej głowie znacznie się poprawi. Z reguły dla pełnego efektu, każdy z wymienionych zabiegów warto wykonywać w serii. Co więcej, wszystkie trzy można ze sobą łączyć. Dzięki temu skóra głowy będzie stymulowana na różne sposoby, co przyniesie najlepsze efekty.

  Jak widzisz, możliwości dbania o kondycję włosów jest wiele. Na szczęście nie musisz samodzielnie stawać przed trudnym wyborem który z tych zabiegów na wypadające włosy jest najlepszy dla Ciebie. W tym celu skorzystaj z konsultacji z medycyny estetycznej. Lekarz estetyczny pomoże Ci ustalić plan leczenia idealny dla Ciebie. Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  26.07.2021 Aleksandra

  Serdecznie polecam Panią doktor. Do Pani Moniki trafiłam za sprawą pozytywnych opinii na znanylekarz.pl po wizytach u innej Pani doktor.
  Wszystko o co zapytałam zostało mi dokładnie wyjaśnione, a moje wątpliwości rozwiane. Z efektów zabiegu jestem zadowolona i z pewnością wrócę za kilka miesięcy :)

  21.12.2021 PW

  Pani Moniką jest bardzo otwartą, miłą i profesjonalną osobą! Wstęp do zabiegu to krótka rozmowa podczas której otrzyma się wszystkie informacje oraz odpowiedzi na swoje pytania :) Piękny gabinet i świetna atmosfera :) Miejsce do którego chce się wrócić z uśmiechem na twarzy :)

  07.08.2021 Iwona

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki."

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".