Wypadanie włosów po ciąży

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Wypadanie włosów po ciąży – jak długo?

  Wypadanie włosów po ciąży to problem, który wiele kobiet ignoruje. Pewnie dlatego, że ma inne sprawy na… głowie 😉 . Pielęgnacja włosów jest często na szarym końcu listy „to do”.  A gdybym powiedziała Ci, że są zabiegi na włosy, które możesz bezpiecznie wykonać podczas karmienia piersią?

  Pewnie nie muszę Ci mówić jak dużym szokiem dla organizmu jest ciąża, poród i okres połogu. W tak obciążających sytuacjach dla organizmu zachodzi wiele procesów, które mają wpływ na Twoje włosy. Kiedy w trudnych momentach życia tracisz część włosów to mówimy o tzw. łysieniu telogenowym.

  Łysienie telogenowe jest wtedy, gdy zewnętrzne sytuacje u człowieka zaburzają cykl życia włosa. U każdego z nas włosy na głowie są w różnym stadium rozwoju. Normalnie ok. 10% to włosy telogenowe, czyli stare. U osób, którym wypadają włosy po ciąży może to być nawet 80%!

  To znaczy, że takich „starych” włosów, ze skłonnością do wypadania, możesz mieć nawet 8x więcej niż normalnie. Nie można tego zignorować, bo za kilka lat od dzisiaj można tego pożałować.

  Dlaczego włosy wypadają po ciąży?

  Główną przyczyną wypadania włosów w ciąży jest… ciąża 😉 Mówiąc poważniej, popatrzmy jakie są powody łysienia telogenowego:

  • Duży stres
  • Zmiany hormonalne
  • Obciążenie organizmu (zmęczenie, dieta, brak snu)
  • Przyjmowanie leków

  Jeśli jesteś świeżo po ciąży to jestem pewna, że dotyczą Cię WSZYSTKIE z wymienionych powyżej punktów. Dobra wiadomość jest taka, że można z tego wysunąć prosty wniosek.

  Otóż, skoro KAŻDY przeżywa te przyczyny wypadania włosów po ciąży, to (prawie) KAŻDY mierzy się z tym problemem. A przecież nie widzisz, żeby po ulicy chodziły same łyse kobiety, prawda? 🙂

  Chcę przez to powiedzieć, że wypadanie włosów w ciąży to problem odwracalny. Mówiąc dokładniej -powinien samoistnie zniknąć do 9 miesięcy od porodu. Czy to dużo? Pewnie tak. Okres ten może się nawet wydłużyć jeśli karmisz piersią. W takiej sytuacji wydziela się więcej hormonu – prolaktyny, który nie sprzyja doprowadzeniu włosów do dobrej kondycji.

  A co jeśli odczekasz te 9 miesięcy i NIC się nie zmieni? Cóż, może się okazać, że powód wypadania włosów był inny. A Ty niefortunnie obstawiałaś, że chodziło o ciążę. Dlatego warto na bieżąco monitorować sytuację.

  Zakładając jednak, że nadmierne wypadanie włosów jest związane tylko z tym, to warto zastanowić się jak wesprzeć włosy w odbudowie. Na pewno warto zadbać o zdrową dietę (zawierającą m.in. żelazo, cynk, krzem). Warto także stosować dobre kosmetyki o wysokiej jakości.

  Ponieważ jednak jestem lekarzem medycyny estetycznej to podzielę się także zabiegami, które możemy wykonać na włosy kiedy jesteś świeżo po ciąży i karmisz piersią.

  Wypadanie włosów po ciąży – osocze to bezpieczny zabieg

  Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów w tak wrażliwym dla kobiety momencie? Sprawa jest prosta. Ciąża i karmienie piersią jest przeciwwskazaniem dla większości zabiegów estetycznych. ALE – nie dla osocza.

  Osocze bogatopłytkowe to taki „specjalny” zabieg, w którym wykorzystujemy tylko to, co pozyskaliśmy od Ciebie samej. Osocze krwi (bo o nim mowa) pozyskujemy od Pacjenta na samym początku zabiegu. Najpierw pobieramy kilkanaście mililitrów krwi. Później tą krew odwirowujemy w specjalnym urządzeniu – wirówce. Robimy to po to, żeby oddzielić składniki krwi i zostawić to, co najlepsze – czyli osocze.

  Taki preparat podajemy w skórę głowy przy pomocy nakłuć igłą. Właściwie, to w przypadku zabiegu z osoczem bogatopłytkowym również same nakłucia korzystnie wpływają na wzmocnienie ukrwienia skóry głowy, a dzięki temu – wzmocnienie włosów. To dobrze, ponieważ mocna skóra głowy wzmacnia włosy i mieszek włosowy, ograniczając proces wypadania.

  Czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny dla kobiet po ciąży, także tych, które karmią piersią. To ważne, ponieważ wiele kobiet czeka z zabiegami estetycznymi przez cały okres KP, przez co niekiedy sporo traci.

  Zabieg z osoczem bogatopłytkowym najlepiej jest wykonać w serii. Z reguły robimy 3 zabiegi lub więcej – zależy to od kondycji skóry głowy Pacjenta i skuteczności kolejnych zabiegów. Wybierając gabinet medycyny estetycznej koniecznie zwróćcie uwagę ile osocza efektywnie zostanie Wam podane. Różne wirówki produkują różną ilość osocza z jednej próbówki. Wam zależy na tym, żeby było go jak najwięcej 🙂

  Podsumowując, zabieg z osoczem bogatopłytkowym to doskonały sposób na wypadanie włosów po ciąży. Wpływa korzystnie na wypadające włosy, wzmacnia cebulki włosowe i hamuje proces wypadania. Zatem – do dzieła! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  20.09.2021 Aleksandra

  Pani Doktor Monika jest cudowna! :) Precyzja, dokładność, fach w ręku, chęć wyjaśnienia każdej wątpliwości i odpowiedzenia na każde pytanie. Wizyty przebiegają wręcz relaksująco w przyjaznej atmosferze. Efekty widać praktycznie od razu po zabiegu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zawitam jeszcze nie raz do gabinetu :)

  09.06.2021 Agata

  Gorąco polecam tego lekarza! Pełen profesjonalizm!

  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".