Zamykanie naczynek

Kategoria: Naczynka

Zamykanie naczynek
Spis treści

  Zamykanie naczynek – wstęp

  Zamykanie naczynek to procedura, którą warto wykonać w wielu przypadkach. W tym wpisie chciałabym opowiedzieć kiedy warto wykonać taki zabieg i co powoduje, że naczynia krwionośne należy zamknąć.

  Przede wszystkim, zamykanie naczynek może dotyczyć naprawdę wielu obszarów na Twoim ciele. Pajączki na plecach, rumień, trądzik różowaty, pajączki na nogach, naczynka na twarzy – to tylko kilka przykładów, kiedy zamykanie naczynek ma sens.

  Dlaczego naczynka należy zamykać? Wyobraź sobie, że Twoja sieć naczynek krwionośnych jest jak… sieć dróg w mieście. Te mniejsze i większe drogi tworzą cały system przemieszczania się z punktu A do punktu B. W całym tym układzie są drogi, które są uszkodzone. Jeżeli ktoś tam pojedzie, to trafi na korek, dziury i prawdopodobnie będzie musiał zawracać. Zawsze jest jednak inna, lepsza trasa.

  Tak samo jest z zamykaniem naczynek. W całej sieci większość z nich działa bez zarzutu. Są jednak pojedyncze przypadki, które czasami psują obraz dróg całego miasta. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej radzimy sobie z tym problemem i zamykamy drogi, które korkują całe miasto. Możesz myśleć o laserowym zamykaniu naczynek jak o zarządcy dróg w mieście ;).

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy – kiedy warto?

  Teleangiektazje – trudne słowo, prawda? 🙂 To fachowy termin na rozszerzone naczynia krwionośne. Mają one wiele postaci, z których warto, żebyś zdawał sobie sprawę. Pęknięte naczynka na skórze mogą przyjmować kształt:

  • Pajączków – kiedy od jednej grubszej nitki odchodzą małe, cieńsze
  • Guzków – pojedynczych punktów, które są rozmieszczone w różnych miejscach na ciele
  • Drzewka – najczęściej występujące na udach
  • Pojedynczych linii (również obszar ud)

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy może być potrzebne przy dwóch okazjach:

  1. Wtedy gdy naczynka mamy od urodzenia
  2. Gdy z powodu czynników zewnętrznych naczynka pojawiły się same

  Na powstawanie naczynek ma wpływ wiele przyczyn, m.in.: stan układu krwionośnego, genetyka, wiek, przyjmowane leki, przebyte choroby, styl życia, rodzaj cery, hormony. Jednym słowem – przyczyn jest naprawdę dużo.

  Niezależnie jak Ty doszedłeś do tego problemu, laserowe usuwanie naczynek na twarzy (i wszędzie indziej) to może być dobry kierunek. Pęknięte naczynka to problem estetyczny, który może utrudnić nam korzystny i atrakcyjny wygląd. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów jak pozbyć się tego problemu. Najpopularniejszym zabiegiem z tej grupy jest laserowe usuwanie naczynek na twarzy.

  Laserowe zamykanie naczynek – jak wygląda zabieg

  Od razu wspomnę, że laserowe usuwanie naczynek nie musi dotyczyć wyłącznie twarzy. Naczynia (pajączki) mogą wymagać zamknięcia także np. z pleców czy ud. Niezależnie od leczonego miejsca, zabieg będzie przebiegał bardzo podobnie.

  Do zamykania naczynek używamy specjalnych laserów. Mówię „specjalnych” ponieważ strumień takiego lasera pozwala nam dosięgnąć naczynka bez nacinania czy wkłuwania czegokolwiek w ciało. To ogromna zaleta! Między innymi dlatego, że okres rekonwalescencji Pacjenta jest naprawdę bardzo krótki.

  Przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek

  Podczas zabiegu promieniowanie laserowe reaguje z czerwonymi krwinkami w naczyniu. Bardzo szybko podwyższa się temperatura w leczonym miejscu, przez co kanały naczynka zasklepiają się. Ponieważ przez to uszkodzone naczynie nie będzie już płynąć krew, to z czasem naczynko jest wchłaniane i znika.

  Tak samo jak z moim przykładem z ruchem ulicznym – jest cała masa innych ścieżek dla krwi, więc kilka zamkniętych naczynek nic nie zmienia 🙂 . Często dla pełnego efektu taki zabieg laserowy należy powtórzyć.

  Jak widzisz, przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek nie jest skomplikowany. Z Twojej perspektywy to tylko siedzenie w wygodnym fotelu i czekanie na efekty 😉 .

  Podsumowując, wiesz już, że laserowe usuwanie naczynek to nie jest coś dla wybrańców. Jeśli tylko odczuwasz taką potrzebę – zamykanie naczynek laserem jest dla Ciebie. Każdy zasługuje na dobry wygląd, a współczesna medycyna estetyczna może w tym skutecznie pomóc.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.01.2022 Sylwia

  Doktor Monika jest wspaniałym lekarzem, ciepłą i miłą osobą. Cechuje ją pasja do wykonywanej pracy, wiedza i doświadczenie. Przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkich przeciwwskazaniach i zaleceniach po zabiegowych. Piękny gabinet oraz plus za parking i świetny kontakt.

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  31.03.2021 Agnieszka

  Co tu dużo pisać ?. Żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi. Wszystko klarownie wyjaśnione. Efekty super. Zawsze czuje się zaopiekowana i jeśli ktoś chce się zdecydować na jakiś zabieg, czy to poprawiający urodę czy leczniczy (bruksizm) to będę polecać i głośno wołać: idź do doktor Moniki!!! ???

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".