Zamykanie naczynek

Kategoria: Naczynka

Zamykanie naczynek
Spis treści

  Zamykanie naczynek – wstęp

  Zamykanie naczynek to procedura, którą warto wykonać w wielu przypadkach. W tym wpisie chciałabym opowiedzieć kiedy warto wykonać taki zabieg i co powoduje, że naczynia krwionośne należy zamknąć.

  Przede wszystkim, zamykanie naczynek może dotyczyć naprawdę wielu obszarów na Twoim ciele. Pajączki na plecach, rumień, trądzik różowaty, pajączki na nogach, naczynka na twarzy – to tylko kilka przykładów, kiedy zamykanie naczynek ma sens.

  Dlaczego naczynka należy zamykać? Wyobraź sobie, że Twoja sieć naczynek krwionośnych jest jak… sieć dróg w mieście. Te mniejsze i większe drogi tworzą cały system przemieszczania się z punktu A do punktu B. W całym tym układzie są drogi, które są uszkodzone. Jeżeli ktoś tam pojedzie, to trafi na korek, dziury i prawdopodobnie będzie musiał zawracać. Zawsze jest jednak inna, lepsza trasa.

  Tak samo jest z zamykaniem naczynek. W całej sieci większość z nich działa bez zarzutu. Są jednak pojedyncze przypadki, które czasami psują obraz dróg całego miasta. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej radzimy sobie z tym problemem i zamykamy drogi, które korkują całe miasto. Możesz myśleć o laserowym zamykaniu naczynek jak o zarządcy dróg w mieście ;).

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy – kiedy warto?

  Teleangiektazje – trudne słowo, prawda? 🙂 To fachowy termin na rozszerzone naczynia krwionośne. Mają one wiele postaci, z których warto, żebyś zdawał sobie sprawę. Pęknięte naczynka na skórze mogą przyjmować kształt:

  • Pajączków – kiedy od jednej grubszej nitki odchodzą małe, cieńsze
  • Guzków – pojedynczych punktów, które są rozmieszczone w różnych miejscach na ciele
  • Drzewka – najczęściej występujące na udach
  • Pojedynczych linii (również obszar ud)

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy może być potrzebne przy dwóch okazjach:

  1. Wtedy gdy naczynka mamy od urodzenia
  2. Gdy z powodu czynników zewnętrznych naczynka pojawiły się same

  Na powstawanie naczynek ma wpływ wiele przyczyn, m.in.: stan układu krwionośnego, genetyka, wiek, przyjmowane leki, przebyte choroby, styl życia, rodzaj cery, hormony. Jednym słowem – przyczyn jest naprawdę dużo.

  Niezależnie jak Ty doszedłeś do tego problemu, laserowe usuwanie naczynek na twarzy (i wszędzie indziej) to może być dobry kierunek. Pęknięte naczynka to problem estetyczny, który może utrudnić nam korzystny i atrakcyjny wygląd. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów jak pozbyć się tego problemu. Najpopularniejszym zabiegiem z tej grupy jest laserowe usuwanie naczynek na twarzy.

  Laserowe zamykanie naczynek – jak wygląda zabieg

  Od razu wspomnę, że laserowe usuwanie naczynek nie musi dotyczyć wyłącznie twarzy. Naczynia (pajączki) mogą wymagać zamknięcia także np. z pleców czy ud. Niezależnie od leczonego miejsca, zabieg będzie przebiegał bardzo podobnie.

  Do zamykania naczynek używamy specjalnych laserów. Mówię „specjalnych” ponieważ strumień takiego lasera pozwala nam dosięgnąć naczynka bez nacinania czy wkłuwania czegokolwiek w ciało. To ogromna zaleta! Między innymi dlatego, że okres rekonwalescencji Pacjenta jest naprawdę bardzo krótki.

  Przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek

  Podczas zabiegu promieniowanie laserowe reaguje z czerwonymi krwinkami w naczyniu. Bardzo szybko podwyższa się temperatura w leczonym miejscu, przez co kanały naczynka zasklepiają się. Ponieważ przez to uszkodzone naczynie nie będzie już płynąć krew, to z czasem naczynko jest wchłaniane i znika.

  Tak samo jak z moim przykładem z ruchem ulicznym – jest cała masa innych ścieżek dla krwi, więc kilka zamkniętych naczynek nic nie zmienia 🙂 . Często dla pełnego efektu taki zabieg laserowy należy powtórzyć.

  Jak widzisz, przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek nie jest skomplikowany. Z Twojej perspektywy to tylko siedzenie w wygodnym fotelu i czekanie na efekty 😉 .

  Podsumowując, wiesz już, że laserowe usuwanie naczynek to nie jest coś dla wybrańców. Jeśli tylko odczuwasz taką potrzebę – zamykanie naczynek laserem jest dla Ciebie. Każdy zasługuje na dobry wygląd, a współczesna medycyna estetyczna może w tym skutecznie pomóc.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.09.2021 Mateusz

  Szybko, sprawnie i bezboleśnie, a do tego w przyjemnej atmosferze, polecam!

  03.01.2022 Agata

  Polecam Panią Monikę za jej pełen profesjonalizm, wiedzę i ogromne serce, zabieg przeprowadzony bezboleśnie z super efektem!! Jak dla mnie Pani Monika najlepsza!! Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia ponownie

  05.02.2021 MK

  Polecam Panią Doktor, to już kolejna moja wizyta, tym razem zdecydowałam się na ostrzykiwanie ust. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu i efektu finalnego. Polecam!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".