Zły stan skóry u mężczyzn
Tylko niewielka część mężczyzn ma długą historię dbania o swoją skórę. Nawet jeśli teraz to robisz, to prawdopodobnie zacząłeś stosować kremy i kosmetyki dużo później niż Twoja partnerka.
Kiedy dla kobiet normalne jest stosowanie kosmetyków w młodym wieku, to facet często robi to w odpowiedzi na konkretny problem. Na przykład – „skóra mnie piecze, muszę posmarować ją kremem”. Brzmi znajomo?
Kiedy jesteś dwudziestolatkiem to takie luzackie podejście niewiele zmienia. I tak wyglądasz młodo i zdrowo. Z czasem jednak widać pierwsze oznaki starzenia. I uwaga… nie zawsze działa to na Ciebie korzystnie.
Są elementy wyglądu, które dodają facetowi uroku z wiekiem. Niewielkie zmarszczki, poważniejsze spojrzenie czy kilka siwych włosów potrafią z mięczaka zrobić dojrzałego mężczyznę. To dobrze – ale to nie koniec historii.
Po drugiej stronie medalu jest – szara i wiotka skóra, podkrążone oczy, smutny wyraz twarzy. I najgorsze – zaczynasz wyglądać cały czas na zmęczonego. Może to liczba obowiązków, które przyciskają człowieka w dorosłym życiu? Po części tak, ale to także zwykłe starzenie się.
Dlatego w tym wpisie opowiadam co zrobić, gdy Twoja skóra zaczyna wyglądać ŹLE i jak zadbać o kondycję skóry.
Nawilżenie skóry od środka – tego potrzebujesz
Po ok. 25 roku życia skóra przestaje produkować kolagen. Ta substancja działa jak odżywka dla skóry. Kiedy jej zaczyna brakować, to skóra nie regeneruje się tak sprawnie.
Do tego dochodzi ubytek tkanki podskórnej, która u młodych ludzi „osadza” skórę na miękkim podłożu. W starszym wieku jest jej mniej, więc skóra wisi na kościach twarzy.
Po trzecie, rezultat dają wszelkie zaniedbania z lat młodości. Nie stosowałeś kremów do twarzy, bo myślałeś, że nie potrzebujesz? Albo unikałeś ochrony przed słońcem? Zaniedbywanie codziennej pielęgnacji twarzy w latach młodości także może przyśpieszać starzenie teraz.
Z reguły to, czego brakuje męskiej skórze to:
- Nawilżenie – skóra często jest zbyt sucha, a kremy nie pomagają
- Wzmocnienie – gdyby pojawił się czynnik stymulujący, to skóra mogłaby popracować ku odnowie sama
- Wypełnienie ubytków – jeśli ubytki w tkance podskórnej są wyraźne, to tworzą się wory pod oczami, albo bruzdy nosowo wargowe
Ze wszystkimi trzema rzeczami może pomóc medycyna estetyczna. Jak? Czytaj dalej 🙂 .
Zabiegi estetyczne dla mężczyzn
W ramach nawilżenia skóry proponuję dwa zabiegi, które rozwiązują ten problem:
- Osocze bogatopłytkowe – to zabieg, gdzie igłą w ramach wielu nakłuć podajemy w skórę twarzy osocze. Ten preparat uzyskujemy z Twojej krwi, którą pobieramy na początku zabiegu. Osocze jest bogate w tzw. czynniki wzrostu, które rewitalizują skórę. Zabieg jest w 100% naturalny – podajemy tylko to, co pozyskaliśmy od Ciebie 🙂
- Mezoterapia – zabieg podobny do osocza, jednak podajemy tutaj specjalny preparat do mezoterapii. Ponieważ jest wiele takich substancji na rynku, to niezwykle ważne jest wybierać te absolutnie najlepsze. Taki preparat nawilża skórę od środka. Działa jak odżywka do włosów, ale od wewnątrz 🙂
Kiedy myślimy o wzmocnieniu skóry, to warto zwrócić uwagę na zabieg z hydroksyapatytem wapnia. Ten preparat podajemy tam, gdzie pojawiły się ubytki i zmarszczki (zależy od Pacjenta). W przypadku mężczyzn dbamy o to, żeby podkreślić męskie rysy twarzy i uzupełnić ubytki w tkance podskórnej. Preparat ten doskonale stymuluje skórę. To znaczy „motywuje” ją do tego, żeby sama produkowała więcej kolagenu. Rezultat? Mniejsze zmarszczki i wolniejsze starzenie się w przyszłości.
Na typowe wypełnienie ubytków i usunięcie zmarszczek, dla facetów polecam zabieg z kwasem hialuronowym. W sytuacji gdy np. masz duże cienie pod oczami, często wynika to z ubytków tkanki podskórnej. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia to, czego w ostatnich latach ubyło z Twojej twarzy. W efekcie bruzdy stają się mniejsze, a skóra przy okazji mocno nawilża się od środka.
Jeśli „kwas hialuronowy” czy tym bardziej „hydroksyapatyt wapnia” to dla Ciebie nowe słowa – nie martw się. To nie Twoja rola, a moja (i innych lekarzy), żeby wybrać to, co będzie najlepsze konkretnie w Twoim przypadku. Dlatego zawsze warto przyjść na konsultację z medycyny estetycznej i sprawdzić, co jest najlepsze dla Ciebie. Wspólnie zadbamy o kondycję naszej skóry. Powodzenia! 🙂