Zmarszczki na czole

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki na czole – zaraz się zdziwisz

  Zmarszczki na czole (zmarszczki mimiczne) to jeden z najpopularniejszych powodów, kiedy Pacjenci przychodzą do mojego gabinetu po raz pierwszy. Zdziwieni? Jeśli tak – to nie róbcie zdziwionej miny, bo to powoduje powstawanie zmarszczek na czole 😉

  Zmarszczki na czole to poziome linie, które biegną równolegle do naszych brwi. Są one szczególnie widoczne kiedy robisz zdziwioną minę, czyli podnosisz brwi do góry. Dlatego mówimy na nie „zmarszczki mimiczne”. Problem pojawia się wtedy, gdy zmarszczki na czole są widoczne, ale Ty nie robisz żadnej miny.

  Każdy z nas jest inny. Niektórzy rodzą się z doskonałą sylwetką i naturalnie dużymi mięśniami ramion czy nóg. Inni mają silne mięśnie mimiczne – i to właśnie osoby, którym zmarszczki na czole pojawiają się jako pierwsze.

  Chcę przez to powiedzieć, że powstawanie zmarszczek na czole nie zawsze jest w 100% naszą winą. Wręcz przeciwnie. Bardzo dużo zależy od naszych predyspozycji i chciałabym żebyście pamiętali o tym w dalszej części tego wpisu.

  Za zmarszczki na czole możesz obwiniać… rodziców

  Szukając „winowajców” dlaczego masz zmarszczki mimiczne, spójrz na swoich rodziców. Tak, te predyspozycje, o których przed chwilą wspominałam bierzemy właśnie z kodu genetycznego rodziców. Dlatego, jeśli widzisz u Mamy lub Taty takie zmarszczki, to z pewnością jesteś w grupie ryzyka.

  Najlepiej jeśli zapytasz rodziców, lub przejrzysz stare zdjęcia żeby dowiedzieć się kiedy zmarszczki na czole pojawiły się u nich. Dzięki temu wyprzedzisz ten problem i będziesz mógł poradzić sobie z nim zawczasu. A to dużo, DUŻO prostsze.

  Te „predyspozycje”, o których mówimy to przede wszystkim większa mimika twarzy w okolicy czoła. To znaczy, że masz tam silniejsze mięśnie mimiczne, przez co częściej i mocniej zaginasz skórę na czole. Zadajmy sobie więc kluczowe pytanie – jak pozbyć się zmarszczek na czole?

  Zmarszczki mimiczne a wypełnienie kwasem hialuronowym

  Zmarszczki poziome czoła są TRUDNE w likwidacji. Już – powiedziałam to 😉 .

  Chodzi o to, że czoło jest obszarem mocno ukrwionym, przez co wypełnienie zmarszczek, jak na innych częściach twarzy, jest dużo bardziej skomplikowane. Dlatego, bardzo ważne jest zapobiegać niż leczyć.

  Jeśli jednak masz już jakieś zmarszczki na czole – spokojnie możesz czytać dalej. Najpopularniejszym rozwiązaniem na ten problem estetyczny jest botoks. Preparat ten ma proste zadanie. Podany w mięśnie mimiczne twarzy delikatnie je osłabi. Dzięki temu, kiedy następnym razem będziesz chciał zmarszczyć skórę na czole, to nie będzie to możliwe w aż takim zakresie. Oczywiście dla Twojego odczucia efekt pozostanie naturalny, bez wrażenia „maski”.

  Po drugie, botoks rozluźniając mięśnie da Ci drugą korzyść. Otóż istniejące już zmarszczki na czole nieco się wygładzą. To dlatego, że skóra w tej okolicy będzie pracować mniej. Będzie też miała więcej okazji do regeneracji. Dlatego w przypadku płytkich zmarszczek możesz liczyć na to, że one po prostu… znikną!

  Aha, botoksu nie trzeba stosować w nieskończoność – można zrobić go na przykład raz, jeśli nie zechcesz powtarzać terapii. Nie będzie to miało absolutnie żadnych konsekwencji dla Twojego zdrowia lub wyglądu.

  Wraz z botoksem możemy stosować także terapię opartą na laserach medycznych. Taki laser poprawi jakość skóry w tej okolicy, co jest jak najbardziej pożądane. Redukcja zmarszczek i wolniejsze starzenie się skóry to efekty, na jakie zdecydowanie możesz liczyć. Laser jednak nie zadziała jednak profilaktycznie, tak jak robi to botoks.

  Podobnie, bo stymulująco i regeneracyjnie zadziała mezoterapia preparatami mocno stymulującymi. Pamiętaj jednak, że w przypadku zmarszczek mimicznych botoks to numer jeden na rozprawienie się z problemem.

  Mówiąc to wszystko warto wspomnieć, że jeżeli masz głębokie zmarszczki, to problem jest od razu bardziej skomplikowany. Wtedy najlepiej omówić sytuację indywidualnie z lekarzem, który będzie mógł zaproponować indywidualną ścieżkę leczenia. Można rozważyć wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy nie jest pierwszym wyborem na tą okolicę. Czasami jednak jest jedyną drogą żeby zlikwidować zmarszczki. Dlatego warto wybrać się na konsultację ze specjalistą i omówić swój przypadek, decydując się na botoks lub kwas hialuronowy.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  19.08.2021 Maria

  Pani doktor jest zaangażowana, dokładnie wyjaśnia watpliwości i odpowiada na każde pytanie. Jest faktycznje dostępna telefonicznie. Na wizytach miałam komfortowe wrażenie, że mamy dużo czasu. Zabieg przeprowadzony z dużą dbałością. Efekt bardzo zadowalający. Szczerze polecam.

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  24.04.2021 Renata

  To moja druga wizyta u Pani Moniki i ponownie jestem zadowolona. Zabieg wykonany profesjonalnie. Efekty widoczne tuż po aplikacji substancji odżywczych. Dodatkowo uzyskałam wyczerpujące informacje o innych zabiegach, z których mam zamiar skorzystać. Pani doktor doradziła mi, które z nich będą dla mnie najbardziej korzystne. Polecam szczerze i w 100%.

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".